Amplituner do Klipsch RP280F

t0mekk

Member
Witam koledzy i koleżanki.

Jestem po zakupie nowych kolumn jak w temacie. Docelowo z Klipscha będę kompletować zestaw 5.0/5.1.

Planuję wykorzystywać zestaw w 70% do kina, 30% muzyka. Obecnie posiadam ampli DENON 1513 (nawet go nie podłączałem pod te kolumny). Dość dużą uwagę zwracam zarówno na głęboki i zwarty bas oraz szczegółową górę i ogólną głębię dźwięku.

Co polecacie do takich kolumn?

Myślałem o Onkyo 646, ewentualnie model wyżej 747, ale to już jest raczej na granicy budżetu.

Z góry dzięki za odpowiedzi!
 

t0mekk

Member
Czyli budżet będzie musiał być napięty... Paweł dzięki za bardzo szybką odpowiedź - możesz uzasadnić, czemu nie 646/747?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
RP280F to kawał kolumny. Potrzebujesz mocnego amplitunera, żeby je poprawnie napędzić. Wtedy będziesz miał mocny i dobrze kontrolowany bas. Potem jak dokupisz resztę kolumny to mocniejszy zasilacz też się przyda.
 

lobos

New member
Bez reklam
Zależy jaki budżet...? Seria 6 od Onkyo to słabo.
Onkyo 838 byłoby w sam raz.
Ampli z mocnym zasilaczem, który napędzi duże Klipsche.
W dodatku jeden Dystrybutor i fajne połączenie ;-)
 

t0mekk

Member
Budżet raczej do 2500 z mozliwoscia na nagiecia, jesli rzeczywiscie wyzszym kosztem bedzie mozna uzyskac dzwiek nieporownywalnie lepszy :) co rozumiesz jako jednego dystrybutora i fajne polaczenie
?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Budżet raczej do 2500 z mozliwoscia na nagiecia, jesli rzeczywiscie wyzszym kosztem bedzie mozna uzyskac dzwiek nieporownywalnie lepszy :) co rozumiesz jako jednego dystrybutora i fajne polaczenie
?

Na pewno warto dołożyć do serii 8, mają świetną dynamikę. Da ci dużo radochy przy oglądaniu filmów ;)
 

t0mekk

Member
Tak jest, to angol, więc raczej odpada... ten na OLX całkiem ciekawie wygląda, tylko pytanie czy to już nie będzie przesyt, skoro 838 spokojnie się nada..
 

Ruxpin

New member
Zostań na razie przy swoim Onkyo i pozbieraj kasę na dodatkową końcówkę mocy.

Mam obecnie na testach w domu 3030 i RP280FA. "samo z sobą" nie robi wielkiego "woł", ale wpięta pomiędzy końcówka Marantza MM7022 zdecydowanie przenosi ten zestaw do innej ligi.
 

lobos

New member
Bez reklam
Często tak jest, że jak już komuś spasi dane brzmienie to pozostaje przy tej samej marce ;-)
Z resztą z samochodami podobnie... jak się jeździ Bentleyem to później już tylko Bentleye :p
 

Ruxpin

New member
Mógłbyś rozwinąć co tak naprawdę da mi końcówka bo mocy to ja mam wystarczająco na moim metrażu?


Wiesz co - to nie tyle moc wnosi końcówka mocy (choć w większości przypadków oczywiście po części również) ale taki "drugi oddech - odprężenie" dźwięku (szczególnie przy muzyce). Głębię i dynamikę basu. Lepszą separację tonów wysokich od niskich a co za tym idzie większe i wyraźniejsze rozłożenie sceny. No powiem Ci z własnych doświadczeń - całkowicie inny dźwięk. Taki większy, obszerniejszy. z dużym i do końca kontrolowanym basem.


Szczerze proponuję wdepnąć do jakiejś salki odsłuchowej w przyzwoitym sklepie i zaobserwować we własnym zakresie. Uwierz mi warto!


Z drugiej strony - Klipsche wbrew obiegowej opinii wcale nie są takie łatwe do wysterowania. Oczywiście - zagrają głośno z każdym wzmacniaczem (czy stereo czy A/V) ale zakładam, że nie o głośno tu idzie, tylko o to jak. I może znajdą się osoby, które to tu i teraz potwierdzą, ale Klipsch oparty o końcówkę mocy (lub wzmak stereo) to całkiem inny dźwięk niż przy podpince do A/V.


Sam kiedyś tego nie rozumiałem, ale wypraktykowałem i przyznaję rację tym co mnie tego "uczyli". Bardzo mocny A/V (np. CA751R - 2x170W 8ohm) gra z Klipschami gorzej niż po podpięciu do niego końcówki mocy MM7025 (nota bene 2x140W 8ohm) - czyli de facto mocy jest mniej, ale to całkiem inna moc.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli samo kino to końcówka jeśli muzyka i kina to wzmacniacz z możliwością pracy jako końcówka mocy. Jeśli masz możliwość wypożyczenia do domu takiego wzmacniacza i wpięcia go w swój system to spróbuj. Tak jak kolega Ruxpin napisał naprawdę warto, kolumny dostają jakby nowe lepsze życie...;-)
Odnośnie paradigm 60v5 faktycznie już można dostać je w ok. 3-3,5tyś za używki z tym że do nich to obowiązkowo końcówka mocy z mocnym zasilaniem..;-) Paradigm ma duże zapotrzebowanie na moc..
 
Ostatnia edycja:

t0mekk

Member
Panowie, dzis dostalem oferte doposazenia tych kolumn o pozostale kolumny do 5.1 z ampli, za 8000 zl nowe z Polska gwarancja dystrybutora EIC.

Ponizej specyfikacja:
-KLIPSCH REFERENCE RP-440C,
-KLIPSCH RP-150M,
-KLIPSCH REFERENCE R-112SW,
-ONKYO 838

Co sadzicie o takiej cenie?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja tak tylko z czystej ciekawości, czy słuchałeś osobiście klipschów? Jaką te kolumny mają barwę dźwięku? Czy planujesz kupić w ciemno?
 
Do góry