Amplituner z dobrą przestrzenią tylko do kina i TV (ok 3kPLN).

tomaszna

New member
Witam
Mój obecny zestaw to Yamaha RX-v659 z głośnikami Mirage/Koda (4 x AVS 200 + centralny AVS100 + subwoofer 25cm Koda) + TV LG 65B7 + dekoder Vectry.
Nacisk 95% na kino domowe (Netflix, TV) – mam równoległy przyzwoity zestaw stereo do muzyki.
Dotychczasowe ustawienie głośników 5.1 pozostaje.
Pokój kwadrat ok 21 m z kanapą bezpośrednio przy tylnej ścianie i tylnymi głośnikami na wysokości uszu.
Obecny zestaw pod kątem dźwięku i dynamiki mi bardzo odpowiada. Jednak tak naprawdę, mimo wielu prób, nigdy nie udało mi się uzyskać uczciwego pola dźwiękowego z wyraźnie słyszalną kierunkowością. Nie czuję wyraźnie gdy coś na ekranie się przesuwa z prawej na lewą czy przód tył.
Nadszedł czas aby kupić nowy amplituner i chciałbym aby przestrzeń uległa znacznej poprawie.
Nie mam przywiązania do Yamahy. Zresztą w kilku już recenzjach trafiłem na uwagi o problemach ustawieniem przestrzeni w jej amplitunerach.
Budżet do ok 3000 PLN za sprzęt nowy lub używany.
Na forum dominuje Onkyo – jednak nie bardzo mi pasuje do innych sprzętów jego zielony wyświetlacz.
Co byście dziś zaproponowali?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ogólnie Onkyo produkuje dobre amplitunery ,alternatywą może być Denon - warto bliżej przyjrzeć się konstrukcjom tych firm

Jeszcze kwestia tego zielonego koloru wyświetlacza myślę, że barwa nie powinna stanowić kryterium wyboru ,bowiem najbardziej liczy się dźwięk .Być może wybór zielonego wyświetlacza nie jest przypadkowy .Pamiętam kiedyś odsłuchiwałem piekielnie drogi system 3000 HV firmy T+A ,tam wyświetlacze są również zielone ,jak się okazało firma prowadziła badania i ten kolor jest "bardziej długowieczny" ,więc po prostu wyświetlacz dłużej wytrzyma .Być może właśnie z tego powodu Onkyo wybrało ten kolor
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Chodzi mi o samo sformułowane " denon alternatywą " czyli onkyo na 1 miejscu . Kto dla kogo powinien być alternatywą?!

Gdzie tak napisałem ,że Onkyo jest na pierwszym miejscu ? ,najlepiej pisać ze zrozumieniem lub jeszcze lepiej - pisać jeżeli rzeczywiście ma się coś mądrego do powiedzenia
Awaryjność jest pojęciem względnym , miałem kino domowe z amplitunerem Onkyo w 1998r i nigdy się nie popsuł ,podobnie było w przypadku odtwarzacza CD tej firmy .Akurat mam dokładnie odmienne zdanie w kwestii solidności wyrobów tej firmy
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
przemko, gość tak pisze bo zepsuł mu się kiedyś Onkyo i sie zraził do marki, myślę że nie próbował porównać obecnych modeli Onkyo z Denonem (w kinie bo o tym wątek) a większość opinii podziela i mój pogląd (po testach) że w kinie Onkyo ma nad Denonem przewagę.
A bzdur o złej kalibracji i kontroli basu to nawet nie komentuję, chop po prostu nie słyszał Onkyo RZ w akcji i powtarza stare brednie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Onkyo juz polaczyl sily z piokiem bo kasa sie nie zgadza. A niedawno chcieli sie sprzedac Denon/Marantz

Jaki to ma związek z tematem ? .Jeżeli kasa się rzekomo nie zgadza w Onkyo ,to po co Pioneer chce przejąć bankruta?
To że się firmy łączą w większe grupy lub holdingi (jak do niedawna Marantz z Denonem) jest niczym dziwnym podobnie jest w przypadku banków ,sklepów i innych przedsiębiorstw .Ponadto nie ma to kompletnie związku z awaryjnością lub jakością obsługi .Amerykański Harman przejął całą masę firm ,i co z tego powodu wszystko zaczęło się bardziej psuć ,bo jest własnością Harman ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Takie wpisy zniechęcają do jakiejkolwiek dyskusji.
Nie ma nawet co komentować.
Fora branżowe w Polsce już dawno upadły, to było dobre lata temu, więcej szkody jak pożytku, dziś trzeba iść, kupić, odsłuchać i dopiero mamy pewność. Strach się bać, jak ktoś kupuje sprzęty z polecenia i trafia na takie mądrości.

