Autoformat i Autojasność w Sony 40NX700

konklon

New member
Witam
Kupiłem sony KDL-40NX700- jestem zadowolony (nie trzaska- wow)
Nie mogę poradzić sobie jednak z dwie rzeczami- nie widzę opcji ustawień obrazu żeby dopasowywał się w sposób inteligentny (smart)- mimo, że daje te ustawienia nic się nie zmienia- po prostu powiększa obraz, ale przełączając na inny program lub kiedy zmienia się np.teledysk o innych parametrach nic się nie dzieje- obraz jest tak samo powiększony (a powinien się zmieniać na bierząco w zależności co akurat leci)- w ustawieniach aspect są tylko trzy możliwości- smart, wide oraz zoom. W philipsie starym zmieniało się wszystko na bierząco.
Druga sprawa to automatyczne przyciemnianie (kiedy jest ciemno w scenie) i rozjaśnianie (kiedy jest jasno w scenie) obrazu- wyłączyłem wszelkie oszczędności energii i nic- dalej to robi z automatu- co mnie wkurza, wołałbym obraz cały czas taki sam. Niestety instrukcja obsługi nie mówi nic o ustawieniach obrazu (tragiczna jest).
Bardzo proszę o pomoc. dzięki.
 

Kijek1

Member
Autoformat w sonym działa jak działa, nic nie poradzisz.
Jeśli chodzi o zmiany jasności, to nie tylko oszczędzanie energii trzeba wyłączyć. W moim jeszcze wyłączyłem zaawansowane zwiększenie kontrastu. Jeszcze spróbuj funkcjami czystej bieli i czerni.
 

Zimny_

New member
Również nie spotkałem się z modelem BRAVIA w którym nie ma możliwości ustawień obrazu. Część opcji masz w ustawieniach ekranu i dodatkowo przycisk na pilocie:) Zmiany są wyraźne i widoczne.
 

konklon

New member
już ok

dzięki za odpowiedzi. Już się wgryzłem. I działa pięknie- duży plus że skaluje od razu bez żadnych skoków jak to jest w przypadku niestety Philipsa (którego posiadają moi rodzice).
Jedyny minus to brak powiększenia obrazu jak w Philipsie - środek bez zniekształceń rozciąga się im bardziej w bok. Kupiłem ten tv z wystawy i jestem zadowolony (szkoda tylko, że nie biały)- nie trzaska i jak narazie działa bardzo dobrze.
dzięki
 
Do góry