Bose 60984 Lifestyle 235 vs 61009 Lifestyle 510

Taski

New member
Witam ponownie ;)
Dziś od znajomego dostałem propozycje kupna któregoś z tych zestawów:
Bose 60984 Lifestyle 235 za ok 6tys zł lub Bose 61009 Lifestyle 510 za ok 5 tys zł
Ewentualnie jeszcze Bose soundbar cineMate 1 SR tez za ok 5 tys zł ale ten mi jakoś wizualnie najmniej odpowiada. No chyba ze postawicie za nim takie argumenty że... będę na niego skazany ;)
Zestaw będzie podłączony pod TV samsunga 60" (modelu nie pamietam ale opisywałem go tu). Głownie używany będzie do sporadycznego oglądania filmów (sztuka może dwie na tydzień) i do sobotnio-wieczornego słuchania muzyki ;)
Wiem ze to 3 zupełnie rożne sprzęty, 2.1 zaleta brak kabli, 5.1 to chyba lepsze efekty do filmów a soundbar noooo wiadomo.
Porównujac ceny rynkowe to najlepiej wypada Lifestyle 235 ale inne tez są dobre.

Jeśli dział kino domowe jest nie odpowiedni to proszę o przeniesienie (nie usuwanie).
 
Ostatnia edycja:

Taski

New member
Nikt nic nie wie? Nie doradzi?
Odpowiedz musze dać dzis.
Próbuje czytać coś na necie ale o opinie cieżko a suche opisy nic mi nie mówią.
Chyba pokieruje sie atrakcyjnością ceny i wezmę tego 60984 Lifestyle 235 do tego Żonie bardziej odpowiada bo nowego pokoju pod kable nie trzeba bedzie rwać.
 

Taski

New member
Powiedziałbym... No prosta odpowiedz.
A jakiś argument?
Bo przeciw mam dwa. Z tego co wyczytałem to model 510 to pierwsza seria Bose a model 235 to druga jego seria wiec wywnioskowałam ze jest poprostu o generacje młodszy. Błędny wniosek? Druga sprawa to ta o której juz wspominałem to mieszkanie jest w trakcie remontu i na nieszczęście pokój juz gotowy wiec na nowo trzeba bedzie ściany rwać.
Plus dla 510 to ok tysiąca w kieszeni.
 

collider

New member
Bez reklam
5.1 dla tego, że wrażenia dźwiękowe będą nieporównywalne. Różnica pomiędzy nowymi modelami a starymi może opierać się jedynie na większej funkcjonalności. Ilość HDMI, WIFI czy bezprzewodowy sub choć nie we wszystkim modelach tego producenta. Dlatego musisz ogarnąć specyfikację i zobaczyć co i do czego się przyda.

Na twoim miejscy poszedłbym i posłuchał Cinemate 15 lub 120. Słyszałem ten pierwszy i jak pisałem brzmi super.


I jeszcze jedno Bose gra świetnie, ale jest stosunkowo drogi. W cenie tego sprzętu można nabyć dużo lepiej grające urządzenia. Tu dużo płaci się za markę.
 

Taski

New member
Co do ceny macie oczywiście racje to drogi sprzęt i na pewno za markę sie płaci z tym ze tu wlasnie zrobił mi dobre moim zdaniem ceny. Za tego 235 chcą w sklepie ok 11 tys zł a moge go miec za ok 6 tys. na necie znalazłem najtaniej za 1899€ euro w Niemczech ale to i tak prawie 2 tys drożej do tego wysyłka i ewentualne problemy z gwarancją. Ta 510tka kosztuje u nich ok 7,5tys a moge ja miec za 5 tys na necie tez za ok 5 ją znalazłem (no troszkę drożej). O soundbarze nie ma co pisać bo odpadł. Wiec nie mowię ze nie cena mnie przekonuje do tego 2.1, w razie "W" (co jeszcze nigdy mi sie nie zdarzyło) mógłbym ja odsprzedać i stosunkowo niewiele stracić.
Nie mam jakiś przekonujachych argumentów zeby wziąć tą 510.
Jade zaraz do sklepu. Zobaczę raz jeszcze jak to gra i z ciekawości posłucham tego Harmana (o ile bedzie)
 

collider

New member
Bez reklam
To jest nowy sprzęt? Czy jakiś refurbished czy z wystawy? Z tego co wiem Bose ustala ceny samodzielnie i kontroluje politykę cenową.
 

