Awaria !!! - Jakiego LCD kupić?

OphisR

New member
Witam,
wczoraj wieczorem mój stary poczciwy telewizor CRT odmówił posługi i dlatego jestem zmuszony żeby szybko kupić nowy telewizor. Mam niedużo pieniędzy bo ok 2200 - 2500 max. Proszę was o poradę jaki telewizor kupić, sam myślałem o firmie Sony i matrycy 26 cali bo o ten pułap cenowy to o większych nie ma co myśleć, wyszedłem z założenia, że lepiej kupić mniejszy telewizor a lepszy.

Proszę was o porady, bo chciałbym jutro zamówić telewizor.

Pozdrawiam serdecznie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
 

janusz

New member
Bez reklam
OphisR napisał:
Witam,
wczoraj wieczorem mój stary poczciwy telewizor CRT odmówił posługi i dlatego jestem zmuszony żeby szybko kupić nowy telewizor. Mam niedużo pieniędzy bo ok 2200 - 2500 max. Proszę was o poradę jaki telewizor kupić, sam myślałem o firmie Sony i matrycy 26 cali bo o ten pułap cenowy to o większych nie ma co myśleć, wyszedłem z założenia, że lepiej kupić mniejszy telewizor a lepszy.

Proszę was o porady, bo chciałbym jutro zamówić telewizor.

Pozdrawiam serdecznie
Droższy nie koniecznie znaczy lepszy. Za 2500 zł można kupić doskonały LCD 32 cali praktycznie każdej firmy, oraz 37 cali już słabszy, ale i nie najgorszy. Jeżeli odległość od TV to około 3 m, to radzę 37 cali (marka do wybory: LG, Samsung, Toshiba, Sharp).
 

OphisR

New member
A więc:
Telewizor będzie podłączony do anteny naziemnej - sygnał dobry i do cyfrowego Polsatu, odległość to ok 3m, cena to ok 2200 zł, nasłonecznienie spore ale w pokoju są żaluzje zresztą telewizję raczej oglądam wieczorem, przed telewizorem będą siedzieć przeważnie dwie osoby maksymalnie 4, no i co do ostatniego punktu to po przeprowadzce telewizor będzie wisiał na ścianie.

Trochę czytałem i mam pierwszego faworyta to Sony KDL-26S3000 Bravia
cena to ok 2100 zł ale czekam na wasze porady.

Pozdrawiam

P.S. Mój telewizor to 15 letni OTF 21 cali 4:3
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli wybierałbym 26 to Sharpa 26 D 44
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23927

świetnie i wyraziście rysuje się drugi plan.Czyściutki i wyraźny.
6b2128321a6c43a1med.jpg


Ale sięgałbym raczej po 32":
JVC 32 A 90
32 Pansonic LE 8
Hitachi 32 A 01
Sharp 32 D44
Tylko za niewielką dopłatą
 

prosper5250

New member
pełana zgoda z wyborem kikiego... ale nie szokuj że z 3 metrów chcesz patrzeć na 26''!!! co tam zobaczysz? tx-32le8pa-mistrz za 2200-2400
 

OphisR

New member
No i koledzy przekonaliście mnie na 32 cale i wybór padł na Telewizor LCD 32" Sharp LC-32D44E-BK Aquos ale jest jeszcze taki sam z końcówką GY i nie wiem czym się właściwie różnią.
Koledzy jakbyście mieli jeszcze jakieś sugestie to piszcie, bo telewizor będę zamawiał jutro albo pojutrze..

Pozdrawiam
 

OphisR

New member
To znowu ja chciałem się wam pochwalić, że kupiłem telewizor SHARP 32d44 a ta końcówka przy nazwie to po prostu kolor ciemno - szary. Zakup wyniósł mnie dokładnie 2.220,00 zł z dostawą do domu. I wszystkim niezdecydowanym mogę spokojnie polecić ten telewizor.

Pozdrawiam i dziękuję za cenne wskazówki
 
Do góry