Amplituner ONKYO TX-SR601- warto tyle zaplacic???

scaut.00

New member
Witam,
Znajomy chce sobie wymienic sprzet grajacy na nowy.
Ma do sprzedania amplituner ONKYO TX-SR601.
Proponuje mi cene 700zł.
Nigdzie w sieci nie moge znalezc ogloszen o sprzedazy i sprawdzic czy to cena dobra, z kosmosu (drogo znaczy sie), czy normalna??
poradzcie za jaka kwote byscie wzieli 601-ke.

od prazu napisze, ze nie jestem jakims zapalonym audiofilem i nie chce dokladac 500zł zeby miec cos nowego...

prosze o opinie czy tx-sr601 mozna wyrwac taniej, czy wg was jak na sprzet 5letni to dobra cena???

p.s. a jakie w miare tanie (do 700zl) kolumny podlogowe byscie polecili??
 

Kaszan

New member
Moim zdaniem kolega chce zrobić na Tobie niezly biznes :) co chcesz podłączyć pod ten amplituner (tv, konsola) i jakie są gabartyty pomieszczenia w którym bedziesz słuchał? 1400 zł na kino to niewiele ale gdybyś zdecydował się na stereo i kolumny podstawkowe to już można byłoby coś ciekawego złożyć:)
 

scaut.00

New member
znaczy co.... uwazasz ze to za duza kwota na taki amplituner?? czytalem opis techniczny i wydaje sie w miare niezly...

nei zalezy mi na kinei domowym.. wystarcza dwie kolumny...
najczesciej bede sluchal kompaktow, ew radia..





Kaszan napisał:
Moim zdaniem kolega chce zrobić na Tobie niezly biznes :) co chcesz podłączyć pod ten amplituner (tv, konsola) i jakie są gabartyty pomieszczenia w którym bedziesz słuchał? 1400 zł na kino to niewiele ale gdybyś zdecydował się na stereo i kolumny podstawkowe to już można byłoby coś ciekawego złożyć:)
 

spycho

New member
Według mnie warto, jest to starszy model ale wymiata dużą część obecnych ampków.
Jeśli zależy Ci na mocnym uniwersalnym (kino domowe i muza) sprzęcie to bierz, co prawda to nie ma wyjść HDMI i związanych z tym formatów dźwięku, ale pisałeś, że na tym Ci nie zależy.
Poza tym jest to stara szkoła ONKYO według mnie przewyższa sporą część amplitunerów ONKYO z obecnej oferty a trochę niższej serii, zagra od nich znacznie lepiej.
W stereo jesteś ograniczony tylko do muzy, a czasem fajnie jest obejrzeć film z dobrym dźwiękiem i efektami.

Pozdro
 

Kaszan

New member
Jeśli do tego piszesz, że wystarczą Ci dwie kolumny i chcesz słuchać głownie muzyki to wg mnie zupełnie bez sensu kupować ten amplituner. Kolega powyżej pisze kompletne głupoty- wzmacniacz w dwiema kolumnami można bezproblemowo podłączyć analogowo np. z odtwarzaczem DVD (dwie czincze do wzmaka, trzecia do tv) albo cyfrowo optykiem i z filmu dźwięk leci na kolumny. Nikt nie każe tu zaraz kupować nowego sprzętu- stara szkoła wzmacniaczy zagra 10x lepiej nawet niż stara szkoła amplitunerów:) Jedyny minus wzmacniacza to brak tunera radiowego ale i z tym można sobie poradzić.
Reasumując- dwie kolumny to tylko stereo- amplituner stereo lub wzmacniacz. A wzmacniacz za 700zl spokojnie można wyciągnać bardzo dobry i bez łaski znajomego:)
 

kawis4

New member
Mam ten sprzęcik od kilku lat i jak do moich potrzeb (80% - muza, 20% - kino) jest super. Dźwięk bije o głowę połowę wzmacniaczy stereo ze średniej półki.
Jesli nie jesteś zapalonym audiofilem nie popełniaj mojego błedu: kiedyś sam miałem wzmacniacz stereo bo głownie muza, a po jakimś roczku jednak przydałoby się kino i co???? i podwójny wydatek.

Moja rada - amplituner i fajne głosniki frontowe, a jak za jakiś czas najdzie Cię na kino to dokupisz pozostałe.

Co do ceny to według mnie za ten sprzęt jest OK.
Myslisz, że na allegro dlaczego ich nie ma - bo ludzie je sobie chwalą i nie widzą potrzeby zmiany na nowsze modele, tak jak ja.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Cena OK (na ebayu widziałem ostatnio jeden 601 za ponad 200$ z przesyłką). Chociaż jeśli chodzi o sprzęt, to rewelacji nie ma - muzycznie w miarę (jak na ampli tej klasy, chociaż odstaje od porównywalnych cenowo wzmacniaczy stereo, ale to akurat normalne). Jak Ci dźwięk odpowiada, to bierz.
 
Do góry