Amplituner do odtwarzacza Samsung

ArekZ

New member
Witam

Zastanawiam się nad zakupem amplitunera do odtwarzacza Samsung BD-C6500.
Myślę o dwóch modelach amplitunerów Samsunga: AV-R720R lub HW-C700. Może ktoś podpowie na który model się zdecydować.
Obecnie mam amplituner Yamaha RX-V350, który jest mało kompatybilny z odtwarzaczem Blu-ray.

Pozdrawiam
Arek
 

LUPO78

Banned
Witam

Zastanawiam się nad zakupem amplitunera do odtwarzacza Samsung BD-C6500.
Myślę o dwóch modelach amplitunerów Samsunga: AV-R720R lub HW-C700. Może ktoś podpowie na który model się zdecydować.
Obecnie mam amplituner Yamaha RX-V350, który jest mało kompatybilny z odtwarzaczem Blu-ray.

Pozdrawiam
Arek
co masz na myśli mało kompatybilny ???
 

ArekZ

New member
Witam

Miałem na myśli brak złącza HDMI, kanały 5.1, a nie 7.1, czy brak obsługi nowych formatów dźwięku.

Pozdrawiam
 

ArekZ

New member
Obecnie Universe 10409, które kupione były razem z zestawem Yamaha (amplituner RX-V350 i odtwarzacz DVD-S550).
Wraz z zakupem nowego amplitunera chciałbym zmienić głośniki lub dokupić nowe.
 

ArekZ

New member
Około 22 metrów kwadratowych.
Jakieś 1,5 do 2 tysięcy (amplituner i głośniki) - zależy jak mi się uda sprzedać stary sprzęt.
Czyli jednak nie amplituner Samsung?
 

LUPO78

Banned
Około 22 metrów kwadratowych.
Jakieś 1,5 do 2 tysięcy (amplituner i głośniki) - zależy jak mi się uda sprzedać stary sprzęt.
Czyli jednak nie amplituner Samsung?

2.5-3 tyś musisz wyłożyć na coś dobrego

w/w ampli i kolumny Quadral Quintas 5000 lub Jamo 606 oczywiście polecam odsłuch-tu już będziesz miał naprawdę dobry zestaw KD
 

ArekZ

New member
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam


Polecane amplitunery mają "rozsądne" ceny, natomiast zestawy głośnikowe to już spory wydatek. Poczytałem o tych głośnikach, które mam, i już wiem dlaczego nie bylem zadowolony słuchając muzyki. Nieźle grają, ale tylko jak potencjometr jest wysoko ustawiony.
 
Ostatnia edycja:

ArekZ

New member
A czy ktoś wie coś na temat amplitunerów Samsunga: AV-R720R lub HW-C700.
Faktycznie nie ma co sobie nimi głowy zawracać?
 

pkomp

New member
ładne nawet bardzo - ale dźwiękowo nie powalają w zadnym aspekcie - cenowo też żadna rewelacja - za 300 mniej byc może

juz lepiej onkyo 308
 

LUPO78

Banned
Ostatnia edycja:

ArekZ

New member
Dzięki za linki.
Na stronce Samsunga byłem wcześniej, jednak nie mogłem w necie wyszukać żadnych porządnych opinii na temat amplitunerów Samsunga.
Faktycznie, bardzo ładne, jak napisał pkomp, jednak z dzisiejszych postów wnioskuję, żeby je sobie odpuścić i pomyśleć faktycznie o amplitunerze Onkyo.
No a potem, jak wygram na loterii :), jakiś dobry zestaw głośnikowy.
 

LUPO78

Banned
Witam

Zastanawiam się nad zakupem amplitunera do odtwarzacza Samsung BD-C6500.
Myślę o dwóch modelach amplitunerów Samsunga: AV-R720R lub HW-C700. Może ktoś podpowie na który model się zdecydować.
Obecnie mam amplituner Yamaha RX-V350, który jest mało kompatybilny z odtwarzaczem Blu-ray.

Pozdrawiam
Arek
info szczątkowe na stronie samsunga bo naprawdę nie ma się czym chwalić , tu masz jaszcze instrukcję tego ampli :)
http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/200802/20080214094019171_AV-R720-POL.pdf
 

killpit

New member
Jak kupisz ampli szajsunga to będziesz miał wode po wifi w łazience :)
A tak na serio zapomnij ta nazwę i nigdy do niej nie wracaj.
Koledzy dobrze radzą i skorzystaj z rad bo to świetny wybór ampli Onkyo 308 czy 578 to są już konkretne maszyny szczególnie ten drugi i na nim bym się skupił wart swojej ceny a o ceny podpytaj Blackninje na forum a sam się zdziwisz :)
 

ArekZ

New member
OK, już zostałem przekonany.
Szedłem po takiej linii myślenia, że jak mam TV Samsunga i odtwarzacz BD Samsunga, to i dobrze amplituner Samsunga.
Widzę jednak, że się myliłem.
Jak uda mi się sprzedać zestaw Yamaha, to zapewne rozejrzę się za amplitunerem Onkyo. Taki jest warunek mojej żonki. Najpierw sprzedaj, a potem kup coś nowego :). No a w dalszej kolejności jakiś dobry zestaw głośnikowy.
Pozdrawiam
 

ArekZ

New member
Po podłączeniu odtwarzacza Samsung BD-C6500 do amplitunera Yamaha RX-V350 mam problem z DD i DTS z filmów DVD. W starym zestawie (głośniki 5.0, amplituner Yamaha RX-V350 i odtwarzacz Yamaha DVD-S550) nie było problemów, a dźwięk DD lub DTS z filmów DVD - rewelacja.
Odtwarzacz BD połączony jest z TV przez HDMI, natomiast z amplitunerem przez przewód optyczny.
Ustawiłem w odtwarzaczu opcję wyjścia cyfrowego na "Bitstream". Amplituner pokazuje, że jest dźwięk DD lub DTS, ale...
W tylnych głośnikach słuchać tylko jakby szum tego co odtwarzają inne, a wszystkie efekty słyszane są w głośnikach głównych. Zero przyjemności z oglądania filmu.
Czy ktoś wie, o co chodzi? Czy to kwestia amplitunera, czy ustawień?
 
Do góry