Taski

New member
Każdy sprzęt który kupuje u znajomego jest sprzętem z wystawy. Wjeżdża teraz III seria Bose i stad mam te ofertę. Zapłacić musze ok 55% wartości sklepowej to jak na niego nie jest rewelacja ;) za mamy Toshiba ZL2 zapłaciłem ok 8 tys zł i było to 25% ceny sklepowej.
Zakupiłem Bose 235 ze względów cenowych właśnie. Różnic w praktyce nie ma żadnych, kilka wbudowanych rzeczy, radio itp. Jak porównywałem je w sklepie to ja różnic wielkich nie słyszę, no może poza akcja z helikopterem.
Harman miał ale 770 białego. Żonie się nie podoba a wiadomo ze taki sprzęt większość czasu spędza jako ozdoba w pokoju a nie wykorzystuje się jego moce ;)
Jestem zadowolony. Banan na twarzy jest i o to chodzi. Jadę to podłączać.
 

Taski

New member
Wrażenia kiepskie. Czemu? Zamiast kabla hdmi dokupiłem optyczny a w zestawie ani hdmi ani optycznego za to tysiąc innych niepotrzebnych kabli. Podłączyłem optycznym a tam się okazuje ze głośniki na nim chodzą ale nie mogę wejść w menu Bose bo... mój TV go nie widzi. Co dziwne mam wejścia hdmi i one są na szaro w menu tv (nic nie jest tam podłączone) a optycznego zwyczajnie nie ma a głośniki chodzą i pilotem od Bose jak daje glosniej/ciszej to chodzi. Niby to wina kabla, jutro zamienimy na hdmi.
Samo granie i brzmienie jak dla mnie super ale nie pytajcie o to bo ze mnie żaden meloman. Prawdopodobnie nie odróżniłbym Diora z porządnymi jak na tamte czasy głośnikami od tego zestawu ;)
Zdjęcie poniżej z głośnikami na szybko ustawionymi bo jesteśmy chwile przed przeprowadzką.
Jak chcecie jakieś foty to pisać. Zrobię.
 

Attachments

  • IMG-20150409-WA0006.jpg
    IMG-20150409-WA0006.jpg
    91,2 KB · Wyś: 69

collider

New member
Bez reklam
Brzmiec na pewno brzmi dobrze. Osobiscie lubie Bose. Ladnie sie tez prezentuja na tej bialej szafce. Super, ze jestes zadowolony a kabel jak sam mowiles dokupisz. Wklej ta fotke i moze jeszcze jakas ze zblizeniem na sprzet w dziale Nasze zestawy.
 

Taski

New member
Działu poszukam ;) a wkleję coś rano jak światło pozwoli lepsze fotki zrobić.
Jeszcze pytanie. "Wyszarpalem" do zestawu dock do IPhone (max4) i czy są jakieś kompatybilne przejściówki do Samsunga Galaxy S5 lub przynajmniej iPada?
 

Taski

New member
No kur...cy dostane z tym sprzętem. Przywiozłem wczoraj kabel hdmi i podłączyłem. Radyjko gra, ustawiłem sobie tak jak lubię, menu elegancko na TV się wyświetla więc przełączam na TV a tu... głosu brak. Dzwonie do kolego mówi żeby ten kabel hdmi wcisnąć w tv w wejście hdmi arc (czy jakoś tak), Podłączyłem zmieniłem w tv na odpowiednie wyjście i cztery litery blade. Nadal to samo. Teraz jest tak
-wejdę w menu Source na TV jak dam na to wyjście gdzie podłączone jest hdmi to obrazu tez nie ma tylko tam mam do wyboru pomiędzy falami radiowymi AM i FM. Widać menu Bose.
-wejdę w Source TV i włączę TV to jest obraz ale bose nie wydaje dźwięków z TV. Znaczy dalej gra sobie radyjko.
-w Source w Bose nie mam TV, jak pisałem wcześniej tylko AM/FM.

Dziś jadę raz jeszcze i raz jeszcze kupie ten optyczny. Do poniedziałku będę jechał na 2 kablach a jak się będą gryzly to hdmi odołączę bo w sumie to nie jest mi już potrzebny bo ustawienia są zrobione.
 

Taski

New member
Oczywiście że mam z tym ze ona napisana jest lakonicznie i ogólnie mówi zeby iść za wskazówkami na TV. Podłączałem HDMI pyta czy nowy TV, dałem ze tak, kilka kroków i dochodzi do wyboru kabla a tam jest optyczny, koncentryczny i jeszcze coś w stylu "czincz" i anuluj. Tu polegam.
Jade teraz na dwóch kablach. Do wejścia w TV nr 3 mam podłączone Bose i jak chce coś w ustawieniach grzebać to w TV daje na HDMI3 a jak oglądam normalnie TV to leci głos po optycznym. Jest OK, dookoła ale OK ;)
 

Taski

New member
U mnie jest ARC, pisałem już o tym. Mimo to dźwięku nie ma.
Ze to pewnie kwestia ustawień pewnie masz rację ale zabiorę się za to po przeprowadzce. Narazie oglądam i słucham wszystko ci mam w domu, zaległości znaczy się nadrabiam ;)
 
Do góry