amplituner + kolumny pokój 20m2

ESOX

New member
Witam,
Poczytałem trochę to forum, posłuchałem porad innych i zgłupiałem ;-)

Nie chodzi mi o porade jaki model czy firmę kupić, wiem będę słuchał i oglądał sam wybiorę co mi w uchy najlepiej.... ale proszę o poradę...:

planuje do mojego lcd dokupic jakis sprzet na którym: obejze dvd, poslucham muzy mp3, poslucham radia. Niby nic kupic kino domowe do 2500-3000zł (pokój 20m)


ale w toku czytania netu i sluchania ludzi stwierdzono-poradzono, że
,,jak kupie kino domowe nie bedzie stereo - bedzie lipa albo 5.1 i ,,pitolenie" na dvd albo kupic dobry amplituner 2.1 i super kolumny. Wiem nie mozna miec wszytskiego w jednym. Ale nie jestem wymagajacym audiofilem, szukam czegos uniwersalnego ale dość porządnego

1. Czy kupujac kino (amplituner 5.1) nie bedzie dobrze grało stereo??? czy yamaha 661 - nie będzie dość uniwersalna?

Szukałem wśród zestawów onkyo 505/405 quadrall, denony 1507 itp.
Potem stwierdziłem, że skoro mam dvd (Pioneer z tamtego rou modelu nie pamietam ale ma juz hdmi) :
2. moze kupic tylko amplituner i kolumny (bo ten Pionner od tych z zestawów dużo się nie różni, dobry dvd to ,,klocek" za ponad 1000zł.)

Tak czy siak wymyśliłem, że np: yamaha rx 661 i kolumny
i teraz pytanie kolejne:

3. szukać kompletów głośników (odsłuchiwać sobie) czy kupic dwie dobre podłogowe - jednej firmy i centralany i suroundy jakiejs innej fimry?

4. Czy ampli 661 to dobre rozwiązanie - do dvd, TV i mp3 ????

bede wdzieczny za pomoc
 
Ostatnia edycja:

ESOX

New member
yamahe (modelu nie pamietam...juz sprzedana) kolumny eltax sprzedane. Wtedy na dvd mi starczało malutki pokój.... jak mieszkalem z rodzicami, maly pokój wiec efet sourand zawsze słyszalny. Jakosciowo hm............ wydaje mi sie ze stereo....sam nie wiem (wtedy sluchalem inaczej, muzy malo filmow wiecej - dzis odwrotnie)

Obecnie potrzebuje do pok. 20m

zastanawiam sie tylko czy cos z zestawem czy lepiej dwie kolumny ,,lepsze" stojace trzy pozostałe ,,slabsze"
zestaw: kody, jamo itp
czy może dwa głośniki JBL E80 + 3 głośniki pozostałe ,,jakieś liche"?
i czy 661 to ampltuner na potrzeby oki (czy jak to mi nie kotrzy mowie kup dobry 2.1 bedzie stereo bo przez 5.1 bedzie lipa)
 

ESOX

New member
głośniki słuchałem quadralle 500 było oki, myślę jeszcze o JAMO 600 - ale ich nie słyszałem znam tylko opinie - pozytwne

w zależności jakie kolumny (kasa) taki amplituner i odwrotnie :-(planuje wydać 2500-3000zł

Co uważacie o amplitunerze denon 1508 (ma dekodery do HD!! w przyszlosci z blureyami może się przydać)
czy onkyo 505? yamaha 461 - nie jest mocna ale na 20 m2 chyba wystarczy...
 
Do góry