Amplituner + głośniki

radosz0

New member
Cześć
Prosiłbym was o doradzenie jaki zestaw Amplituner + głosniki kupić do pokoju ok 12m2 w bloku.
Myślałem o czymś takim:
amlituner: Koda AV 504
głośniki: KODA AV 707 v.2 + SW1000 v.2
Jeśli nie to, to prosiłbym o jakąś propozycję w podobnej cenie ok 2000zł.
Jeśli chodzi o muzykę to tylko i wyłacznie metal - KoRn, Slipknot, Lamb of God jesli ktoś wie o czym mówię to wie że tego się cicho nie da słuchać, w zwiazku z czym decybeli nigdy za dużo :)
Filmy też oczywiście ogladam, ale myślę że stosunek muzyka 70%/ film 30%.
W tej chwili mam wieżę Panasonic SA-AK20 (120W) i nie bardzo mam na czym poszaleć.
DVD nie chcę bo do tego zestawu chce podpiąć kompa.
 

Shagohad

New member
Bez reklam
To moze jakis wzmacniacz stereo ??. Np. Harman Kardon 3480 ??. Do tego kolumny Quadral Quintas 500... mysle ze sie sprawdzi przy takiej muzyce :p.
 

radosz0

New member
Co prawda za dużego dowiadczenia nie mam, ale wydaje mi się, że SUB jest niezbędny, a ten zestaw bez suba już znacznie przekracza 2000 :(
 

radosz0

New member
Hmmm... wolałbym zestaw 5.1 bo chciałbym też troche filmów a tym poogladać.
A ten zestaw co na początku podałem nie spisze się ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Koda - tylko na Twoją odpowiedzialność.

Inaczej mówiąc chcesz kino domowe które dobrze potrafi odtwarzać Muzykę h.metal i jeszcze całość ma się mieścić do 2000 zł ?
sprawdź:
ampli Yamaha 661+ Prismy
ampli JVC 411 + Quadrale
ampli Harman 132 + Prismy
 

radosz0

New member
Gwoli ścisłosci to nie h.metal a pure metal i nu metal :)

Co do zestawu KODA AV 707 v.2 + SW1000 v.2 to czemu odradzasz ?
Troche szukałem po opiniach i w zasadzie nie znalazłem takich które by odradzały ich kupno, ba spotkałem się nawet z opiniami że w tej cenie nic lepszego nie kupię.

A np. z tych co podałeś w konfiguracji:
Yamaha RX V661 + Quadral Quintas 500 5.0 - będzie sięnadawało ?
Jeśli tak to moze poradzicie jeszcze jakiś SUB do tego do 500zł.
 
Ostatnia edycja:

radosz0

New member
Przepraszam że nie edytowałem ale nie ma tej opcji :hmm:

A może zamiast 5.1 czy 5.0 lepiej zainwetować w dwie kolumny i SAB. I tak chyba w większości będę na tym słuchał muzyki.

Ale jeśli stereo to jakie głosniki do tej Yamahy ?
 

radosz0

New member
Wiem wiem, że proponowałeś.
Nastawiałem sięod począstku na 5.1 ale chyba sięzaczynam przekonywać :)

A moze Yamaha RX V661 + HECO Victa 700 ?
albo
Yamaha RX V661 + Jamo S 708

Chociaż Jamo s606 mi się :)podobają

A tak jeszcze nawiązując do 5.1 to co z:
Yamaha RX V661 + Quadral Quintas 500 5.0
Nie dają rady ?
 
Ostatnia edycja:

Lughard

New member
Witam serdecznie!

Jestem nowym (i zupełnie niezorientowanym) użytkownikiem i niestety, jak wszyscy nowi, zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w wyborze sprzętu. Postanowiłem nie zaśmiecać forum nowym tematem i podczepiłem się pod ten, którym jak mi się zdaje, jest pokrewny...

Przeczytałem już nieco wypowiedzi na forum (nie tylko zresztą tym) i dość mocno wybiły mi one z głowy pierwotny pomysł zaopatrzenia się w zestaw Sony HTP-HD 8000 (STR-DG820 + FCR6000 +dvd). Ale po kolei...

Jakie są moje warunki i oczekiwania?

Finanse: 2500 zł

Powierzchnia pomieszczenia: 15 m2; (ale zakładamy, że kiedyś może będzie większa - ok. 25-30 m2

Wykorzystanie: muzyka i filmy dvd, ew. podpięcie do komputera

A czego oczekuję? To proste: najwyższej jakości za te pieniądze.

Analizując podobne tematy natrafiłem na często sugerowany zestaw: amplituner Yamaha RX-V661 i głośniki KODA 702. Obejrzałem i doszedłem do wniosku, że to by mi w pełni odpowiadało. Nie miałem jeszcze możliwości przesłuchania tego sprzętu, ale najpierw chciałbym się dowiedzieć, czy to jest w ogóle trafny wybór?

Aha, dodam tylko, że dvd nie będę kupował, bo mam już nagrywarkę. Tak więc mam do zagospodarowania 2500 zł, a z tego co się zorientowałem RX-V661 można mieć już za 1150, a KODA 702 za 1300 - jednym słowem - idealnie.

Chciałbym się jeszcze zapytać, jaka jest różnica między Yamahą RX-V661 a RX-V663? Różnica cenowa jest dość znaczna...

Bardzo proszę o radę. ;)
 

radosz0

New member
Doszedł mi jeszcze jeden konkurent.
Może zestaw:
ONKYO TX-SR506E + MISSION M35i ?
Jak to będzie ze sobą współpracować, przypominam przy mocnym metalowym brzmieniu ?
 

radosz0

New member
Hmm fajne głośniczki ale dla mnie cena nie do przeskoczenia. Jeszcze nie pracuje i jedyna kasa jaką dysponuje do 2000 ze stypendium. Chyba jeszcze będę musiał trochę podzbierać :/
 

radosz0

New member
Chciałem nico odświeżyć temacik.
Mam teraz fundusz 3000 zł.
Myślę o zestawie Yamaha RX-V661 + Jamo S 606 (później możliwa rozbudowa do 5.1)
Pokój jakieś 16m2, muzyka głównie metal (cieżkie gitary i młucka na perkusji: np.- KORN, Chimaira, Lamb of God)
To jest zestaw dla dziewczyny więc niestety dochodzą też wzgledy estetyczne i interesują mnie kolumny w kolorze brązu:)
Taki zestaw daje rady ??
Z góry dzięki za odpowiedź.:)
Pozdrawiam
 
Do góry