Brak dźwięku przez optyka :[

k0su

New member
Witam, Kino Domowe to LGHT762Tz a TV Samsung PS42B430, wszystko ładnie działa po podłączeniu Kina z TV 2chinczami i kablem HDMI, jednakże po podłączeniu kablem optycznym i wybraniu AUX OPT nic nie działa nie działa, z TV idzie czerwone światło które jest widoczne na drugiej końcówce tego kabla podpinanego do kina, dodam, że sprawdzałem również na wyjściu optycznym telewizora rodziców i również nie działa, po podłączeniu bezpośrednio z Xboxem również nie ma dźwięku, kabel oddałem do sprzedawcy, żeby sprawdził, na drugi dzień podobno sprawdził i działa i dowiedziałem się, że w takim kablu nie ma się co zepsuć, czyli wychodzi na to, że to kino ma uszkodzone wejście, doradźcie co zrobić:] w kinie nic po za przestawieniem na aux OPT się nie ustawia w TV również nie ma żadnych opcji, Pozdrawiam, Rafał
 

pkomp

New member
w tv musisz włączyc wysyłanie dźwięku na zewnętrzny zestaw czyli przez optyka - swiatełko swieci zawsze nawet gdy nie nadaje sygnału.....co do kabla to może sie złamać i skruszyc a wtedy swiatełko jest albo słabe albo go nie ma - sam rozwaliłem juz 4 ostatnio
 

bagiennik

New member
Bez reklam
A zdjąłeś kapturki którymi często sa zabezpieczane koncówki kabli optycznych ? :> Sprawdz jeszcze czy jakieś paproszki nie powłaziły w złącza :>

Telewizor raczej ma fabrycznie włączone optyczne, w razie czego go zresetuj :>
 

pkomp

New member
kapturki.....jakby nie zdjął to by ich nie podłączył.....kolego optyk działa zawsze - nigdy nigdzie nie widziałem mozliwości wyłączenia - co najwyżej możesz zablokowac mu wysyłanie dźwięku
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Kolego... kilkanascie razy jeździłem do klientów załamanych, że sprzęt nie działa, tylko po to żeby zdjąć kapturki z kabli optycznych ;>

Ja przed chwilą widziałem próbe wyłączenia wyjscia optycznego w moim odtwarzaczu DVD... wynik: czerwone światełko zgasło, nie masz racji.
 

pkomp

New member
to dziwne bo miałem ps2 ps3 sprzęt studyjny ampli tv w paru sztukach pare kart dźwiękowych włączajc w to zabytki jak live 1024(poprzez konwerter coaxial do optical) i zawsze świeci sie czerwone oczko - więc wywnioskowałem że nawet wyłączone działa - nie spotkałem sie z mozliwościa odcięcia tego układu

a ze kapturków nie zdejmują?dziwne bo kabli z takimi mikro kapturakami przy których da się włozyc wtyk równiez nigdy nie widziałem wiec albo to tani syf albo udajesz głupiego teraz
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ostatnio z OEHLBACH'a optykami klient miał "wielki problem" ;) mają malutkie kapturki ;>

Tak stary ... to wszystko wymyśliłem żeby tu zabłysnąć ;)
 

pkomp

New member
nie moja wina że firmy nie myślą.....pisze tylko że nigdy nie spotkałem sie z małymi kapturkami na toslinkach - ale jesli tak znana firma daje ciała to az wstyd
 
Do góry