Bi-amping w głośnikach multimedialnych. Harman NOVA.

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
atgz.jpg


Po bi-ampingu możemy czuć się pozytywnie zaskoczeni ale to nie koniec. Harman upchnął tam jeszcze DSP które poprawia ułożenie pozornych źródeł dźwięku na scenie. Bluetooth by cieszyć się dźwiękiem bez kabli. NFC by jeszcze łatwiej parować nasze urządzenia. Nie zapomniano także o wejściu analogowym!

n734.jpg


Praktycznie układ jest zasilany z dwóch wzmacniaczy podłączonych do głośników srednio/niskotonowych 2x20watt i dwóch wzmacniaczy zasilających głośniki wysokotonowe 2x20watt czyli razem czterech.

x4ur.jpg


Na tylnej ściance zamiast portów bassreflex znajdziemy membrany bierne, a to wszystko przepięknie spasowane i wykonane z dobrych materiałów o wyglądzie turbin zamkniętych w kulach.

mnfy.png


[youtube]8S9wljJ6Crs[/youtube]
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Harman ma to do siebie, ze takich glosniczkow nie trzeba odsluchiwac przed zakupem, juz na tyle zdobyli moje zaufanie, ze jakbym byl na kupnie czegos takiego, to nie balbym sie brac ich w ciemno.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Te biale wygladaja rewelacyjnie, nie jest to moj kolor w sluchawkach, ale chyba bym sie z nimi przeprosil.
[youtube]EQtF9leZGLo[/youtube]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To trafiles, bo mialem akurat auto z fabrycznym H/K, ale juz na sama mysl o tym skacze mi cisnienie.
Powiem tak, ja przyjezdzalem do domu, to zanim wysiadlem z auta mijalo 30-40 minut, mozna sie zakochac w tym dzwieku! Obled, tam nawet radio brzmi fantastycznie. Teraz tez mam kilkanascie glosnikow fabrycznych, ale nie jest to juz H/K, gra to "tak sobie", nie ma startu do H/K, dolozylem nawet profi suba, dedykowana koncowke, okablowanie itp. wszystko zestrojone u goscia ktory jezdzi na zawody car audio i co? Dalej daleko do Harmana. Tutaj jest jeszcze Quantumlogic, a to juz musi byc kosmos ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zalezy co masz na mysli, bo tak sie sklada ze znam troche temat.
Sam mam suba i koncowke, o ktorej wiekszosc tutaj pewnie nigdy nie slyszala, bo nie mowimy o subwooferach z MediaMarku, ale jak sie domyslam, Tobie chodzi o indywidualne zabudowy, projekty od A do Z, montaz, regulacje i cala ta zabawe zwiazana z "CarAudio". Ja zanim kupilem suba, to gosc wkladal do bagaznika 10 sztuk, doslownie, schodzil tylko do magazynu po nastepne, kazdy jeden byl indywidualnie odsluchiwany. Tylko ze sam sub, to jeszcze nic, liczy sie tez cala reszta, a mi sie juz nie chcialo w to bawic. Za duza ingerencja w auto, koszty, czas itp.

Tylko ze taki H/K montowany seryjnie w aucie, nie jezdzi na zawody, bo nie o to w tym wszystkim chodzi, za to jest rewelacyjnie zestrojony do konkretnej budy w aucie. Wiem co mowie, bo siedzialem w autach ktore wychodzily z reki fachowcow od car audio i znam tez brzmienie fabrycznych instalacji, takich jak np. H/K.
Dzis na pewno juz nie bawilbym sie w car-audio, z takim systemem na pokladzie, bo wiem ze to co tam slysze, w 99% mnie zadawala. Nie mialbym ochoty juz grzebac w takiej instalacji. Ja mialem suby fabryczne pod siedzeniami, na tylnej polce, glosniki w desce, w wszystkich drzwiach i calosc grala fenomenalnie, a sa przeciez jeszcze lepsze systemy audio obecnie montowane.
 
Ostatnia edycja:
Do góry