BENQ W500 + Philips HD C+ (problem z HDMI)

asder

New member
Witam,

Próbuję od rana podłączyć tuner C+ Philpis HD (bez PVR) z projektorem BENQ W500 kablem HDMI i niestety nie udaje mi się ta sztuka. W lewym górnym rogu pokazuje, że wybrał wejście HDMI pokazuje rozdzielczość (1080 lub 720 w zależności od ustawienia w opcjach tunera). Wnioskuje, że coś tam widzi, ale nie wyświetla w ogóle obrazu. Czy ktoś wie gdzie może leżeć przyczyna? Być może komuś się to udało.

Kabel sprawdzony, gdyż NBOX z TV N Działa bez problemu.
Tuner C+ i wyjście HDMI też sprawdzone bo wyświetla obraz na TV LCD.
Ustawienia w opcjach tunera sprawdzone na HDMI oraz na DVI.
Miły pan z infolini technicznej C+ odpowiedział, że nie ma w systemie informacje na temat testów tego tuneru z jakimkolwiek projektorem na kablu HDMI, więc nie wie czy to działa :)

Z góry dziękuję za pomoc w tej sprawie.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nie mam takich doświadczeń, ale mogę jedynie zasugerować uwagę natury ogólnej, czyli próba z kolejnością włączania urządzeń połączonych poprzez HDMI, najpierw źródło potem projektor albo na odwrót. W niektórych przypadkach działa.
 

ErikViking

New member
asder napisał:
Miły pan z infolini technicznej C+ odpowiedział, że nie ma w systemie informacje na temat testów tego tuneru z jakimkolwiek projektorem na kablu HDMI, więc nie wie czy to działa
Działa działa. JA mam PVR>HDMI>W500 i jest ok. Po drodze jest jeszcze onkyo 606. Parę razy widziałem taki czarny ekran pomagał restart PVR lub onkyo. Może spróbuj wyłączyć z prądu PVR aż sie zresetuje i jak się podniesie będzie ok(mam nadzieję :) ).
 

asder

New member
z tego co pamiętam to

restartowałem i nic to nie pomagało.
Był cały czas czarny ekran.
Dziś spróbuję raz jeszcze, ale jak pisałem ja mam model bez PVR i być może tutaj leży przyczyna :(
Dam znać jak sprawdzę ponownie.
 

asder

New member
potwerdzam działanie

projektora z tunerem Philips GD (bez PVR) po złączu HDMI.
Po wielu zabiegach udało się w końcu go uruchomić.
Działa na ustawieniu DVI w opcjach terminala.

Dziękuję za porady. pozdrawiam
 
Do góry