Amplituner NAD 748 czy Denon x4000

THX2

New member
Witam tak jak w temacie który z tych ampli będzie bardziej dynamiczny z dużą ilością niskich rejestrów w kinie i w stereo ?Bardzo interesuje mnie Nad wiem że to najsłabszy model bez fajerwerków o niezbyt dużej mocy ale czy będę zadowolony z zakupu w ciemno.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A nie masz możliwości odsłuchu? X4000 to jednak wyższy model. Pytanie jakie brzmienie bardziej Ci podpasuje. Nad na pewno będzie tańszy, ostatnio widziałem je w niskich cenach (około 2k). Tylko jeśli dobrze pamiętam Nad nie ma autokalibracji.
 
Ostatnia edycja:

THX2

New member
Niestety nie mam możliwosci odsłuchu.Tu jest jakiś test Review: NAD T748 7.1 Channel Home Theater Receiver

Z tego co widzę to kalibracje ma ale nie ma USB ,drugiego wyjścia na monitor , radia internetowego-funkcji sieciowych i skalowania obrazu , ale tak jak napisałeś teraz jest w bardzo niskiej cenie jeśli jakośc dźwięku będzie na tyle dobra to jakoś to przeżyje a z czasem i tak wymienie go naużywkę Arcama
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To może T757. Pewnie brzmieniowo będzie lepszy, a widzę, że cena też dobra. Z tą kalibracją może coś mi się pomyliło.
 

THX2

New member
Może inaczej sprzet po przeliczeniu na złotówki jakośc w stosunku do ceny co wybrac?


Denon AVR2000 1128zł
CA Azur 551R 1318zł
Denon AVR3000 1407zł
Marantz SR5008 1665zł
Nad 748 1682zł
Marantz SR6007 1923zł
Marantz SR6008 2034zł
Denon AVR4000 2471zł
CA Azur 651R 2635zł
Marantz SR7007 2983zł
Marantz SR7008 3525zł
Nad 757V2 4738zł
Nad 758 5265zł
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Marantz SR7... i wyższe modele Nada, dobrze zagrają, lepiej od X4000.
A myślałeś o Arcam'ach, też nieźle wypadają w stereo...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Choć powiem ci szczerze, że w tych pieniądzach, które podałeś, to nawet bym się nie zastanawiał i wziął SR7008 ;)
Te ceny to z UK?
 

Henry

Active member
Bez reklam
:(
Uboższe społeczeństwo, to i ceny mają dostosowane do zarobków....wiadomo u nas ceny wyższe, bo i "bogatsi" jesteśmy ;)
 

lll

New member
Należy jednak zaznaczyć, że - po sprawdzeniu - powyżej chodzi o sprzęt "refurbished" (co prawda sprzedawca udziela 12-miesięcznej gwarancji), którym nie każdy jest zainteresowany.
Fabrycznie nowego Marantza SR6008 "w pobliżu Polski" najtaniej można dostać chyba w Niemczech - obecnie cena około 2350 zł.
Czy ktoś z Was kupuje sprzęt audio-video z Zachodu? Wiele się mówi o tym, jak tam często tanio, a w praktyce najczęściej jest taniej tylko troszkę, a problemy - z zakupem i dostawą (na pewno większe niż kupując w kraju) oraz ewentualną gwarancją - skłaniają raczej do zakupu "po bożemu" w Polsce. Choć np. ww. Marantz w tej chwili sporo taniej niż u nas, aż się zastanawiam. :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak się nie ma daleko do sklepów np. w Niemczech to można rozważyć, przy dużej różnicy cenowej koszt paliwa się zwróci i to z nawiązką ;)
 
Do góry