amplituner do 1500zł

bikuss

New member
Witajcie
mam dylemat
obecnie mam zestaw głośników KODA AV705 - dosyć rzadki zestaw na rynku
Amplituner technics ax730 - dziadek ale nadal działa i bardzo fajnie gra - ale brak HDMI i stare dolby w dzisiejszych czasach to już problem


szukam amplitunera do ok 1500zł
co powinien posiadać: (wiadomo poza kodekami które praktycznie każdy obecny ampli posiada)
- najchętniej kalibrację poprzez mikrofon
- tutaj będzie ciężko w tej cenie ale DLNA i LAN - to głównie do filmów i radia internetowego
- funkcję która wiem tylko jak się nazywa w Denonie czyli pass through hdmi - czyli możliwość przepuszczenia sygnały z dekodera na TV przez wyłączony amplituner

pod uwagę brałem pioneera, denona i onkyo, niestety denon ograniczył trochę ofertę i jest albo 520BT który ma niby wszystko poza LAN i DLNA, a kolejny model kosztuje już ponad 2 tyś - a to jest obecnie poza moim zasięgiem. a co do pioneera fajnym modelem VSX-529-K - ale z tego co widzę to też już opuscił rynek nowych sprzętów :/


co mi polecicie?
 

bikuss

New member
Przy moich głośnikach chyba dts x i atmos za wiele nie pomoże ;)
chodzi o to żeby to grało lepiej niż stary technics i kodeki które zrobią ze stereo - sensowne 5.1 :)

Myślę że nawet denon 520B zagra dużo lepiej i dostarczy więcej możliwości niż mój stary ampli - no i będzie miał HDMI którego u mnie brakuje i audio i tak idzie po analogu stereo
 

bikuss

New member
nie mówię ale w obecnym momencie najbardziej drażni mnie to że mój stary poczciwy dziadek technics nie ma żadnego wejścia cyfrowego, a każde źródło dźwięku i obrazu obecnie idzie cyfrowo - stąd głównie decyzja o zmianie, ale że obecnie nie stać mnie na nic droższego - małe dziecko ;) to chciałbym zmienić ampli na nowy i taki który będzie lepiej grał, miał HDMI itp ;)

a kiedyś na pewno pozwolę sobie na więcej ale to zacznę od głośników bo ta KODA też nie należy do Hi-END'owych pozycji ;)
 

vectra1

Member
Bez reklam
Przy moich głośnikach chyba dts x i atmos za wiele nie pomoże ;)
chodzi o to żeby to grało lepiej niż stary technics i kodeki które zrobią ze stereo - sensowne 5.1 :)

Myślę że nawet denon 520B zagra dużo lepiej i dostarczy więcej możliwości niż mój stary ampli - no i będzie miał HDMI którego u mnie brakuje i audio i tak idzie po analogu stereo

Ten Denon to słabizna, żeby nie napisać dno.
W opisach producentów wszystkie sprzęty są świetne, napalisz się, kupisz, włączysz w domu i zrozumiesz o co chodziło kolegom.
Jeżeli amplituner ma sensownie grać to tylko wyższe modele, w tym budżecie używki
Cena moim zdaniem do zbicia :
Denon AVR X2000 (5975965409) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Musiałbyś zapytać czego mu brakuje
SDHO AMPLITUNER A/V MARANTZ SR5008 OUTLET (6516299983) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
ONKYO TX-NR 809 (6509874444) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Onkyo TX-NR636, 2wyj HDMI, D. ATMOS Gwarancja (6526672457) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Niestety tak to juz jest ze zachwalania producenta o swoich produktach coraz zadziej wiaze sie z prawda. No ale przecierz biznes to biznes.
 

Rafal7

Banned
Jak byś był zainteresowany Onkyo 809 to możesz kupować go od tego sprzedawcy bez obaw, sam juz u niego kupowałem dwa ampli, jeden aktualnie użytkuje.

Onkyo 636 to tez fajny model i nie taki wiekowi.

Natomiast Marantza bym nie brał z tego Outletu, oni tam mają sprzęt po serwisowy.

A X2000 odpuść.
 

bikuss

New member
trochę mnie te outlety i używki przerażają - znając moje szczescie to sprzet za poł roku zdechnie i naprawa wyniesie pół wartości :/

a jakby budżet podnieść do 2000zł to da się coś sensownego kupić z nowych sprzętów?
wiem że HK AVR161
a pioneer z serii 8xx
coś poza tym jest godne uwagi?
 

Snikers89

New member
Bez reklam
A seria 6 Onkyo to nie 8 hehe 😄
Nie przerazaj sie ze cos jest uzywane.
Krystiano8 z tego forum kupil ode mnie moj Onkyo TX-NR828 za 1900 zl z przesylka z Angli do Polski. I zadowolony jest na maksa. Choc tyle ze ja dbam o sprzet i moj Onkyo byl w idealnym stanie jak nowka. No i jeszcze ma gwarancje rok prawie.
 
Ostatnia edycja:

bikuss

New member
właśnie - od znajomego albo kogoś pewnego to co innego ;)
mój technics ma 15 lat i wygląda i działa jak nówka sztuka ;)

a denon x1200? dużo gorszy od onkyo? denon podoba mi sie pod względem brzmienia i kilku znajomych miało lekko starsze modele denonów i strasznie chwalili ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry