B&W CM8 jaki Receiver Yamaha RX-A1030 czy Denon X4000

jackk7

New member
Witam,
Byłem na odsłuchu zestawu CM8 + Yamaha 1030, podobało mi się: była góra, środek i dół, dobra przejrzystość sceny muzycznej. Zastanawiam się jak by zagrały te kolumny z Denonem X4000. Czy ktoś słyszał takie porównanie, jakie opinie?

Warunki: pokój 27 m2 - raczej podłużny, odsłuch w środku długiej osi. Kino/muzyka: 50/50%. Muzyka od rocka (Genesis, Queen, Pink Floyd, ELO) po jazz (Matt Bianko, Diana Krall).
Z góry dzięki
 

belushi

New member
Posiadam zestaw CM8 + X4000. Zakup był podyktowany pewnymi względami, których nie moglem przeskoczyć (żona :p). Całą drogę mojego zakupu masz pod tym linkiem.

http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-domowe/103160-denon-x3000-x4000-wharfedale.html

Powtorze to co napisałem że najlepsze wg mojego ucha było połaczenie tych kolumn z NAD748.
Owy denon ma PreOut wiec w przyszłym roku dokupuje końcówkę mocy i powinno być cacy :)

Mieszkam w okolicach Kielc wiec jak masz niedaleko możesz podjechac i zobaczyć jak to gra. Co prawda salon jeszcze w budowie (brak firanek, zasłon, kawalka dywanu itp.)
 

jackk7

New member
Posiadam zestaw CM8 + X4000. ......
......Całą drogę mojego zakupu masz pod tym linkiem.
http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-domowe/103160-denon-x3000-x4000-wharfedale.html
Dzięki, czytałem (kilka razy) te posty. Przy okazji; gratuluję gustu wam obojgu. Wyszło pięknie.
Raczej nie patrzyłem na tak drogie kolumny (CM8 ), ale po twoim opisie, odsłuchałem je i spodobało mi się jak grają. Niestety odsłuch miałem tylko z Yamahą, najpierw 830 - b. słabo, potem 1030 - nieźle, no ale ciekawi mnie jak by te B&W zagrały z czymś innym. Szkoda, że nie posłuchałem ich z NAD'em.
Denon natomiast podoba mi się wizualnie i z parametrów. Wcześniej słuchałem X3000 z MA RX8 i mi się nie podobało, brakowało czegoś. X4000 nie mogłem ocenić, nie było w sklepie.
Mieszkam w okolicach Kielc wiec jak masz niedaleko możesz podjechac i zobaczyć jak to gra. Co prawda salon jeszcze w budowie (brak firanek, zasłon, kawalka dywanu itp.)
Dzięki jak będę dalej zwlekał to się może wybiorę, z Lublina nie mam tak daleko :)
 

jackk7

New member
Nie warto ograniczać się do odsłuchu jednych kolumn, inne tez mogą zaskoczyć.
Posłuchaj KEF Q700, Q900...
Wcześniej słuchałem Denona X3000 z Monitor Audio RX8 i mi się nie podobało, brakowało czegoś. X4000 nie mogłem ocenić, nie było w sklepie. Może trzeba było RX6 posłuchać, do 8 mam za mały pokój chyba.
Wcześniej słuchałam jeszcze wzmacniacz stereo Cambridge Audio, ale nie pamiętam z czym i w porównywaniu do AV Acrama, wzmacniacz zagrał dużo lepiej, no ale jakoś mnie to ni dziwi :)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Czyli Q700 i Q900 tez możesz śmiało posłuchać, powinny się spodobać. 27m2 to duuuużo i możesz brać konkretne podłogówki.
 

jackk7

New member
Yamaha 1030

Ukazała się nowa recenzja Yamahy 1030, nawiązują też do Denon'a X4000 i do Pioneera LX 57:
What HiFi - Yamaha 1030
Ostatecznie zmówiłem Yamahę bo słyszałem i nieźle grała ale ma tez komplet gniazd, które mnie interesują: wejście phono, wejście analog 5.1. Denon ma phono ale nie ma analog, a Pioneer żadnego z nich, no i jeszcze jest sporo droższy. Zdecydowałem, że ew. potem dokupię wzmacniacz stereo.
Oczywiście napiszę jak już dokonam odsłuchu w domu ;)
pozdrawiam
 
Do góry