Żeby cokolwiek mówić o awaryjności, trzeba znać statystyki serwisowe i przede wszystkim znać konkretny procent awaryjności na konkretną liczbę.

Jeżeli chodzi o rzekome problemy z "basem", to błagam.
Ludzie nie mają bladego pojęcia czym jest akustyka, nie potrafią przeprowadzić prostej kalibracji zgodnie ze sztuką, a potem ci sami sieją lamenty na forach, a że Polskie fora są małe i w kółko piszą te same osoby, to tworzą się mity.

Właśnie dlatego przerobiłem całą mase ampli, już od lat nie pytam, a kupuje i zestawiam obok siebie.
Mamy taki wybór, że każdy znajdzie coś dla siebie.
 

P1otr

New member
Miałem nadzieję że temat się rozwinie, a tu dyskusje o wyższości jednych świąt nad drugimi. Też jestem zainteresowany jakby co. Bardziej film niż muzyka 80/20. Na placu boju zostały u mnie Y685, D2600, Właśnie przerabiam czy nie bardziej rozsądne w moim przypadku zejść oczko niżej na T585 lub D2500, a za zaoszczędzoną kasę dokupić "coś tam"... (jeszcze nie wiem co, hehe)
 

Momo707

New member
O czym w ogóle rozmawiamy , wpisz w Google " onkyo rz830/40 forum " i zobaczysz ile będzie na temat ogólnie onkyo a wpisz coś z denona czy marantza ....oczywiście mam na myśli zachodnie fora jeżeli polskie są " małe " albo sponsorowane przez onkyo. Na YT ile masz filmików o onkyo??? Jak wytłumaczysz tak znikome zainteresowanie?? Jakaś teoria spiskowa albo może denon płaci?!?! Nie widać w necie żeby ktokolwiek tym się interesował czy chwalił ale niby na równi z denonem i marantzem ??? Jeżeli ludzie nie wybierają onkyo to mają swoje powody . I powtarzam miałem rz i nie chce więcej słyszeć o onkyo a powody wykupienia są proste , kupili markę bo zależało im na nazwie " onkyo" i mogą sprzedać 2 razy więcej sprzętu Pioneer pod dwoma szyldami, proste. Kupisz chińskie auto " pajłendo "?? Nie bo to nie znasz i choć będzie lepiej wykonane niż passat to nie kupisz bo nie znasz ale jak chinole kupią Volvo i pod tym szyldem będą sprzedawać " pajłendo " to mają gwarantowaną liczbę sprzedaży z powodu samej nazwy Volvo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wpisz w google Bentley forum, a potem wpisz Skoda, a jak to brzmi górnolotnie, to wpisz Samsung, a potem Loewe. Kumasz? Statystyki, procenty... itd.
Zasada jest prosta jak budowa cepa, im więcej sprzedanych sztuk, tym więcej opinii, także tych negatywnych, ale liczą się tylko konkretne dane.

Jeżeli produkt A sprzedał 100.000 sztuk, a awaryjność sięga 5%, a produkt B sprzedał 10.000 sztuk z awaryjnością 10%, to jak myślisz, których postów negatywnych pojawi się więcej?

W przypadku pozycji A, masz 5000 sztuk awarii, czyli 5000 niezadowolonych użytkowników
W przypadku pozycji B, masz 1000 sztuk awarii, czyli 1000 niezadowolonych użytkowników.

Jak znasz statystyki procentowe awaryjności na konkretną ilość sprzedanych sztuk, to podaj. Sam chętnie się dowiem, inaczej dyskusja nie ma sensu.

Tu masz stary post:
http://www.hdtv.com.pl/forum/serwis/98667-samsung-dziekuje-do-widzenia.html
Można dopisać jeszcze kilka pozycji Samsunga, a mimo wszystko dalej kupuje.

