Amplituner i kolumny głównie do muzyki

Surion

New member
Dobry wieczór wszystkim :)

Kilka dni temu zmieniłem mieszkanie i zaczynam się zastanawiać nad stworzeniem kącika audio. Chciałbym kupić jakiś nowy amplituner 2.0/2.1 oraz kolumny do niego. Z racji tego, że posiadam bon do jednego sklepu, gdzie są podobno włączone niskie ceny ( :lol: ) jestem zmuszony kupić nowe cacko.

Zastosowanie: głównie muzyka (blues, stary rock, jazz, funk). Chcę podłączyć w przyszłości gramofon, odtwarzacz CD oraz jakiś odtwarzacz Blue-Ray do koncertówek. Czasem oglądam filmy na Netflixie, ale akurat tutaj tylko "żeby dobrze było słychać".

Budżet: ok. 2000-2500 za amplituner i do 1k za kolumny. Jeśli okaże się, że za 2k dostanę amplituner to skłonny będę kupić nowe kolumny w tym samym sklepie, aby wykorzystać bon.

Bajery: możliwość podłączenia do sieci, integracja ze Spotify, możliwość odtwarzania muzyki z telefonu.

Zobaczyłem co jest dostępne i sporządziłem następującą listę:
YAMAHA R-N402D
PIONEER SX-N30AEB
ONKYO TX-L20D
ONKYO TX-8250B
ONKYO R-N855
ONKYO TX-8270B
YAMAHA R-N602

Jeśli chodzi o kolumny to nawet nie wiem czego szukać.
 

Surion

New member
Przeglądnąłem specyfikacje i chyba najbardziej przypasuje YAMAHA R-N602. Co o tym sądzicie? Doczytałem także, że Yamaha najlepiej współpracuje z ciepłymi kolumnami. Coś możecie polecić? :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku Yamahy dobrze aby kolumny nie były zbyt jasne ,gdyż na dłuższą metę odsłuch może być męczący
 
Ostatnia edycja:

Surion

New member
Tyle to już się dowiedziałem. :) Liczę na jakieś konkretne propozycje, bo słabo siedzę w temacie kolumn, a po parametrach fizycznych ciężko stwierdzić, które grają ciepło. Oczywiście jak wcześniej wspomniałem interesują mnie propozycje za 1000 i ostatecznie 1500 za zestaw dwóch kolumn. :)
 

Surion

New member
Dzięki za pomoc. Padło na Yamahę 602 i trafiłem na promocję Dali Zensor 7 - niecałe 2k za parę. Faktycznie brzmienie jest jasne, ale po drobnej regulacji zestaw genialnie spisuje się w bluesie, rocku i jazzie. :)
 
Do góry