Amplituner Onkyo 808

joker_26

New member
Witam.
Właśnie wszedł do sprzedaży wymieniony w temacie amplituner.
Jakie są jego możliwości techniczne i walory muzyczne w porównaniu do modelu 807.
Cena 808 jest niewiele wyższa od 807 a możliwości spore.
Ukłon w kierunku osób przeszukujący fora w języku angielskim, bo na polskich forach cieniutko w temacie.który wybrać?
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/55871-nowy-amplituner-onkyo-pod-nazwa-tx-nr808.html

tx-nr-808-tx-nr808_23608_4.jpg
 

joker_26

New member
Witam
Czytałem twój post ale tam są tylko suche informacje techniczne - generalnie chodzi mi o wrażenia i opinie użytkowników co do odsłuchu.
Mam świadomość że jest to nowy sprzęt i na razie informacji na jego temat jest mało, ale na forach zagranicznych zaczynają się pojawiać już pierwsze głosy.
Pozdrawiam
 

tomex

New member
A co z Onkyo 708? Ktoś go widz\iał w sklepach? Tańszy odpowiednik 808, też z wejściem Lan jeśli, ktoś się w tym lubuje...czy konstrukcyjnie bardzo różni się od 608? Czy to tylko 608 plus LAN za co dopłacamy 800zł.
 

alef

New member
kilka dodatkowych różnic za Onkyo.com (poza LAN):
608
5 wejść HDMI
brak bi-amp
Audyssey 2EQ

Dolby-Digital Plus
brak RS232, IR, & 12V Trigger Connectors
brak USB Port for MP3 Audio
brak Phono Input
Power Output - 160 W (watts per channel/at 6 ohms)
Power Consumption - 620 W

708
7 wejść HDMI
bi-amp
Audyssey MultEQ

Dolby TrueHD & Digital Plus
RS232, IR, & 12V Trigger Connectors
USB Port for MP3 Audio
Phono Input
Power Output - 170 W (watts per channel/at 6 ohms)
Power Consumption - 570 W
 

joker_26

New member
Ale w dalszym ciągu nie otrzymałem odpowiedzi jak wypada w porównaniu z 807.
Powiedzenie wciąż aktualne: lepsze wrogiem dobrego :))
Pozdrawiam
 

tomex

New member
Kurcze wygląda na to, że ma mniejszy pobór prądu 708 tzn. jest gorszy? Cenowo dość odstaje od 608, narazie zgroza znalazłem w jednemu sklepie za koło 3,5 co jest nie mało adekwatnie jakość/cena. Szkoda, bo chciałbym mieć 3d i Lan ale narazie to zbyt duża kwota tym bardziej że jeszcze Klipsch F1 czekają :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry