Amplituner + TV + BD + "N"

quattroa4

New member
Witam wszystkich, zakupiłem nowy sprzęt - kino domowe Yamaha i proszę o pomoc w podłączeniu: aplituner + blu-ray + TV + dekoder "n"

Amplituner RX-V371:
HDMI out x1
HDMI x4
Optical,
Coaxial.

BLU-RAY BD-S671:
HDMI x1,
Optical x1,
Coaxial x1.

TV Sharp LC-40LE824E:
HDMI/ARC x1,
HDMI x3,
Digital Audio Output,
AV IN/VIDEO

Dekoder "N"

Proszę o rozpiskę co z czym i jakim kablem połączyć, z góry dzięki
 

wUodek

New member
Wszystko do tv poprzez hdmi a do amplitunera coaxialami i optykami. Przy takim podłączeniu będziesz mógł oglądać zarówno z dźwiękiem przez tv jak i poprzez amplituner. Minus jest taki że nie puścisz optykiem i coaxialem dźwięku HD.

Druga opcja to taka że wszystko podłączasz do amplitunera poprzez hdmi i również poprzez hdmi łączysz amplituner z tv. Minus taki że żeby zobaczyć wiadomości trzeba odpalać amplituner.

Trzecia to taka że blu-ray podłączasz do amplitunera kablem hdmi, dekoder do tv poprzez hdmi a dźwięk do amplitunera puszczasz optykiem a amplituner do tv poprzez hdmi. Wtedy wszystko śmiga jak ta lala ;)
 
Ostatnia edycja:

quattroa4

New member
dekoder do tv poprzez hdmi a dźwięk do amplitunera puszczasz optykiem a amplituner do tv poprzez hdmi. Wtedy wszystko śmiga jak ta lala ;)[/QUOTE]


Optykiem skąd dokąd?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A jaki mógłbyś polecić kabel optyczny? Bo troche ich jest.

Z kablami optycznymi jest podobnie jak z HDMI. Jak będzie dobry to prześle dźwięk. Nie ma znaczenia czy dasz 30zł czy 100zł bo na kablu cyfrowym nie zauważysz różnicy, oczywiście jak będą jakieś szumy czy trzaski to go dyskwalifikuje. Ja właśnie 3 dni temu kupiłem za 25 zł jakiegoś Voice kraft 3M do TV "N" i wszystko śmiga jak powinno.
 

quattroa4

New member
Podłączyłem blue-ray do amplitunera przez hdmi, amplituner do TV przez hdmi i wszyskto jest OK. Dzisiaj dekoder do TV przez hdmi i dźwięk jest w głośnikach bo amplituner jest do TV podłączony. Moje pytanie jest o dodatkowe podłączenie optyka z dekodera do amplitunera - czy jest potrzebne skoro dźwięk jest, czy będzie lepszy czy coś innego?

A taki optyk:

Kabel przewód optyczny TOSLINK WT-WT DIGITAL 1,5m (2044245770) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
Ostatnia edycja:

ranczo

New member
Bez reklam
zostaw jak jest po HDMI
optyk wszystkiego nie przenosi
sygnał zwrotny z TV tylko stereo
TV u mnie robi praktycznie za monitor
 

quattroa4

New member
Pytam bo w opisie wyżej przez wUodek oprócz hdmi z dekodera do TV idzie jeszcze optyk z dekodera do amplitunera, i nie wiem czy go dawać czy nie?
 

ranczo

New member
Bez reklam
jeżeli podłączasz wszystkie źródła po HDMI do aplitunera a z niego dopiero do TV to nie potrzeba żadnych dodatkowych połączeń
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pytam bo w opisie wyżej przez wUodek oprócz hdmi z dekodera do TV idzie jeszcze optyk z dekodera do amplitunera, i nie wiem czy go dawać czy nie?

