AVR 1911 - jakie głośniki do ~1600 pln?

lizbona

Member
Witam,

Mam pytanie, jakie głośniki (stereo) można kupić do AVR 1911?

Specyfikacja:
Muzyka/Film/Gry - 45/45/10
Muzyka - Elektroniczna, Rock
Pokój - 15m2

Dziękuję za kazda odpowiedz:)
 

maniekn274

New member
Bez reklam
można wiele kupić,a tyły i centrala potem dokupisz-bo ampli AV?np do 15m2 jbl studio 180,klipsch rf52,klipsch f1, Kef c5 o ile mają być podłogowe,bo może wolisz monitory
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

damian820927

New member
Bez reklam
1600zł to tylko na stereo Monitor Audio M4, Klipsch F1 i KEFy C5 JBL E80/ES80 do JBL Studio 180 braknie i Klipsch RF też.
Co do całych kompletów to Jamo 606 5.0, Quadral 5000 5.0
Dużo nie nawojujemy chyba, że pójdziemy w kierunku mniejszych zestawów typu:
Zacne małe HK HKTS 16BQ/20BQ lub JBL Cinema 500 lub JBL SCS 178
Mieścisz się z tymi zestawami plus minus 150zł i masz 5.1 przy tym apli w kinie będzie super a muzyka jak na te pieniądze też nie będzie najgorsza ;)
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
jak dla mnie, w tej chwili dzwonię i jbl 180 za 1700 pln to tylko 100 przekracza budżet nie tak dawno black mi oferował rf52 za 1600 pln,więc może ma nadal,a i jbl może po tej cenie pogoni,a po 1800pln jbl to w większości sklepów po negocjacji
 

lizbona

Member
Może nie do końca sprecyzowałem ;)

To ma być na razie zestaw stereo. Z czasem dokupię tyły, suba i central. Podłogowe, ale jakieś optymalnej wielkości ;)
Ktoś kiedyś polecał mi wharfedale. Dobry to pomysł?
 

lizbona

Member
a dlaczego KIKI tak uważasz? To jest zakup na dłuższy czas, więc chciałbym podjąć najlepszą decyzję. Nie chcę kupować bubla na pare lat, wole na razie kupić w miarę stereo a potem dołożyć co nieco. Co jest złego w wharfedale?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Może nie do końca sprecyzowałem ;)

To ma być na razie zestaw stereo. Z czasem dokupię tyły, suba i central. Podłogowe, ale jakieś optymalnej wielkości ;)
Ktoś kiedyś polecał mi wharfedale. Dobry to pomysł?
żadne z kolumn które ci podaliśmy nie są bublami,optymalna wielkość-tzn gabaryty?-jak tak to wszystkie są zgrabne szczupłe a klipsch wręcz malutkie z potężnym basem i ładną górą(wedle uznania)i mowa oczywiście o stereo,nie patrz na ceny tych kolumn w sklepach internetowych bo są wyższe,jak się zdecydujesz to tu możesz kupić a od kogo to chyba wiadomo,a te Wharfedale to niby o jakim modelu myślałeś
 

lizbona

Member
Pewna osoba poleciła mi 1911 + Diamondy 10.4... lub coś podobnego...
Zależy mi właśnie, aby te 2 kolumny miały ciekawy bass. Nie chce na razie kupować suba.
klipsch rf52 czy klipsch f1?
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
nie rozumiem co to znaczy(lub coś podobnego) ale do rzeczy,z tych klipsch oczywiste że seria rf,ale powinny stać co najmniej 30-40cm od ściany bo bass reflex z tyłu,ale to już trzeba pokombinować w pokoju,bo większe dosunięcie do ściany będzie potęgować bas i może on być mniej kontrolowany(kwestia przysuwania-i odsuwania o ścian) z f1 tego problemu nie ma bo bass reflex z przodu i mogą stać 10cm od ściany,chociaż zawsze jest zalecane kolumny odsunąć od ścian,rf zagrają lepiej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lexus

New member
Pewna osoba poleciła mi 1911 + Diamondy 10.4... lub coś podobnego...
Zależy mi właśnie, aby te 2 kolumny miały ciekawy bass. Nie chce na razie kupować suba.
klipsch rf52 czy klipsch f1?
Cześć osobiście posiadam juz cały komplet serii RF ale zaczynałem tak jak Ty czyli avr-1911 + 2x RF-52 kupiłem w saturnie za 1300zł para :) odsłuchiwałem również F1 i Ci powiem że jednak RF schodzi sporo niżej.
Mam 20m2 i jak zapuszczę sobie coś basowego to sąsiad słyszy u siebie, więc przy twoim metrażu jak najbardziej ok. Polecam ze szczerym sumieniem Klipscha.
Jak byś miał jeszcze jakieś pytania to pisz,sprzęt posiadam od pół roku więc już się troszkę natestowałem.Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czyli mówisz że RF 52 wystarczą do Twoich metrów? Jak jest w porównaniu do RF 62, bo mają większą średnicę głośników i basik lepszy. Czy do 15 mkw warto RF 62 czy RF 52 w zupełności wystarczą? Mnie osobiście wydaje się że 52 stykną, ale znam kolesi co do 20 mkw kupują Klipsch F3.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ostatnio kolega Blackninja oferował komplet za 1600zł. Tylko są RF 52 i RF 52 II i cenowo różnią się.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maniekn274

New member
Bez reklam
Lexus, jak Ci się udało to zrobić... mam na myśli 1300 pln ;) na ceneo najtaniej 1099 sztuka ;) Klipsch RF-52 - Ceneo.pl
też nie wiem,ja byłem w saturnie w lipcu,lub sierpniu jak był dzień bez wat i klipsch rf62-wersja 1-wsza tyle kosztowała,ale za szt.ty co piszesz o tej cenie 1099 to wersja II za szt-tak ?,a on ma zapewne wersję I no ale jeśli faktycznie za tyle kupił 1300 za parę to extra
 

Lexus

New member
Też myślałem że będzie cienko, a jest extra (na tyle że amp na 0 grał u mnie z 10 sekund głośność była nieziemska)
Na allegro widzę jest para za 1800 to już taniej ale jak mówi napisz do blackninji może się zmieścisz a uwierz mi naprawdę warto wg mnie te twoje 16m powinno być idealne dla tych klipschów.
Kupowałem w saturnie jak było bez vat-u i tak:
RF-52 650zł
RC-52 900zł
RS-42 568zł
ceny za 1 sztukę
Było warto prawda? Suba dokupiłem później od blackninii, więc napisz do niego może coś powalczy z ceną za te RF-52.
Oczywiście tyczy się to autora tematu a nie
krzysiek1980
:p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lizbona

Member
OK, Klipsch RF-52 wyglądają bardzo ciekawie... tylko że zestaw 1911 + Klipsch RF-52 przekracza mój budżet. Czy starszy model 1611 + Klipsch RF-52 to byłoby dobre rozwiązanie? 1611 jest o 500 pln tanszy, akurat, żeby pokryć różnicę. Co myślicie o tym?
 
Do góry