Azbox Media Player HD

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Spotkałem takie urządzenie na Allegro i oprócz tego, co opublikował sprzedawca nic nie mogę w Sieci znaleźć. O dziwo,, również na firmowej stronie Azbox takie coś nie występuję. Przeszukałem kilka forów tematycznych i też nic. Czy może ktoś spotkał się już z tym odtwarzaczem? Z opis wygląda na idealne dla mnie urządzenie, ale nie chcę kupować kota w worku, więc pomóżcie dobrzy ludzie...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam

Qubox jest znany, ale to tuner satelitarny i odtwarzacz multimediów w jednym. Ta sama firma firma sprzedaje też Azboxa, ale również z tunerem satelitarnym. Mnie satelita nie interesuje - mam cyfrową kablówkę - a tylko odtwarzacz, a ten Azbox z Allegro spełnia wszelkie kryteria. Niestety, nic nie ma na jego temat w Sieci. Owszem, jest sporo wypowiedzi, testów i ocen Azboxa HD Elite i Premium, ale to tunery satelitarne. Wszystko wskazuje, że Ten Azbox Player HD z Allegro to któryś ze wspomnianych Azboxów bez części satelitarnej, ale chętnie by się czegoś więcej dowiedział...
 

Flasher

New member
Spotkałem takie urządzenie na Allegro i oprócz tego, co opublikował sprzedawca nic nie mogę w Sieci znaleźć. O dziwo,, również na firmowej stronie Azbox takie coś nie występuję. Przeszukałem kilka forów tematycznych i też nic. Czy może ktoś spotkał się już z tym odtwarzaczem? Z opis wygląda na idealne dla mnie urządzenie, ale nie chcę kupować kota w worku, więc pomóżcie dobrzy ludzie...

Witam

Jestem w posiadaniu takiego playera i mogę już troszkę o nim napisać.

Po pierwsze nie ma jeszcze info na jego temat ponieważ jest to nowy produkt (przed świętami zakończyli dopiero testy) i ma jeszcze sporo błędów w oprogramowaniu które szybko poprawiają :)
Każde zgłoszenie użytkowników jes natychmiast wprowadzane do poprawek (przynajmniej na razie)

Pomimo tych problemów zakupiłem sobie to i jestem jak na razie zadowolony i mam nadzieję że będzie tylko lepiej.

Box jest wykonany starannie i estetycznie, jakie złącza ma widać na fotkach (polska strona producenta) dodatkowe usb jest pod klapką z przodu. Filmy z Dysku jak i poprzez sieć odtwarza płynnie i bez zacięć, pliki MKV też nieźle, audio jeszcze nie testowałęm z wyjątkiem FLAC które to odtwarza bez problemu.
Po menu sprzęt porusza się szybko i nie trzeba czekać na wykonanie komend jak w przypadku urządzeń opartych na realteku (RTD1261 czy RTD1262) takie też posiadam i dlatego szukałem alternatywy.
Pilot jest solidny i wygodny, box reaguje na niego bez problemu... dodatkowo można zaprogramować swój telewizor i sterować podstawowymi funkcjami.

Moim zdaniem box ma szanse być lepszym urządzeniem niź "PopcornHour C-200" na którego się zasadzałem ale do tego trzeba jeszcze dopracować soft.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam Jestem w posiadaniu takiego playera i mogę już troszkę o nim napisać.


Dzięki za informację. Interesuje mnie kilka rzeczy, jeżeli mógłbyś coś na ten temat napisać będę wdzięczny: czy pociągnie zewnętrzny napęd optyczny slim podłączony przez USB bez dodatkowego zasilania? Czy napęd optyczny można podłączyć przez eSata, czy będzie współpracował z zewnętrznym odtwarzaczem Blue ray?

Sprawa druga: przestudiowałem bardzo uważnie wszystkie uwagi na kilku forach na temat Azboxa HD Premium, bo zauważyłem, że interesujące mnie urządzenie to nic innego jak tenże ostatni, tylko pozbawiony możliwości odbioru DVB-S i DVB-T. Jeżeli tak jest, to co wadami w części playera, o których pisali użytkownicy Premium...?
 

