Arcam AVR400 vs Cambridge Audio 751r w kontekście Yamaha 765 :)

Dzeri

New member
Witajcie,

Miałem i mam dalej Yamaha 765. Ale ponieważ do pokoju syna coś trzeba dać, stąd poszukiwania. Miałem więc okazję sprawdzić u siebie w/w - może moje wrażenia komuś pomogą w wyborze. Serwis HDTV pomógł mi kiedyś w wyborze TV (65VT30), może tym się odwdzięczę ;)

A może ktoś spotkał się z podobnymi problemami i pomoże rozwiązać? W szczególności zmiana trybów surround/stereo w CA? :)

Poniższe to tylko moje osobiste zdanie, nie każdy musi się zgadzać J Każdy ma też inne priorytety… Porównania watów, kanałów, każdy może sam zrobić ze stron producentów albo z profesjonalnych testów na tym forum, AVforum lub cnet. Poniższe to odczucia zwykłego zjadacza chleba. Ale do dzieła:

1. Yamaha 765:
a. dźwięk po prostu ok, jak nie masz porównania z Arcam, CA lub wyższej klasy, jesteś szczęśliwy :) Podobnie jak masz Opla, a nie pojeździłeś Mercedesem, albo masz BMW, a nie pojeździłeś Maserati, zawsze jest coś wyżej i lepiej; podsumowując - dźwięk: nie ma wstydu,
b. całkiem ergonomiczny pilot, na pamięć dasz głośniej, zmienisz cokolwiek, itp,
c. świetne sterowanie przez iPhone - opcje AV, sterowanie streamingiem
d. streaming, bardzo łatwy, można się tylko doczepić, że plików dźwiękowych nie można przewijać i kolejkować, ulubione w stacjach radiowych przez stronę internetową na serwerze Yamahy…
e. zmiana trybów surround - bez problemu łatwa OSD z pilota i bez OSD z iPhone

Podsumowanie: polecam! Można zacząć, a potem przenieść do sypialni – np. 465, ma funkcje streamingu, wszystko gra. Ma streaming, nie zestarzeje się więc, zawsze będzie do wykorzystania jako ew. stereo z musyką z dysku sieciowego lub radia internetowe...

2. Arcam AVR400:
a. dźwięk super, Yamaha daleko z tyłu, pierwsze wrażenie zrzuca z fotela,
b. pilot super nie-ergonomiczny, co z tego, że podświetlany, ale jak nie spojrzysz, nie dasz głośniej, klawisze głośności takie same jak wszystkie...
c. sterowanie przez iPhone - po prostu jest, aplikacji płatnej - wydaje się lepsza - rControl nie udało mi się uruchomić (trzeba podać IP urządzenia - znajdę, ale też port - no to trzeba dzwonić do support, bo skąd mam wiedzieć), tak trochę dziwnie... zabrakło kilka dni developerki? Nieładnie…
d. streaming - cóż, po prostu jest... przechodzenie między pozycjami działa jak w ZX Spectrum, 5 linii na ekranie (co za pomysł :), wolno, wolno, wolno... funkcja nie nadaje się do użytkowania, trzeba kupić WD TV Live albo NP30...
e. zmiana trybów surround - bez problemu, jest na OSD, łatwo. Bardzo świetne tryby, więcej niż w Yamaha, bardziej mam wrażenie sensowne, programy działają doskonale, łatwo się człowiek uzależnia od tego, duża zmiana w odbiorze TV przy zastosowaniu odpowiedniego trybu…

Uwaga! (1) Zdarzyło mi się 2-3 razy takie pyknięcie w prawym tylnym kanale. Nie zwróciłbym na to uwagi, ale na AVForum w threadzie AVR400 też ktoś na to narzekał. (2) Słaba instrukcja, bardzo pobieżna, króciutka.

3. Cambridge Audio 751r:
a. dźwięk super, jak Arcam, a może odrobinę lepiej? nie wiem, mam wrażenie, że na zbliżonym poziomie jak Arcam, dla mnie osobiście CA751r chyba gra przyjemniej,
b. pilot całkiem całkiem, nie jest podświetlany, ale dość łatwo klikowalny,
c. sterowanie przez iPhone - brak - tuner nie jest sieciowy
d. streaming - j.w. - można dokupić Stream Magic 6 lub NP30, ja na razie działam na WD TV Live za 330 zł ;), ale jak bym wybierał, chyba NP30 - SM6 jest droższy o kilkanaście stów, ma świetnego DACa, ale ten w CA751r też przecież nikomu spod ogona nie wypadł, no i NP30/SM6 ma świetne sterowanie przez iPhone, kolejkowanie, ulubione, najlepsze ze wszystkich znanych mi urządzeń, absolutna topówka (widziałem SM6, podobno z NP30 tak samo),
e. zmiana trybów surround – ilość programów i ich jakość – jak Arcam, sterowanie - MASAKRA. Zmieniane z pilota (kilka programów zmienia się klikając jeden klawisz), przewija się napis na wyświetlacza z wyborem programu, interesująca informacja w drugiej części przewijanego tekstu, poza tym, małe te informacje na wyświetlaczy, z 3 metrów z sofy nie widać, jak w ogóle widać z sofy ampli… trzeba więc wstawać, podchodzić... a nie ma na OSD... to jest duży problem, zmieniając film na muzę albo film na program TV itp MUSISZ/POWINIENEŚ zmienić tryb, albo więc robisz w ciemno, albo wstajesz, podchodzisz, przez minutę zmieniasz tryb surround, a za chwilę to samo… masakra…

Uwaga! (1) Pilot do drugiej strefy! Super rozwiązanie! (2) Instrukcja OK, dość obszerna.

Podsumowanie:
Yamaha – absolutnie ok., na pewno warto na początek. Gra naprawdę bez żadnego wstydu, funkcje mam wrażenie podobne jak i inne japończyki, ale nie miałem przyjemności użytkować, więc nic nie powiem…
Jak CA751r miałby sterowanie przez iPhone ze zmianą trybów surround i stereo lub zmiana pojawia się na ekranie w OSD – wybór marzenie, sprzęt miód. A tak to trzeba się zastanowić, na jaki kompromis pójść… Może jednak Arcam – świetny dźwięk, sieciowy ampli, więc będą upgrade… Nie ma idealnego wyboru J
Może ktoś z Was wie, jak zrobić zmianę, aby zmiana trybów w CA pojawiła się na ekranie TV jako OSD? J

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dzięki za pomoc z wyborem TV!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry