Awaryjność Plazm Panasonic GT30

gsq

New member
Witam,
sluchajcie, podzielcie sie opiniami, doświadczeniami nt. awaryjności w/w plazm. Sam kupilem kilka dni temu w wersji 46", czyli 46GT30. Niby wszystko ok, ale dwie rzeczy mnie martwia: bardzo widoczna tonacja kolorow i bzyczenie. Pracuje w sklepie rtv, wiec postanowilem, ze zamowie sobie inna sztuke i porównam. Wyobrazcie sobie, ze testowalem ja i po ok 15 min działania, TV sie wylaczyl i wiecej nie uruchamia. Podczas wlaczania, miga przez chwile zielona dioda, a pozniej 8 razy czerwona i jest cisza. Co mnie najbardziej zdziwilo to to, ze przez te 15 min testowania TV był cichutki!! W ogole nie bzyczal, zadnego dzwieku nie wydawal! Tonacja na pierwszy rzut oka tez byla lepsza, ale z tym porownaniem wolalbym sie wstrzymac, bo inne warunki swietlne mam w domu a inne w pracy.

Wracajac do bzyczenia i ogolnie awaryjnosci.
Mialem ogromnego pecha, ze nowy TV po 15min pracy sie zepsul?
Czy przez to ze był cichy, mozna wnioskowac ze go nic nie chlodzilo i sie przepalil??

Bo teraz nie wiem co z tym moim zrobic - dobrze ze bzyczy (bo wtedy np chlodzenie jest) czy lepiej zeby byl cichy?? Ale czy po miesiacu sie nie stanie to samo co z tym po 20 min?

podzielcie sie opiniami.
 

gsq

New member
tak, znam ten watek, a apropo to ze jedni slysza a inni nie, to nie dosc ze to zalezy od uzytkownika, to pewnie jeszcze jedne bzycza glosniej a inne ciszej. Moj, wydaje mi sie ze glosno, bo przy skali glosnosci 40 siedzac 2,5 m od tv slysze to glosno i wyraznie - co gorsza najpierw bylo ciszej i w ankiecie wybralem "Nie albo nie jestem w stanie tego usłyszeć" a teraz wybralbym "Tak, buczenie jest odczuwalne z pozycji w której oglądam telewizję i mi to przeszkadza". (wiem, powinienem to tam napisac a nie tu, ale to tylko gwoli wyjasnienia.

Wracajac do "sensacji" to wydaje mi sie, ze na ~200 tv jakie byly przeze mnie rozpakowane, ten jest PIERWSZY ktory sie zepsul po 10 min.

Dlatego sie mocno zdziwilem i zalozylem ten temat :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miałem już podobne przypadki. Wyjmuję Panasonica za 20.000 zł i nie gra.
Najpierw konsternacja.
Co do buczenia -wszystkie buczą .
Jest różnorodna głośność ale równie wrażliwość każdego użytkownika jest inna.
 
Do góry