Amplituner do konsoli

Alimanek

New member
Witam,

Chcialbym kupic amplituner do konsoli ps3, ale nie wiem jaki.

Najwazniejsze funkcje dla mnie to:

- 5.1
- Obslugiwanie wszystkich formatow dzwieku do blu-raya
- Zeby mial min. 2 WEJSCIA HDMI,
- Zeby przepuszczal dzwiek i obraz z konsoli przez HDMI.
- Cena przedzial do 1500zl

Jakosc dzwieku bylaby milym dodatkiem, ale nie jest najwazniejsza. Zalezy mi tylko na ogladaniu filmow i graniu w cyfrowym przestrzennym dzwieku.

Chcialbym podlaczyc do tego amplitunera glosniki z Kina domowego Thomson DPL907VD. Nie wiem jaka maja impendatcje itp. Jednakze, czy mozna je podlaczyc bez obawy, ze cos sie spali, zepsuje itd.

Bardzo prosze o propozycje odnosnie modeli, bo ja kompletnie sie nie znam :/
 

python636

New member
Dokładasz 700 pln i masz bardzo dobry sprzęt Yamaha RXV 765, w przedziale 1500 pln może dostałbyś Yamaszkę RXV 365 lub 465 . Na Twoje potrzeby to by wystarczyło.
 

Kaszan

New member
... a jak dołożysz 8 tys. to masz Yamahę DSP-Z7 - full wypas, a co tam, jak szaleć to szaleć:rolleyes:
A teraz poważnie- do Twoich wymagań w zupełności wystarczy Sony STR-DH800. Powinieneś zmieścić się z cenie, masz wszystkie dekodery HD, 4 wejścia hdmi i w dodatku wszystko pięknie współgra bo jest z tej samej stajni co PS3. A te 700zl to lepiej odłożyć na konto i z czasem pomyśleć o lepszych głośnikach bo dobry ampli będziesz już miał.
 

GreenToad

New member
python636 napisał:
Dokładasz 700 pln i masz bardzo dobry sprzęt Yamaha RXV 765, w przedziale 1500 pln może dostałbyś Yamaszkę RXV 365 lub 465 . Na Twoje potrzeby to by wystarczyło.

Dołączę się do pytania Alimanka, też szukam glownie do konsoli, a jak juz dokladac do pułapu 2000-2200 to czemu nie denon 1910, onkyo 577 czy 607, pioneer 919, hk 255? Dlaczego akurat yamaha 765/663?

Jestem od jakiegoś czasu z takim wlasnie problemem
 

pejotpe

New member
Bez reklam
python636 napisał:
Dokładasz 700 pln i masz bardzo dobry sprzęt Yamaha RXV 765, w przedziale 1500 pln może dostałbyś Yamaszkę RXV 365 lub 465 . Na Twoje potrzeby to by wystarczyło.
To już lepiej wyprzedażową 6060 (vel. 661) za jakieś 1300. Zawsze to lepsza jakość dźwięku: 2HDMI, pełne wsparcie dla multichannel PCM i pre-out dla wszystkich kanałów - chociaż obecnie trudno ją dostać. Albo poczekać, aż 663 będzie na wyprzedaży...
 

Alimanek

New member
Kaszan napisał:
A teraz poważnie- do Twoich wymagań w zupełności wystarczy Sony STR-DH800. Powinieneś zmieścić się z cenie, masz wszystkie dekodery HD, 4 wejścia hdmi i w dodatku wszystko pięknie współgra bo jest z tej samej stajni co PS3.

A bedzie przepuszczal Dzwiek i obraz po kablu z Konsoli? (bez potrzeby uzycia optycznego)


Jakie sa jego ewentualne minusy. Slyszalem, ze Onkyo TX-SR606 strasznie grzeje. Jak jest z Sony STR-DH800 ?
 

Kaszan

New member
Tak, Sony przepuszcza zarówno obraz jak i dźwięk po HDMI. polecam przeczytać recenzje na WhatHiFi: http://www.whathifi.com/Review/Sony-STR-DH800/ Dostał on maksymalną ocenę dla ampa w tym przedziale cenowym. W dodatku ze względu na pracę głównie z konsolą jest to wybór optymalny. W tej cenie nie pchałbym się w Onkyo ani Yamahę bo musiał byś szukać albo używki albo końcówek serii na wyprzedażach, a nowe ampy tych firm niestety oferują w tej cenie dużo mniej niż ten sony. Pre-out do głośników Thomsona i tak Ci się nie przyda. Przy ewentualnej zmianie sam amp też spokojnie dźwignie głośniki w przedziale do 3tys, więc zanim zmienisz głośniki, zanim znudzi się Ci ich dźwięk to minie tyle czasu, że zamiast integry do pre-outu i tak będziesz kupował nowy amp.

