avchd, sony hdr-sr9e, mencoder i chyba uszkodzone pliki

jakkul

New member
Cześć

Korzystam z kamery sony hdr-sr9e, która nagrywa pliki avchd (.mts) w formacie 1080/50i (czyli 1440x1080).

Już mniej-więcej opracowałem ich dalszy sposób przetwarzania. Najpierw mencoder do mpeg4/ac3, z usunięciem przeplotu i przekonwertowaniem do 25p. Potem z cinelerra wychodzi gotowy film.

Mam tylko jeden problem. Jeśli jakaś scena z kamery jest dłuższa niż 3 minuty, często zdarza się, że po przegraniu na komputer plik jest uszkodzony. Po 17 sekundach przestaje się "kręcić" obraz, dzwięk leci dalej, mplayer sypie błędami. Podczas konwersji takiego pliku wyskakują błędy o wykryciu przeplotu - bardzo dziwne.

Ustawień kamery nie zmieniałem. Podczas zgrywania plików z kamerki przez USB żadne errory nie wyskakują. Skrypt konwersji mencoderem wygląda u mnie tak:

#!/bin/bash
mencoder $1 -o $1.avi -ovc lavc -oac copy -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=16000:threads=4:aspect=16/9 -vf kerndeint=10:0:0:1:1 -fps 50000/1001 -ofps 25000/1001

Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

A... tak, to wszystko na linuksie. Ale problem z uszkodzonymi plikami może i wam się przytrafiał? Oczywiście niewykluczone, że czegośtam mencoder nie potrafi obsłużyć i dlatego się wywala.
 

jakkul

New member
Witam

piszę żeby temat zamknąć.

Okazuje się, że nawet najnowsze wersje mencodera nie łykają wszystkich plików mts/AVCHD. Pod windą odtwarzanie plików które uznałem za uszkodzone działa, kodeki zaimplementowane w FFmpeg też te pliki ładnie odtwarzają i rekodują.

Pozdrawiam
 
Do góry