Amplituner + kolumny stereo, czy da się tanio i dobrze? + kilka pytań

glewik

New member
Hej.
Już mi uszy więdną od mojej mini wierzy, postanowiłem zakupić coś nowego.
Audiofilem nie jestem ale ucho mam dość wrażliwe na jakość muzyki (głównie słucham na słuchawkach Creative AURVANA LIVE (żaden hi-tech ale mi wystarcza) przez brak dostępu do przyzwoitych głośników).

Wracając do sedna sprawy, chciałem powierzyć dźwięk rozchodzący się w moim mieszkaniu jakiemuś profesjonalnemu sprzętowi audio.
Szukam i czytam w necie ale jako laik w temacie muszę wszystkiego uczyć się i trwa to już X godzin. Wtedy przypomniałem sobie o tym forum gdzie już raz zostałem nawrócony i skierowany na odpowiednie tory w przypadku zakupu TV (strzał w dziesiątkę).

Sprzęt chciałem zakupić w miarę uniwersalny, głównie do słuchania muzyki (od rocka po reggae), nie chcę podłączać stu kolumn (systemy kolumn 5.1 i więcej mnie nie interesują, nie chcę zaśmiecać pokoju i wiem że do muzyki to się średnio nadaje) ale chcę mięć taką możliwość na przyszłość (możliwe że zmienię lokum w przyszłości a do audio kupie coś tylko do audio czytaj leprze).

Od sprzętu wymagam:
- Portu USB do którego można podłączyć pamięć przenośną (najlepiej jak by sprzęt obsługiwał flac + mp3)
- kilka wejść hdmi (przyszłościowo)
- dobrego brzmienia w muzyce oraz jak największej funkcjonalności.

Dobrze aby miał:
- Wi-fi (z tego co się orientowałem to ten bajer jest dostępny w sprzęcie przekraczającym mój budżet).

Kilka pytań:
1. Czy do amplitunera jest możliwość podłączenia kablówki i wysłania sygnału przez hdmi do TV w ten sposób aby TV dawał tylko obraz a audio leciało przez głośniki podłączone do amplitunera?
2. Czy jest sprzęt współpracujący z urządzeniami opartymi na systemie Android bezprzewodowo w tej cenie? I jak się to odbywa?
3. W kilku miejscach widziałem że sprzęt można konfigurować przez stronę www, to jest standard w tego typu urządzeniach?
4. Na co zwracać uwagę przy zakupie amplitunera aby nie nadziać się? Co z perspektywy użytkownika jest ważne?

Parametry użytkowe/zakupowe:
1. Sprzęt chcę kupić głównie do audio jak wspomniałem wcześniej ale nie tylko (70%audio/30%video).
Pokój mój to 24m2. Z tym że kanapa gdzie będę słuchał muzyki do głośników leży w odległości 3,5m.
2. Kolumny chciał bym aby były w miarę możliwości niewielkie najlepiej w systemie 2.0, max 2.1 ale jak muszą być gabarytowo większe to będą.
3. Budżet na kolumny + amplituner to skromne 2tyś ale jeśli się nie da kupić przyzwoitego sprzętu w tej cenie to będę musiał dołożyć więcej.
4. Używam sprzętów komputerowo/smartfonowych opartych na systemach Linux oraz Android jeśli ma jakieś to znaczenie.
5. Marka jaka jest na sprzęcie mnie nie interesuje może być to Sony może być to firma miś uszatek aby sprzęt był przyzwoity i miał swój serwis w PL.


p.s.
Troszkę chaotyczny i długi mój wątek wyszedł, przepraszam ale naprawdę temat amplitunerów jak dla mnie jest skomplikowany.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
To musze Cie zmartwic bo takie bajery jakie ty chcesz to maja amplitunery KD ktora jak mowisz kiepska graja w stereo i to jest prawda, pozatym po co kupowac ampli KD kiedy nie zamierzasz rozszerzyc systemu do 5.1. Po drugie za 2000zl nie da sie kupic rozbudowanego amp'a + kolumn stereo.

Na twoim miejscu to kupilbym albo wzmacniacz stereo do ktore podlacza sie odtwarzacz, tuner FM po analogu, wejsc cyfrowych nie ma lub amplituner stereo ktory posiada wbudowane radio, reszta bez zmian. Np Harman kardon 3390, czy Denon PMA 520
 
Do góry