Brak dźwięku PC - LCD ( DVI - HDMI )

Miriana

New member
Hejka,

do wczoraj mialam problem z dzwiekiem ( a wlasciwie jego brakiem ) w moim telewizorku Samsung LE40B550.
Od komputera ( plyta ASUS, Geforce 8000 ) mam pociagniete 2 kable :
DVI-HDMI , oraz Jack - chinch.
Obraz dzialal od razu bez problemu, natomiast dzwieku nie bylo.

Dokupilam przejsciowke z "chinch" na "jack" poniewaz ( jak gdzies doczytalam ) kabel do TV powinien wejsc w gniazdo "DVI AUDIO IN"

Link ( usunac spacje miedzy kropkami ) :

downloadcenter.samsung.com/content/EM/200904/20090417092332578/BN68-02287E-01Eng-0413-1 . pdf


Niestety problem z brakiem dzwieku nadal istnial :(

Nie znalazlam rozwazania problemu na tym forum, ani nigdzie indziej wiec podziele sie tym co zrobilam:

w menu serwisowym ( na pilocie naciskamy power-info-menu-mute-power ), wchodzimy w "Control" - "Config Option" - "DVI/HDMI SOUND"

zmieniamy wartosc z "Auto" na "DVI"

Dodam, ze w komputrze kabel Jack mam podlaczony do zielonego gniazda ( sluchawkowe ), radze dokupic rozgaleznik jezeli chcecie rowniez uzywac sluchawek.

Mam nadzieje , ze pomoge ta informacja chociazby jednej osobie.

Pozdowionka
 

whiteman

Member
Z tego co pamietam istnieje mozliwosc puszczenia rowniez dzwieku przez kabel dvi-hdmi. Aby to zrobic nalezalo polaczyc odpowiednim kabelkiem karte dzwiekowa (osobna lub na plycie glownej) z karta graficzna. Podobnie kiedys sie podlaczalo CD/DVD jezeli sie chcialo sluchac muzyki bez uzywania jakiegokolwiek playera ;]
 

pejotpe

New member
Bez reklam
whiteman napisał:
Z tego co pamietam istnieje mozliwosc puszczenia rowniez dzwieku przez kabel dvi-hdmi. Aby to zrobic nalezalo polaczyc odpowiednim kabelkiem karte dzwiekowa (osobna lub na plycie glownej) z karta graficzna. Podobnie kiedys sie podlaczalo CD/DVD jezeli sie chcialo sluchac muzyki bez uzywania jakiegokolwiek playera ;]

Nie ma takiej możliwości - DVI nie wypuszcza dźwięku w żadnym formacie. To co opisujesz dotyczy łącza HDMI-HDMI.
 

tpulaaga

New member
re

Witam,
ja mam 530-tkę i obraz idzie po hdmi a dźwięk po mini-jacku. Miałem ten sam problem. Rozwiązanie okazało się w moim przypadku banalne. Trzeba było wejść do opcji i temu hdmi do którego jest podpięty komp (nie pamietam czy 1 czy 2) przydzielić nazwę "PC-DV" cz jakoś tam - jest w menu wyboru. Po tym zabiegu lcd odblokowuje prawdopodobnie gniazdo mini-jacka.


pozdro
Tomek
 
Ostatnia edycja:

whiteman

Member
pejotpe napisał:
Nie ma takiej możliwości - DVI nie wypuszcza dźwięku w żadnym formacie. To co opisujesz dotyczy łącza HDMI-HDMI.
U mnie w radku wychodzi sygnal przez DVI => przejsciowka na HDMI => TV i mam dzwiek w TV.
A co do tego co napisalem to czytalem gdzies na forum dokladny opis jak to zrobic i skonfigurowac z GF 8800, wiec taka mozliwosc istnieje. Nalezy podlaczyc sygnal SPDIF przy pomocy kabelka z plyty glownej do karty od NVIDI (radeony od serii 3K w gore maja te funkcjonalnosc zintegrowana oraz wlasne sterowniki i nie trzeba kabla)
oraz zmienic ustawienia w sterownikach i to dziala. Wtedy przez port DVI wychodzi nieskompresowany strumien audio i trafia do naszego TV poprzez HDMI.


Jesli kogos to interesuje to niech poszuka sobie w Google ;] a na pewno znajdzie dokladna instrukcje.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

tpulaaga

New member
re

ja ma radka 4850 o po przejściówce z dvi-hdmi dźwięku nie ma, no chyba że robię coś nie tak jak trzeba
 
Ostatnia edycja:

whiteman

Member
tpulaaga napisał:
ja ma radka 4850 o po przejściówce z dvi-hdmi dźwięku nie ma, no chyba że robię coś nie tak jak trzeba
Musisz jeszcze zmienic urzadzenie wyjsciowe dla audio. W Viscie klikasz 2x na ikonce glosniczka i jako urzadzenie wyjsca ustawiasz jako glowne HDMI radeon HDMI albo cos takiego.
Niektore playery tez daja mozliwosc przekierowania dzwieku na dane urzadzenie wyjsciowe.
 

tpulaaga

New member
re

używam win7 i tam w ustawieniach audio pokazuje się "ati hdmi audio oputput" ale pisze że nie jest podłączone i jest "wyszarzone"
 
Do góry