Audio Physic - nowe kolumny, nowe kolory...

steeze

steeze
Pomagam
VIP
001_audio-physic-classic-30.jpg

Audio Physic postanowił nieco urozmaicić swoją ofertę kolumn. Najprostsza w ofercie, linia Classic, która jakiś czas temu zastąpiła kolumny serii Yara, zyskała nowego przedstawiciela w sekcji konstrukcji podłogowych. Nowy model - 30, jest obecnie najwyżej uplasowanym Classic'iem. Kolejnym poszerzeniem tej linii jest On-Wall, czyli płaska kolumna zaprojektowana z myślą o wieszaniu na ścianie. Nowością w tej linii jest także 8 nowych kolorów, którymi będzie można wykończyć kolumny. Do klasycznych wykończeń w drewnie oraz połyskującej bieli i czerni dochodzą Oyster White, Light Ivory, White Aluminium, Purple Red, Carmel Brown, Fluo Green oraz Blue Lagune. Wszystkie nowe kolory to wykończenia na wysoki połysk. Zabieg poszerzenia gamy kolorystycznej sprawił, że Audio Physic to jedna z nielicznych firm, oferująca tak szerokie możliwości wyboru w zakresie dość budżetowych kolumn. Ale na tym nie koniec. Na drugim końcu oferty niemieckiego producenta są także nowości. Zarówno flagowe Cardeas jak i nieco młodsze Avantera doczekają się nieco lepszych konstrukcji, które poszerzą ofertę producenta od strony referencyjnej. Nowe modele to Cardeas Plus i Avantera. Względem wersji bez plusa zyskają nową piankę ceramiczną w komorze woofera, specjalne panele akustyczne i lepsze wytłumienie wewnętrzne, a także srebrne terminale WBT Nextgen i srebrne złącza tweetera. Do tego od strony wizualnej aluminiowy front z białym lub czarnym wykończeniem na wysoki połysk i kolorystycznie dobrane maskownice.

Classic 30 zostały wycenione, w zależności od wykończenia na: 14360pln/15560pln/16760pln (ostatnia cena dot. wymienionych wyżej kolorów specjalnych). Modele Cardeas Plus oraz Avantera plus nie mają jeszcze oficjalnych cen, nie mniej jeśli spojrzeć na wcześniejsze poczynania producenta w kwestii wyceny Virgo25 i Virgo25plus, to można się spodziewać okolic 65tyś pln za parę Avantera Plus w tańszej wersji wykończeniowej oraz okolic 87tyś pln za parę Cardeas Plus, także w tańszej wersji wykończeniowej.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Cos w koncu zaczyna sie dziac z kolorami, producenci przypomnili sobie, ze kolumna to jednak duzy przedmiot i moglby pasowac do nowoczesnych wykonczen, a nie tylko smutne drewno przez dlugie lata ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oj tak, jestem tego samego zdania. Im wiecej kolorow do wyboru, tym lepiej. To samo tyczy sie TV. Ladna kolumna to prawdziwa ozdoba salonu, dziwie sie niektorym paniom (z tego co czytam) ze nie potrafia dostrzec w kolumnie tego piekna, ktore dla nas jest takie oczywiste ;)
 

LukeSky

Member
Bez reklam
AP Classic mają wykończenie w prawdziwym szkle, żaden połysk (z wyjątkiem imitacji drewna). Dodatkowo szkło zwiększa wagę kolumny i to znacznie, przez co jest jeszcze stabilniejsza. Wszystkie kolory specjalnego to kolory w szklanym wykończeniu. Classic 30 o czym także nikt nie pisze posiada aż 5 głośników, z czego dwa woofery w dolnej części bez wyjścia na boki.

classic-30_TZ_transparent_left.jpg


Bardzo jestem ciekaw jak gra taka konstrukcja.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Na mnie te szklane kolumny nie robią wrazenia. Widzialem je na zywo w salonie, a i dzwiekowo (wg mnie) szalu nie było, ale o gustach się nie dyskutuje. Co do wlasciwowsci szkla jako obudowy to sprawa jest dyskusyjna i można znaleźć wiele info na ten temat w necie.
To raczej bardziej taki wybryk/ciekawostka marketingowa niż audiofilska ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jednemu sie spodoba innemu nie, lubie kolory jak jest ich duzo w ofercie ale tego typu kolor co wyzej mi nie odpowiada, ale zgadzam sie ze im wiecej tym lepiej...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
NO może akurat ten intensywny błękit (kobieta okreslilaby pewnie go mianem w stylu: wakacyjne mazurskie niebo :D ) to nie najlepszy, ale ogolnie pomysł jest OK
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Na mnie te szklane kolumny nie robią wrazenia. Widzialem je na zywo w salonie, a i dzwiekowo (wg mnie) szalu nie było, ale o gustach się nie dyskutuje. Co do wlasciwowsci szkla jako obudowy to sprawa jest dyskusyjna i można znaleźć wiele info na ten temat w necie.
To raczej bardziej taki wybryk/ciekawostka marketingowa niż audiofilska ;)

Jak byś się zainteresował to wiedziałbyś że one mają "wykończenie" w szkle. Nie są szklane. Obudowę mają taką jak każda inna kolumna, szkło jest formą wykończenia. Twoje DALI mają folię, moje AP mają szkło - reszta poza oczywiście różnicami konstrukcyjnymi jest taka sama lub zbliżona.

Co do dźwiękowych wrażeń, skoro to kwestia gustu...
 
Do góry