GreenToad jakie głośnikibędą podłączone pod ampa? Słuchasz dużo muzyki? Oglądasz filmy Blu-ray na konsoli?
 

Kaszan

New member
Jeśli pytasz o funkcje no to rzeczywiście nic, ale jeśli chodzi o jakość dźwięku, Sony radzi sobie podobno lepiej. No i do mnie bardziej przemawia współpraca z PS3. Jeśli jednak komuś bardziej pasuje estetyka i cena Onkyo to jest to na pewno też jest niezlym wybórem. Ja proponuje coś co moim zdaniem jest optymalne, sprawdzone i chwalone. Opinie o Onkyo nie wszędzie są pozytywne.
 

Alimanek

New member
Wielkie dzieki Kaszan :). Bardzo mi pomogles :).

Dobrze sie znasz na sprzecie. Wczesniej nikt nie umial mi doradzic :blagam:.


Pozdrawiam :)
 

mataman

New member
Bez reklam
Kaszan napisał:
Jeśli pytasz o funkcje no to rzeczywiście nic, ale jeśli chodzi o jakość dźwięku, Sony radzi sobie podobno lepiej. No i do mnie bardziej przemawia współpraca z PS3.


Onkyo będzie współpracował tak samo dobrze a co do brzmienia to tylko rzecz gustu.
 

Kaszan

New member
Mówiąc współpracował miałem na myśli choćby to, że będzie mogł sterować konsolą pilotem od ampa podczas oglądania filmów. Bez żadnego programowania i innej gimnastyki (przynajmniej w teorii:) )
 

python636

New member
Kaszan napisał:
Mówiąc współpracował miałem na myśli choćby to, że będzie mogł sterować konsolą pilotem od ampa podczas oglądania filmów. Bez żadnego programowania i innej gimnastyki (przynajmniej w teorii:) )
To napewno w teorii, PS3 chodzi na Bluetootthie a ampli na podczerwieni tak więc nie obsłużysz pilotem od ampli konsoli i Yamaszka też będzie bardzo dobrze sobie radziła z konsolą Sony, wiem to z autopsji.
 

Kaszan

New member
A co ze złączem HDMI z kanałem CEC, którym chwali się Sony? Wiem, że tv i amplitunery to obsługują, nie wiem jak jest z PS3, ale na logike powinno działać.
 
Ostatnia edycja:

python636

New member
Kaszan napisał:
A co ze złączem HDMI z kanałem CEC, którym chwali się Sony? Wiem, że tv i amplitunery to obsługują, nie wiem jak jest z PS3, ale na logike powinno działać.

Na logikę powinno działać wiele rzeczy ale tak nie jest tak więc zanim coś napiszesz to to sprawdź kolego .
 

Kaszan

New member
Skąd ta opryskliwość?:) tak się składa,że sprawdziłem i np PS3 slim ma kanał cec i bardzo dobrze sprawuje się obsługa pilotami od Tv i ampów Sony. Ja postaram się na przyszłość sprawdzić wcześniej, a Tobie polecam się tak nie nadymać bo pękniesz kiedyś;) no i życze, żeby Yamaha wyprodukowała swoje PS3 to nie będzie dylematu. Peace!
 

mataman

New member
Bez reklam
python636 napisał:
To napewno w teorii, PS3 chodzi na Bluetootthie a ampli na podczerwieni tak więc nie obsłużysz pilotem od ampli konsoli i Yamaszka też będzie bardzo dobrze sobie radziła z konsolą Sony, wiem to z autopsji.


A o HDMI_CEC słyszałeś ? To że ps3 jest na bluetooth nie ma żadnego znaczenia w tym momencie.

@Kaszan onkyo tez wspiera ten system
 

Kaszan

New member
Mataman a nie wiesz jak sprawa ma się z Denonem ( 1908 )? Zastanawiam się nad kupnem właśnie ps slima i ciekawi mnie czy obsłuże go pilotem Bravii.
 
Do góry