AS600 i wideo z napisami przez DLNA

isbjorn

New member
Witam, Czy udało się komuś z Was odtworzyć na telewizorze z serii AS600 (bądź innym panasie) film z napisami z komputera albo np. telefonu z androidem poprzez DLNA? Pytam bo nie mogę sobie z tym poradzić - przesyła się tylko obraz. Czy potrzebne jest dodatkowe oprogramowanie do obsługi DLNA?
Dzięki z góry za pomoc.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Nic nie potrzeba. Film i plik z napisami muszą być w tym samym katalogu i mieć te same nazwy. No i oczywiście TV musi akceptować dany format pliku tekstowego.
 

isbjorn

New member
Wg tego testu http://bit.ly/1BRYmAi telewizor odczytuje pliki srt i txt (w tym ostatnim formacie mam napisy) z pamięci masowych więc wygląda na to, że akceptuje format. Mimo tego poprzez DLNA nie wyświetla napisów, zarówno jak otwieram film w TV przez opcję Serwer medialny, jak również przy odtwarzaniu go w telefonie i udostępnianiu na TV.

Podczas odtwarzania, gdy wybieram Option na pilocie mam opcję "Napisy" ale wybrać w niej mogę tylko "Bez napisów".
Plik z napisami oczywiście ma taką samą nazwę jak film.
Jakieś pomysły co jeszcze można zrobić?
 

piechu

Member
Bez reklam
W pierwszej kolejność przekonwertuj napisy z txt do srt. Jeśli to nie pomoże zmień serwer DLNA.
 

isbjorn

New member
W pierwszej kolejność przekonwertuj napisy z txt do srt. Jeśli to nie pomoże zmień serwer DLNA.

Sprawdziłem dla srt - też nie wyświetla. Sprawdziłem na kilku filmach, wszystkie udostępnione z komputera (Windows 7) i odtworzone przez serwer medialny.

>zmień serwer DLNA.
mógłbyś podać więcej szczegółów?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Sprawdziłem dla srt - też nie wyświetla. Sprawdziłem na kilku filmach, wszystkie udostępnione z komputera (Windows 7) i odtworzone przez serwer medialny.

>zmień serwer DLNA.
mógłbyś podać więcej szczegółów?

Zainstaluj choćby na próbę jakiś dowolny serwer DLNA. Z DLNA to już tak jest niestety i jeśli nie idą napisy z filmem to problemem jest zwykle serwer. Nawet jeśli po USB ci odtworzy film z napisami to po DLNA nie musi.
 

isbjorn

New member
OK, zainstalowałem Universal Media Server 5 i teraz napisy się wyświetlają. Widocznie domyślny windowsowski serwer ma z tym problem.
Ciekawe czy na androida są jakieś serwery, które odtwarzają napisy.

Dzięki w każdym razie za pomoc.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
OK, zainstalowałem Universal Media Server 5 i teraz napisy się wyświetlają. Widocznie domyślny windowsowski serwer ma z tym problem.
Ciekawe czy na androida są jakieś serwery, które odtwarzają napisy.

Dzięki w każdym razie za pomoc.

Nie ma sprawy :D

Z androidem próbuj
 

digitalus

Banned
Zastanawiam sie w jakim celu ten serwer jesli szybciej mozna uruchomic film podlaczajac dysk twardy lub pendrive do wejscia usb w telewizorze.
Filmy mozna magazynowac na przenosnym dysku twardym ktory tez mozna podlaczyc do telewizora.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Zastanawiam sie w jakim celu ten serwer jesli szybciej mozna uruchomic film podlaczajac dysk twardy lub pendrive do wejscie usb w telewizorze.
Filmy mozna magazynowac na przenosnym dysku twardym ktory tez mozna podlaczyc do telewizora.

Pewnie zewnętrznego HDD brak to i DLNA musi wystarczyć
 

Stanley

Member
Bez reklam
Zastanawiam sie w jakim celu ten serwer jesli szybciej mozna uruchomic film podlaczajac dysk twardy lub pendrive do wejscia usb w telewizorze.
Filmy mozna magazynowac na przenosnym dysku twardym ktory tez mozna podlaczyc do telewizora.
Ano sens DLNA u mnie taki:
serwer DLNA mam uruchomiony na dysku sieciowym NAS Synology (DS214play), który jest u mnie jednocześnie centralnym domowym magazynem danych. Dzięki temu jeśli wrzucę jakiś film na NAS, w tym momencie mam go udostępnionego na wszystkich urządzeniach w mojej sieci LAN (telewizor(y), komputery, urządzenia mobilne, etc.). Między innymi także na tv Panasonic ;) Zero biegania z dyskami USB, pendrajwami, itp. Pomijam inne dobrodziejstwa NAS, np. oprogramowanie do pobierania plików z netu. Czyli jeśli ściągnę jakiś film, mam go natychmiast dostępny w swojej całej sieci, a zatem także przez DLNA na tv.
Firmowy serwer DLNA dostarczany z NAS Synology umożliwia odtwarzanie zewnętrznych napisów w tv Panasonic (przynajmniej w moim serii DT60 działają). Muszą być w formacie srt. Jakkolwiek lepszym sposobem jest wmuksowanie napisów do plików .mkv (Mkvtoolnix). Wówczas odtwarzane napisy są trochę większe. Aczkolwiek skoro przy wielkości: jakoś do tej pory nie mogę się zabrać za program, który opracował kol. @matt12345 w tym topicu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/99298-akcja-mala-czcionka-w-panasonicu-5.html ...
Pozdrawiam.

P.S. Zdaje się tv serii z 2014r (czyli chyba także AS600) mogą otwierać pliki bezpośrednio z udostępnionych folderów sieciowych? Zatem odtwarzanie napisów powinno działać sądzę tak jak z bezpośrednio podłączonego pena czy HDD-USB? Niestety mój DT60 tego nie potrafi, przez sieć pozostaje tylko DLNA.
 
Ostatnia edycja:
Do góry