Amplituner do kilku konsol, PC i dekodera

iufo

New member
Cześć. Kryzys wieku średniego ujawnia się różnie, u mnie akurat objawił się najwyraźniej w zbieractwie elektroniki ;)
Aktualnie posiadam 4 konsole, z których korzystam naprzemiennie i PC (pełniący funkcje centrum multimedialnego) , wszystko podłączone do tv. Męczące jest ciągłe przełączanie kabli, bo dwie konsole (PS2 i Wii) podłączam przez kable component, a w tv mam tylko jedno takie wejście. Pozostałe konsole (PS3 i Dreamcast) mam podłączone na stałe (HDMI i VGA), ale znowu muszę żonglować kablami, żeby podłączyć dźwięk do kolumn (na stałe podłączony do nich jest PC).
Pomyślałem zatem o zakupie amplitunera, bo chciałbym wszystko zintegrować w jednym pudle. Doradźcie proszę czy ma to sens. Wymogi:
- trzy wejścia HDMI (PC, PS3, dekoder tv kablowej)
- dwa wejścia component (PS2 i Wii)
- jakby jeszcze był jakiś sensowny upscalling do wykorzystania w starszych konsolach to super, ale generalnie nie jest to rzecz musowa

Jak rozumiem, podłączając wszystkie klamoty do amplitunera, to za jego pomocą wybieram źródło wyświetlanego obrazu na tv, a dźwięk uzyskam z kolumn (które będę musiał dokupić docelowo, na razie korzystam z jakichś Geniusów)?
Jak widać bardziej skupiam się na funkcjonalnościach, przynajmniej na razie. Całość zestawu będzie wykorzystywana przede wszystkim do muzyki z PC (głównie rap), gier oraz TV. W trochę mniejszym stopniu do filmów (PC i PS3).
I teraz najważniejsze: nie chce dużo wydać :) Szukam sprzętu z drugiej ręki. Czytając o sprzętach mogących spełnić moje wymagania trafiłem na Sony Str-dg820. Czy możecie polecić coś w podobnej cenie, tj. w przedziale 400-600 złotych? Wiem że to bardzo mało, ale generalnie wydałem ostatnio dużo za dużo na elektronikę i trzeba sobie wyznaczać rozsądne granice. Docelowo jak wspomniałem, chciałbym dokupić jakieś kolumny stereo, ale też małym kosztem. Jeśli coś w tej kwestii doradzicie to będę wdzięczny (pokój ok 20 m2, nie słucham głośno, bo w domu jest małe dziecko i żona ;)
Z góry dzięki za wszelką pomoc.
 

Rafal7

Banned
Ja bym na Twoim miejscu kupił lepszy ampli na dzień dzisiejszy
Przynajmniej pozbył byś się przepnania kabli
Za jakiś czas kupiłbym dwa fronty
Według mnie to szkoda kasy na kupowanie jakiegoś tam ampli jakiś tam kolumn, to są jakieś pół środki.
 

mors111

Active member
Bez reklam
a co a kolumnami ?

jeśli Geniusy mają impedancję wyższą od amplitunera to będzie OK , ale suba nie podłączysz do niego
 

iufo

New member
Sprawdziłem, głośniki to SP-HF1800A. Tak jak pisałem, szukam rozwiązania budżetowego. Jeśli nie ma to sensu to trudno, jakoś przeżyję to przepinanie kabli : )
 

iufo

New member
O kurcze, nie spodziewałem się, że mój temat padnie akurat z takiego powodu : ) Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że głośniki mogą nie współpracować z amplitunerem. Ot, wyszedł ze mnie laik w tej tematyce. Dzięki za uświadomienie.
 
Do góry