audio over hdmi

sandmanpl

New member
Witam
mam zasadnicze pytanie dlaczego w opisach sprzętu w sklepach nie ma nigdy wyszczególnienia czy amplituner przekazuje audio over hdmi.

Chcę kupić amplituner do gier: PS3 komp no i jeszcze będzie tam Wii i jakies dvd i czasem podłączę laptopa.
mam wymagania nieiwelkie ma być 5.1 i koniecznie audio over hdmi i 2 lub 3 wejścia hdmi
bo ps3 i komp idą całą parą po hdmi a laptop tylko daje obraz po hdmi a dzwiek jack/chinch a wii jest po componencie+chinch.
Do wyświetlania urzywam projektora benq w500.
Obecnie mam pokój 75m ale w planach jest przeprowadzka do pokoju 30m.

Więc jaki ampli z audio over hdmi
chciałbym yamahe bo znam i lubie za procesory dsp
czy rx-v463 to dobre rozwiązanie?
 

sandmanpl

New member
Właśnie to oznacza termin audio over hdmi .
więc pytanie nadal otwarte gdzie szukać informacji który aplituner "dekoduje audio z hdmi"
na przykład rx-v463 ??????????
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dziuubek

New member
Sam posiadam amplituner yamaha rvx 663 i karte graficzna Ati radeon 4870 umozliwiajaca przesyl dzwieku i grafiki po hdmi, jednak dzwieku amplituner nie dostaje...
Chcialbym sie dowiedziec, czy problem tkwi w fizycznej ulomnosci amplitunera czy sterownikow do grafiki, bo z moich obserwacji sa one jeszcze niedopracowane.
Ostatnio dopiero co realtek w swoich driverach wprowadzil HDMI Device WHQL Support: ATI HDMI Devices (Realtek High Definition Audio Driver R2.12/R2.13) a system operacyjny zaczal wykrywac po nowych sterach do grafiki,ATI function driver for HD Audio...

Bylbym bardzo wdzieczny za kilka zdan wyjasnien od kogos bardziej zaglebionego w tym temacie...
pozdrawiam
dziubek
 

sandmanpl

New member
Drogo kolego
Jeżeli wszystko masz fizycznie podłączone jak należy w komputerze czyli dzwięk z karty dzwiękowej do karty graficznej odpowiednim kablekiem oraz specjalną przejsciówkę Dvi->hdmi prawdopodobnie dołączoną do katry graficznej (słowo "specjalną" ma znaczenie takie że przekazuje dzwięk i obraz a nie tylko obraz jak ma to miejsce w 99% przejściówek) i ta przejściówka podłączona jest to dopowiedniego portu dvi (prawdopodobnie żółty,u mnie jest żółty) a następnie kablem hdmi 1.3 do amplitunera to jeżeli twój komputer wykryje sprzęt jako monitor to dzwięk w dalszym ciągu niepopłynie dopiero jeżeli komputer wykryje po drógiej stronie kabla urządzenie zdolne do odbioru dzwięku, dzwięk popłynie kablem. więc pytanie mam takie co komputer mówi że widzi po drugiej stronie kabla?



pytanie dodatkowe
co sądzicie o zestawie
YAMAHA RX-V463 + JAMO S416 HCS3 + SUB200 = 2150zł
q21.pl/go/_info/?id=5487
cena chyba dobra i jakość sprzętu też nienajgorsza
bo prism i vk to mnie odrzuca jakoś
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sandmanpl

New member
Jedynym sposobem jaki znalazlem
(nie licząc kupowania sprzętu i testowania tego samodzielnie oraz wycieczki do dalekiego sklepu w którym i tak niema interesującego nas modelu i błagania na kolanach obsługi o zrobienie testu na żywym organiźmie)
na sprzwdzenie czy sprzęt naprawdę odtwarza dzwięki ze złącza "hdmi in" jest ściągnięcie instrukcji ze strony producęta i rozczytanie z niej czy taka funkcja jest czy nie.

na szczęście Yamaha udostępnia nieodpłatnie i bardzo przystępnie wszystkie swoje instrukcje
 
Do góry