Arcam CD17 czy teź Marantz CD6005

wujekr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam

Stoję przy dylemacie wyboru odtwarzacza CD. Na placu boju pozostał Arcam i Marantz.
Sprzęt na chwilę obecną będzie podłączony do AV Marantza SR5008, w przyszłości planuję podłączyć go pod oddzielny wzmacniacz stereo. Kolumny to Audio Pro FS20.
Podczas odsłuchu tego modelu AV Maratnza, miałem podłączony właśnie model Arcama CD17. Dżwięk bardzo mi się podobał, charakteryzował się świetnym stereo oraz super szczegółowością. Można było odróżnić każdy dźwięk i zlokalizować go na scenie. Niestety nie miałem jak porównać do Marantza CD6005. Wszędzie w necie znajduję ochy i achy na temat Marantza, poza tym ma większą funkcjonalność typu czyta MP3, WMA itp , ale na tym za bardzo mi nie zależy.
Słucham głównie rocka, pomiędzy Led Zeppelin a Jackiem Whitem i wszystko pomiędzy ;)
Oba odtwarzacze mogę dorwać praktycznie w tej samej cenie

Co byście wybrali ? Z góry dzięki za sugestie
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie wiem jaki masz wyczulony słuch?, ale przy amplitunerze KD podejrzewam że dużych różnic nie będzie. Żeby wybrać zwycięzcę to chyba byś musiał podpiąć pod wzmak ktory zamierzasz kupić. Amplituner jaki by nie był zdegraduje ten dźwięk z CD.
 

wujekr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chciałbym odpowiedzieć że mam niesamowicie wyczulony słuch ;) ale tak na pewno nie jest.
Przesiadłem się z laptopa wyposażanego w głośniki Logitecha, dla mnie różnica jest ogromna.
Słyszę jednak różnicę między odtwarzaniem tych samych kawałków ze Spootify ( wbudowany w Marantza ) a odtwarzaczem Arcam, który był połączony do tego Marantza podczas odsłuchu.
I Arcam i Marantz planuję zakupić z rynku wtórnego.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja rozumiem, bo też nie jestem audiofilem a słyszę różnice, tylko kupno odtwarzacza CD ma sens w przypadku posiadania zestawu stereo. Do ampli KD wystarczy dobry odtwarzacz DVD czy BD. Pogadaj z chłopakami co również doświadczyli to na własnej skórze, i potwierdzą to co piszę. Jeżeli jest jakiś zysk w przypadku podłączenia odtwarzacza CD do ampli KD, to jest on marginalny i nie warty wydania tej kasy. Kupisz wzmak stereo to dopiero sobie dobierz odpowiedni odtwarzacz CD.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli słuchasz muzyki z płytek CD to warto pomyśleć o odtwarzaczu. Nie wiem za ile możesz kupić CD, które wymieniłeś, ale CD6005 to dość świeży model więc tani nie będzie. Lepiej może pomyśl o tańszym używanym CD np. Marantz-a CD5004 (bądź nowy bo 5004 nie jest drogi) i zbieraj na wzmacniacz stereo.
 
Ja rozumiem, bo też nie jestem audiofilem a słyszę różnice, tylko kupno odtwarzacza CD ma sens w przypadku posiadania zestawu stereo. Do ampli KD wystarczy dobry odtwarzacz DVD czy BD. Pogadaj z chłopakami co również doświadczyli to na własnej skórze, i potwierdzą to co piszę. Jeżeli jest jakiś zysk w przypadku podłączenia odtwarzacza CD do ampli KD, to jest on marginalny i nie warty wydania tej kasy. Kupisz wzmak stereo to dopiero sobie dobierz odpowiedni odtwarzacz CD.

To prawda. Wujekr nie kupuj CD6005. Jak już chcesz CD to kup tańszy, niższy model. Ja to przerabiałem u siebie z YAMAHA CD S300 myśląc że zagra lepiej z moim ampli od mojego starego Technicsa. Zagrała tak samo, mało tego jak podłączyłem lepszy kabel Qeda do Technicsa to zagrał lepiej...Oddałem Yamahe na drugi dzień i cieszę się poczciwym Technicsem którego mam około 14 lat :)
 
Do góry