Nie każdy ma możliwość przesłania dźwięku z TV do amplitunera po kablu HDMI, bo albo musi mieć TV wyjście HDMI albo w ampli ustawiony kanał zwrotny ale to też zależy chyba od TV ( ja u siebie nie mogłem). Jeśli podłączysz dekoder TV kablem optycznym z amplitunerem będziesz miał możliwość oglądania filmów, koncertów itp nadawanych w systemie Dolby Digital z dźwiękiem na kolumnach.
 

ranczo

New member
Bez reklam
a dlaczego dekoder TV nie można bezpośrednio po HDMI aplitunera ?
Upraszczasz połączenia i sterowanie pilotami
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
a dlaczego dekoder TV nie można bezpośrednio po HDMI aplitunera ?
Upraszczasz połączenia i sterowanie pilotami

Można. Tylko wszystko ma plusy i minusy. Z plusów: wszystko podłączone paroma kablami. Z minusów: tak jak pisałem wiekszość tV nie ma możliwości przesłania dźwięku z powrotem do amplitunera jak byś chciał obejrzeć film na KD (można ustawic kanał zwrotny ale nie wszystkie TV go obsługują). Za każdym razem przy zwykłym podłączeniu żeby obejrzeć TV byś musiał włączać amplituner, nawet jak ustawisz tryb HDMI THRU (przesyłanie sygnału nawet jak amplituner jest w stanie czuwania) zawsze pobiera więcej prądu w zależności od modelu, np Onkyo potrafi w tym trybie nawet 30W pobierać. Ja mam podłączone tak: Dekoder po HDMI do TV oraz kablem optycznym do amplitunera. DVD kablem HDMI do amplitunera i amplituner kablem HDMI do TV. W tym przypadku mogę standardowo oglądać programy na TV a jak chcę z dźwiękiem DD na kinie domowym to włączam amplituner na odpowiedni tryb. DVD zawsze oglądam na KD więc mi nie przeszkadza podłączenie kablem HDMI, bo i tak zawsze odpalam ampli.
 

wojtik

New member
Witam,

chciałbym się podpiąć do postu gdyż mam, jak mi się wydaje - taki sam problem. Mianowicie mam do podłączenia ze sobą :

Samsung UE46D6500,
HDMI 4
EURO 1
Wejście komponentowe
wyjście optyczne

Ampli HK AVR 255,

Złącza Wejścia / wyjścia HDMI- 3/1
wejścia S-Video / component- 4/2
analogowe wejścia audio- 4
Wejścia/wyjścia cyfrowe wejścia koncentryczne/optyczne audio (tył)- 2/2
wejścia koncentryczne/optyczne audio (przód)- 1/1
wyjścia koncentryczne/optyczne audio (tył)- 1/1

PS3,

HDMI
cyfrowe wyjście optyczne

dekoder mediabox HD UPC,
HDMI
cyfrowe wyjście audio

czy ta opcja :
Trzecia to taka że blu-ray podłączasz do amplitunera kablem hdmi, dekoder do tv poprzez hdmi a dźwięk do amplitunera puszczasz optykiem a amplituner do tv poprzez hdmi. Wtedy wszystko śmiga jak ta lala ;)
sprawdzi się również w moim wypadku ?

Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Śmiało tak podłączaj:) Dodatkowo możesz podłączyć PS3 również optykiem do ampli i HDMI do TV. Wtedy albo dźwięk będziesz miał na TV albo jak fajna gierka to odpalasz ampli i masz dźwięk na kolumnach, oczywiście po wybraniu na pilocie odpowiedniego wejścia.
 

wUodek

New member
Ja amlituner zawsze odpalam bo dźwięk jest zupełnie inny
W TV mam na stałe wyciszone

Ale autor tematu może nie chcieć za każdym razem włączać amplitunera.
Lepiej podłączyć dekoder do tv poprzez hdmi a do amplitunera optykiem bo żeby zobaczyć wiadomości to odpalamy tylko dekoder i tv. Dzwięku HD w naszych telewizjach cyfrowych i tak nie ma więc nie musi być tylko i wyłącznie poprzez HDMI.
 
Do góry