Amplituner do B&W 603

alkajack

New member
Witam,
proszę o sugestię z Waszej strony: który ampli lepiej zagra z B&W 603:

-Onkyo 805/806
-Denon 2309
-HK 355

lub wersja tańsza:

-Onkyo 606
-Denon 1909
-może jakaś Yamaha

Do tej pory jechałem na denon avr 1400 i byłem zadowolony.
Kino i muzyka (głownie klasyka i rock) mniej więcej po połowie.
Pomieszczenie 40 m2 z czego (kącik muzyczny) ok 20m2.
Pozdrawiam forumowiczów.
 

fido2001

New member
Drogi Kolego,

Miełem możliwość przeznaczenia jednego pokoju na (ONLY) kino domowe - małżonka się zgodziła na gwiazdkę :). Pokój ma 20m2 (prostokąt 4x5). Na scianie powiesiłem sobie KURO 50" 5080XA A później zabrałem sie do składania klocków odpowiedzialnych za dźwięk i obraz. Jako że już miałem dwie B&W 603 S3 postanowiłem dokupić resztę klocuszków z tej samej stajni, a więc tylne 602 S3, centralny LCR 60 S3 i sub ASW 700. Na razie mam 5.1 i raczej przy tym pozostanę. Osobiście uważam że do mojego pomieszczenia 7.1 to byłby przerost formy nad treścią.


A teraz do rzeczy. Miałem mozliwość przetestować kilka ampli ponieważ kolega pracuje w jednym z Krakowskich sklepów (w jakim nie napisze bo by go zwolnili ;) ) i wieczorami przywoził raz Onkyo, raz Denona, Pioneera, i Yamaszkę. Onkyo nie pamiętam modelu, ale kosztował powyżej 2000zł z najnowszej serii, Denon to był model 1909, Pioneera też nie pamiętam a Yamaszka to model RX-V863. Razem z "nim" oraz moją małżonką testowaliśmy który ampli najlepiej napędzi moje B&W. Mój kolega bardziej patrzył na stereo i dlatego przyniósł troszkę płyt CD (w tym śliczne wydanie DUXa - 4 pory roku) oraz kilka SACD. Ja osobiście wraz z małżonką patrzymy od strony filmów. nawet trzy płytki DTS-HD przetestowaliśmy. Bezsprzecznie wygrała yamaha. Cała nasza trójka jednogłośnie oceniła że Yamaha 863 (...) i dlatego to ona została u nas. Pewnie wiele czynników ma wpływ na odbiór tego co słyszymy i co widzimy. Po za tym "dzwięk" jak wiadomo to też kwestia gustu, a o gustach się nie....

Reasumując zdaniem naszej 3-jki yamaha z przetestowanych Ampli najładniej gra z moimi B&W.

Pozdrawiam.
Rafał.
 
Do góry