awaria TV panasonic P42G20E - usterka obrazu

jerri69

New member
Witam

proszę o pomoc w zdiagnozowaniu awarii... Telewizor panasonic P42G20E oczywiście zaraz po gwarancji...:(

Obraz drży, zmienia kolory, pojawiają się cienkie i grube paski, przebarwienia - widać to zarówno na obrazie jak i menu TV (menu dekodera również). Pojawiło się to nagle i bez jakiegoś przepięcia... To samo jest jak odłączymy sygnał zewnętrzny - wtedy widać zmiany koloru głównie na żółty. W menu TV - drżenie i paski wzdłuż.


TV jest podłączony przez hdmi do dekodera UPC, ale to nie ma znaczenia, ponieważ usterka nie zależy od sygnału źródłowego.

prosze o pomoc co to może być jak i ewentualną wycenę tego.

link do filmiku, na którym trochę widać usterkę: youtu.be/FmQt1HqsIgg

dziękuję z góry.
 

jerri69

New member
może komuś się to przyda - padła płyta główna - koszt naprawy w serwisie panasonic 640 z odbiorem i dowozem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

raf81

New member
Cześć.
Do jakiego serwisu oddałeś tv do naprawy pogwarancyjnej?
Mi dziś padł tx-p42g30 (miesiąc po gwarancji :( ) i szukam sprawdzonego serwisu. To mój ostatni sprzęt Panasonica.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
szukaj poprostu autoryzowanego serwisu PANASONIC jak najbliżej twojej miejscowości,to że padł to nie znaczy że nie masz już kiedykolwiek kupić sprzętu panasa,do tej pory napewno byłeś bardzo zadowolny z trybu THX,a teraz już jest beeee.Znasz jakąś firmę której sprzęt nigdy nie odwiedził serwisu-bo ja nie,przykro ale co zrobić,trzeba naprawić i dalej się cieszyć dobrym obrazem.:smile:
 

raf81

New member
Serwis Panasonica mam kilometr od swojego miejsca zamieszkania ale z opinii jakie znalazłem w Internecie raczej nie ma on dobrej reputacji dlatego wolałbym wysłać sprzęt gdzie indziej.
Jeżeli TV uda się naprawić w miarę niskim kosztem to pewnie nie zrażę się do Panasonica ale na chwilę obecną na usta cisną mi się same brzydkie słowa co chyba nie dziwne przy awarii sprzetu chwilę po upłynięciu okresu gwarancji.
 
Do góry