Amplitunery Onkyo - aktualizacja firmware

Liter1979

Member
Bez reklam
Na stronach Onkyo pojawiła się aktualizacja do amplitunerów - co dziwne można jej dokonać jedynie przez usb, przez połączenie internetowe jest to niemożliwe :shock: Ktoś się orientuje dlaczego, i co daje aktualizacja do najnowszego oprogramowania ??? Pozdrawiam :)
 

hans2

Banned
to wiekszą zwałę miałem jak sie dowiedzialem ze w niektorych onkyo aktualizacje robi sie po spdifie. nagrywasz plyte audiocd (same trzaski) i jak sygnal o odpowiedniej sygnaturze trafi do ampli to on wie ze to jest firmware update i to wgrywa.

pytanie brzmi jakie sa szanse ze jakis tworca muzyki elektronicznej nam zflashuje ampli swoja nowa plyta? :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na stronach Onkyo pojawiła się aktualizacja do amplitunerów - co dziwne można jej dokonać jedynie przez usb, przez połączenie internetowe jest to niemożliwe :shock: Ktoś się orientuje dlaczego, i co daje aktualizacja do najnowszego oprogramowania ??? Pozdrawiam :)

Mi tlumaczyli jak wgrywalem soft nie pamietam chyba z kwietnia czy cos kolo tego , ze po usb jest bezpieczniej, nawet do 5010 nie ma mozliwosci zgrac softu z sieci...a jaka prawda to nie wiem, mi po usb pasuje..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Aktualizacja nigdy nie jest obowiazkowa, kazdy robi jak ma chec lub uwaza ze cos mu to daje.. w tym wypadku tylko cos pomaga dla tych ktorzy maja tv 4k , a tych jest malo ....
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu spoko wiadomo o co chodzi, a tak odnosnie tych softow to w wiekszosci wypadkow prawie ze nic nie wnosza ale kazdy wgrywa , bo sie uwaza ze lepiej je miec, a druga to jesli kiedys wyjdzie taki soft co bedzie przydatny,a np amplituner nie byl aktualizowany przez np 2 lata to czasem podobno potrafi cos sie pokrecic przy aktualizacji terazniejszego softu.. pisze podobno bo tak slyszalem, a ile w tym prawdy to nie wiem... Ja kupujac amplituner tez nie mialem ostatniej wersji oprogramowania, a wgrywalem te jeszcze nowsza ktora byla najaktualniejsza i nic sie nie stalo ale moze jakby ze 2 lata nic nie aktualizowac to moze cos czasem komus sie moze wlasnie pokrecic...
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Aktualizacje zawsze lepiej robic, niż nie robić. Ewentualnie czasem warto wstrzymać się z aktualizacją ze 2 tygodnie, bo czasem wypuszczają buble i potem je naprawiają. Zatem po ogłoszeniu czekamy tydzień-dwa i dopiero aktualizujemy.

Lolek: aktualizacja po 2 latach raczej nie zaszkodzi. Onkyo robi wtedy tak, że trzeba ją zrobić etapami kilka razy. Np. jak masz wgraną wersję 3, a w sieci jest plik z wersją 7 to pierwsze jego uruchomienie zaktualizuje z wersji 3 do 5, a kolejne uruchomienie tego samego pliku z 5 do 7.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Aktualizacje zawsze lepiej robic, niż nie robić. Ewentualnie czasem warto wstrzymać się z aktualizacją ze 2 tygodnie, bo czasem wypuszczają buble i potem je naprawiają. Zatem po ogłoszeniu czekamy tydzień-dwa i dopiero aktualizujemy.

Lolek: aktualizacja po 2 latach raczej nie zaszkodzi. Onkyo robi wtedy tak, że trzeba ją zrobić etapami kilka razy. Np. jak masz wgraną wersję 3, a w sieci jest plik z wersją 7 to pierwsze jego uruchomienie zaktualizuje z wersji 3 do 5, a kolejne uruchomienie tego samego pliku z 5 do 7.

Tak kolego ale co jesli ktos nie ma podpietego ampa do sieci? A dwa co jesli np w aktualizacji w onkyo 5010 preferowane jest wgywac nowy soft przez usb? Ja jak kupilem uaktualny soft to 60, a ja mialem 30 czy cos w tym stylu i poprzez usb od razy aktualizowalem do 60 pomijajac te wczesniejsza 40 ktora byla przed 60 ale byla po 30. Takze jakby nie patrzec to chyba sie omija tego co juz nie ma bo najnowszy soft nie posiada tych wczsesniejszych aktualnien ktore juz byly wczesniej.. ale moge sie mylic, moze to jakos inaczej dziala.
Wlasnie wgralem do swojego najnowszy soft 70 i starsznie dlugo sie wgrywal soft dobre 30 min jak nie lepiej, ten poprzedni okolo 5 min :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeszcze hdmi trought i jak masz wlaczone funkcje wylaczania amplit. po 30 min. jak nie ma sygnalu to tez trzeba zrobic to na off bo aktualizacja trwa dluzej jak 30 min i wtedy samoczynnie sie wylaczy ampek :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie bardzo rozumeim co masz na mysli... ja reszte wszystko mialem podpiete do amplitunera...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
lolek, ale ja nie pisałem nic o metodzie wifi vs. usb :) ja aktualizuję po usb
I mnie trwała I aktualizacja godzinę i II zaraz po niej znów godzinę ;P
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Szybkie pytanko - czy kabel od neta musi być odłączony ?
A może ktoś mógłby "rozpisać krok po kroku" jak zrobić aktualizacje przez usb ?
 

Festan06

New member
Dopisuję się do powyższej prośby.Mnie też czeka aktualizacja której jeszcze nie przeprowadzałem.W dodatku do Onkyo 616 instrukcję mam tylko po angielsku.Niestety nie znam tego języka.Amplituner ustawiałem "na nos".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Do góry