Benq W1080ST vs Optoma GT750

Marco_Polska

New member
Jestem po przeczytaniu całego wątku dotyczącego Optomy GT750 oraz BenQ W710St (wersje krótkoogniskowe). Po tym wątku tak jak większość zdecydowałem się na Optomę. Kupiłem przez internet ok 1,5tyg przed urlopem ale nie doszła z powodu braku na magazynach dystr. również gdy wrócilem z urlopu (14dni) nie dostarczono mi jej. Po rozmowach ustaliłem zwrot kasy. Kupilem go za 2240 a teraz po 3tyg skoczyły ceny do 2650. Dlatego też zacząłem ponownie analizować czy to jest dobry kierunek. Biorąc pod uwagę BenQ i Optome to nie zmieniłem zdania natomiast w między czasie pojawił się w ofercie BenQ najnowszy model W1080ST (o którym myślałem wcześniej) fakt droższy bo 4200 ale znając siebie to i tak po niedługim czasie zaczął bym myśleć o FullHD choć nie wiem ile jakościowo realnie zyskam. Co wy o tym myślicie czy warto? Jak waszym zdaniem z jakością? Oczywiście patrze tylko na krótkoogniskowe modele. Może czekać na nową wersję gt750 bo tamte są podobno wycofane ze sprzedaży? Co do moich preferencji to projektor będzie mi służył do oglądania filmów 2D, 3D, może czasem PS3, jakiś meczyk. Pomieszczenie salon duże 5x5m z roletami, ekran myślę ok -120 cali. Na stałe mam Samsunga LCD 40' 8000, projektor ma być używany z doskoku.

Czekam na wasze obiektywne opinie.
 
Do góry