amplituner - ustawienie w szafce

stypi

New member
Zmieniam sprzęt i amplituner będzie znacznie wyższy od obecnego. W związku z koniecznością jego wentylacji mam do wyboru 3 opcje ustawienia (przerobienia w związku z tym szafki) sprzętu:
1. od dołu: ampli, na nim blu ray (nóżki ok. 1cm) – przestrzeń nad blu– 10, 5 cm, z boków ok. 10 cm
2. od dołu: blu ray, na nim ampli (nóżki ok. 1cm) – przestrzeń nad ampli 10,5 cm, z boków ok. 10 cm – wada – blu płytszy od ampli więc będą kłopoty z ustawieniem w tej konfiguracji
3. ampli i blu na jednej półce obok siebie, nad ampli (który jest wyższy od blu o ok. 9 cm) 9,5 cm, pomiędzy nimi i ściankami szafki ok. 10 cm.

Co byście wybrali żeby ampli się nie grzał zbytnio bo różnice w cm niewielkie – sprzęt yamaha więc nie grzejący się tak jak niektóre inych firm no i walory estetyczne istotne – ja mam już swój typ ale chętnie poznam wasze opinie
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Opcja 2 jest trochę problematyczna z uwagi na ustawienie ampli na górze, no i kwestia wagi samego pieca:) Ale lepsza bo więcej by miał miejsca do oddychania. Ja u siebie też nie mam za dużo miejsca i tak zrobiłem że podkleiłem pod DVD (do oryginalnych nóżek) dodatkowe podkładki, i teraz mam wyżej DVD jeszcze o jakieś 2cm. Opcja 3 też nie jest niezła. Po prostu zrób tak żeby ampli od góry miał wolnej przestrzeni do odprowadzania ciepła. Najważniejsze jest żeby nie zakrywać miejsc na górze i na dole ampli, gdzie są otwory wentylacyjne. Boki raczej nie mają znaczenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry