Benq w750 vs w710st

neke

New member
Witam szanowne Grono,

przymierzam się właśnie do kupna projektora, lecz jestem w tym temacie zupełnym laikiem.

Budżet jakim dysponuję to trochę ponad 2200 zł. Sprzęt będę wykorzystywał głównie do oglądania filmów z laptopa, który chciałbym jeszcze zestroić wieżą PianoCraft Yamaha MCR-840- dobrze by było zatem by się to dało jakoś pospinać.

Do przed chwilą byłem zdecydowany na w710st- widziałem jak chodzi u kolegi i byłem pozytywnie zaskoczony (nie jest to bowiem full hd), jednak w tzw. międzyczasie znalazłem new model okraszony symbolem w750 na stronie producenta. W porównaniu cyferek na moje oko wypada on lepiej natomiast zależy mi na Waszej opinii w tej kwesii- czyli czy rzeczywiści w750 jest lepszym rozwiązaniem od w710st. Jak sugerował bowiem Alkor w którymś z postów nie warto podejmować decyzji opartej tylko na porównaniu ze sobą "cyferek" poszczególnych projektorów.

Thank you from the mountain ;)
neke
 

Alkor

New member
Bez reklam
Jako wywołany do tablicy, napiszę jeszcze raz o wyborze, porównaniach projektorów na podstawie danych katalogowych. Otóż jak najbardziej tak należy robić - porównywać wymiary, ciężar, wyposażenie, ilość wejść wideo, zakres zoom/współczynnik projekcji, offset/zakres Lens Shift itp.
Natomiast nie sposób wyczytać z katalogów, który rzutnik jest lepszy, który ma lepszy kontrast, jasność i ogólnie lepszą jakość obrazu - do tego służą specjalistyczne testy przeprowadzane przez doświadczonych dziennikarzy i instalatorów kina domowego.

Podawana jasność, a przede wszystkim kontrast w 95 % nie ma nic wspólnego z rzeczywistością - to radosna twórczość marketingowców.
BenQ W750 nie ma kontrastu 13000:1, a W710ST 10000:1 - to zmyślone, nieprawdziwe i wprowadzające w błąd dane. W najlepszym przypadku kontrast on/off tych projektorów oscyluje wokół 2000:1, co nie jest złym wynikiem. Obie maszyny są całkiem udane w swojej kategorii, ale różnią się dosyć wyraźnie.
W750 ma inny obiektyw (TR 1.31-1.57, obraz 100" z odl. 2.9-3.5 m) i posiada wejścia HDMI 1.4, czyli obsługuje filmy 3D z odtwarzaczy Blu-ray.
W710ST to projektor krótkoogniskowy TR 0.72-0.79 - obraz 100" osiągniemy już z 1.6 m. 3D tylko z odpowiednią kartą graficzną PC.
Oba są z kolei bardzo jasne (~1500 lm), co sugeruje trochę pochodzenie multimedialne. W całkowicie ciemnym pokoju z ekranem 100" przyda się filtr ND2, aby zmniejszyć jasność i polepszyć czerń.

Jeżeli czytałeś moje wpisy, to pewnie nie zdziwi cię, że ja wcale nie polecam obecnie kupna projektora 720p - niewiele droższe 1080p są lepsze praktycznie pod każdym względem. Mój prywatny typ najtańszego rzutnika do kina domowego w 2013 r., spełniającego minimalne wymagania to BenQ W1070 wyceniony na 3200 zł. Oczywiście dla osób niepodatnych na "efekt tęczy".

Pozdrawiam.
 

toms82toms

New member
witam Benq w750 jest wart zakupu czy ma dobry obraz czy warto kupic cos innego w tei cenie. Ja mam okazie kupic go za 1999zl a moj budrzet to 2400zl. Prosil bym o szybkom odpowiedz bo mam zamiar cos kupic w tym tygodniu dzieki z gory
 
Do góry