Ariva HDplayer 110 vs. Xtreamer

ramski

New member
Witam,

Prosze o konkretne odpowiedzi co was przekonalo do kupna (np. ariva jest tansza, w xtreamer'rze mozna zamontowac dysk itp.)
 

witek_64

New member
Ja właśnie dzisiaj zamówiłem Arivę, po ponad miesięcznym zastanawianiu się i czytaniu wypowiedzi na różnych forach. Jeszcze na początku listopada byłem w zasadzie zdecydowany na Xtreamera, ale zmieniłem zdanie, gdyż:
- Ariva jest tańsza,
- Xtreamer hałasuje, a wyciszenie go kosztuje dodatkowo 79zł,
- Xtreamer ma problemy z pilotem, a ja nie mam pilota uniwersalnego,
- są skargi na powolną współpracę Xtreamera z siecią, a to ma dla mnie kluczowe znaczenie, gdyż domową filmotekę mam na dysku sieciowym D-Linka DNS-323
- w związku z powyższym punktem nie mam potrzeby instalowania dysku w odtwarzaczu
- serwisy internetowe, które ma Xtreamer, a nie ma Ariva nie są mi potrzebne, gdyż od tego mam komputer.

Krótko mówiąc: potrzebny mi jest prosty i tani odtwarzacz, który jest w stanie płynnie, przez sieć "kabelkową" odtwarzać filmy w formatach od prostego divxa w kontenerze avi do 1080p w mkv, z serwera SMB.
W najbliższych dniach się przekonam, czy Ariva spełni to zadanie.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja jestem tez przed kupnem i jak na razie tylko cena przemawia
ariva to mlody produkt i trzeba poczekac jak beda wychodzily update w X mnie wkurza ze sprzedaja oszusci, a to dzwiek mial byc a to FW do dupy, a to zle zrobiony wiatrak, ile to mozna w konia ludzi robic.
wazne sa w miare dobre FW
dzwiek jak dekoduje itd
napisy wbudowane oraz w oddzielnym pliku
LAN
itd
 
Do góry