Flasher

New member
Troszkę posiedziałem nad puszką i okazuje się że bez dodatkowego zasilania napęd optyczny nie będzie prawidłowo działał, nie będzie też otwarzał Blue-Ray ponieważ akurat ten procesor (SMP8654) tego nie obsługuje.

Odnośnie problemów z softem to oczywiście są i czekam na nowy który mam dostać dzisiaj.... :hmm:

Ogólnie chwilowo nie jestem zadowolony i troszkę żałuję że nie poszedłem w kierunku popcorn hour ale jak nie załatwią szybko sprawy to im po prostu to oddam, doinwestuję i kupię sobie C-200 właśnie popcorna.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Troszkę posiedziałem nad puszką i okazuje się że bez dodatkowego zasilania napęd optyczny nie będzie prawidłowo działał

A testowałeś podłączenie napędu bez zasilania do dwóch portów USB rozgałęzionym kablem? Mam taką nagrywarkę DVD slim i z Popcornem C200 ładnie chodziła.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Co mówią dystrybutorzy...

Nawiązałem kontakt z dystrybutorami i oto skrót wypowiedzi:

Jest to całkiem nowa konstrukcja: nowa płyta główna z najnowszym procesorem SIGMA 8654 (chyba pierwszy na rynku z tym procesorem)- soft wizualnie i funkcje jak w AZBOX Premium - nie zawiera tunera satelitarnego. Napędy zewnętrzne, z tego co podaje producent, działają, co do szczegółów to trochę za mało czasu aby wszystko sprawdzić (zwłaszcza zewnętrzny BLU RAY). Także wymiary urządzenia są dużo mniejsze(...). My testujemy ten sprzęt jeśli chodzi o bardziej zaawansowane rzeczy, typu SAMBA,FTP,LAN, itp. - jak na razie działa wszystko bez zarzutów - także WWW, YouTube i inne rzeczy. Co do formatów audio oraz video (filmy) - rewelacja ,bardzo płynnie odtwarza pliki po przez sieć LAN, obsługuje oczywiście napisy TXT. Niestety, jak to w innych odtwarzaczach z procesorem SIGMA - nie obsługuje formatów RMVB. Produkt w sprzedaży jest dopiero od 25.12.2009 a więc totalna nowość i trudno na razie powiedzieć jak rozwinie się soft do tego odtwarzacza .W Azbox Premium aktualizacje są bardzo częste a więc i tu powinno być tak samo. Wszystko w każdym razie jest na dobrej drodze - już teraz ten odtwarzacz może konkurować z najlepszymi.
 

Flasher

New member
Po podłączeniu dwóch USB faktycznie działa jednak trzeba wziąć pod uwagę że jedno usb jest z przodu, drugie z tyłu.
Dzisiaj przegrywałem jakieś pliki do playera przez złącze eSata i szczerze mówiąc tu też się zawiodłem... bo transfer jest mizerny. Pocieszam się że w aktualizacji to mają poprawić, być może chodzi o fakt że kopiowałem pliki na partycję NTFS z którym jak ogólnie wiadomo linux miał zawsze problemy.

Odnośnie blue-ray to mimo że jest to najnowszy procesor to jestem szczerze przekonany że na tym latał nie będzie.
Wustarczy wejść na stronę producenta procka (Sigmadesign) i zobaczyć specyfikację, blue-ray obsługują procki z serii 8630 i 8640 natomiast 8650 już nie :(

Odnośnie rozmowy z przedstawicielem...
Rozmawiam z nimi od momentu kiedy dostałem do rąk playera i tak naprawdę wiedzą na jego temat mniej ode mnie. Prosty przykład - samba... która niby działa ale nie ma do niej dostępu :confused: i właśnie soft z dostępem do samby, poprawkami związanymi z odczytam DVD ISO itp... miał wyjść wczoraj czy przedwczoraj ale jak na razie kotek miał i węgiel też miał :niewiem:
 
Do góry