Sam zresztą nigdy nie byłem specjalnie fanem Onkyo, mimo, że miałem kiedyś topowe, jak chociażby 905 i pewnie ze 2 inne, a kupiłem przy okazji (nową już serię) i zaciekawił mnie sposób w jaki radzi sobie na kilkunastu testowych fragmentach na których testuje sprzęty, no i został. Przy okazji kupiłem jeszcze kilka i postawiłem obok siebie.
Poczytaj, dowiesz się może o czymś, o czym nikt nie pisał nigdzie na forach (chociażby przykład RZ1100). Mało kto stawia kilka ampli obok siebie i przełącza w locie, za to wszyscy chętni do radzenia.

Nie muszę chyba pisać ile mam do czynienia z Marantzem, bo widzę, że jesteś nowy. Wystarczy spojrzeć do mojej galerii, lub poczytać starsze posty, także bez obaw, na Marasia złego słowa nie napiszę, ale to deko inna charakterystyka brzmienia, ukierunkowana muzykalnie i musisz to przyjąc do wiadomości.
Kilku starych bywalców forum wzięło na testy i wnioski są dokładnie te same.
To nie wada, a przypadłość elektroniki. W niektórych rozwiązaniach, Marantz może sprawdzić się lepiej. Podobnie może być z innym markami.
Nie ma tu mowy o żadnym czczeniu, a o zwyczajnej logice.

Na warsztat wziąłbym jeszcze Yamahe, jest jedna dzielonka która mnie ciekawi, ale to już nie 3k.
Też bardzo ciekawe rozwiązanie.

Swoje Marantze mam spięte z końcówkami, a ampli/końcówka służy za pre/pro. No i tutaj można już mówić o nieco innym wykopie, ale to również nie ta kasa i budżet.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
.

Na warsztat wziąłbym jeszcze Yamahe, jest jedna dzielonka która mnie ciekawi, ale to już nie 3k.
Też bardzo ciekawe rozwiązanie.

Swoje Marantze mam spięte z końcówkami, a ampli/końcówka służy za pre/pro. No i tutaj można już mówić o nieco innym wykopie, ale to również nie ta kasa i budżet.

Czyzby ta?
Biez, ciekawa promocja wyglada swietnie. Z checia poslucham opinii :ppp

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-a...erker-neuwertig-1-1-2-alt/1252344027-172-8391
 

Momo707

New member
Armani nie chodzi mi statystyki kupna i sprzedaży tylko o tematy na forach i " bohaterów " filmów na YT , kto tam ma onkyo ? Tematy na forach w stylu " co wybrać denon 4xxx czy yamahe czy marantza " jest tego masa i żądko kto wspomina onkyo ! Od Niemiec po Amerykę wszędzie denon/marantz I yamaha z budżetowych. Kto z jutuberów ma onkyo ? Może są sponsorowani przez denona?!
 

werf

Active member
Bez reklam
Poczekaj z tv Samsunga 2 lata to zrozumiesz dlaczego to shit. Moje 2 telefony i tablet rozpadły się dokładnie po 2 latach od daty zakupu to dlaczego twój tv ma być lepszy , bo droższy!?

Jakoś nie podzielam twojej opinii co do TV. Z kolei moje krótkie doświadczenia z Onkyo nie było najgorsze po za tym że sknocone jest programowo to w kinie radzi sobie bardzo dobrze.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Poczekaj z tv Samsunga 2 lata to zrozumiesz dlaczego to shit. Moje 2 telefony i tablet rozpadły się dokładnie po 2 latach od daty zakupu to dlaczego twój tv ma być lepszy , bo droższy!?

tobie w ogóle wszystko się psuje i rozpada ,może nie kupuj nic więcej - będzie mniej frustracji
 

tomaszna

New member
Jeden dzień odpuściłem forum i widzę że moje pytanie rozkwitło:).

Jednak zapytam ponownie: która z firm ma amplituner w budżecie ok 3 kpln który oferuje najlepsze rezultaty jeśli chodzi o przestrzeń pola dźwiękowego. Nawet jeśli wiąże się to z jakąś skomplikowaną kalibracją.

Jeśli te 3kPLN to za mało to ile należy dorzucić aby było zadowolenie.

Przypominam że raczej ze względu na układ pokoju pozostaję w układzie 5.1.
 
Do góry