Amplituner DENON AVR-1311 system dźwięku

tommyhoe

New member
Witam

Moje pytanie dotyczy podłączenia subwoofera ( monitor audio MSW-10 ze względu możliwość atrakcyjnego zakupu ). Pytanie brzmi, czy podany sygnał stereo do amplitunera Denon AVR- 1311 zostanie automatycznie przekształcony na 2.1 ( w opcjach jest możliwość włączenia każdego kanału z osobna ). Pytam się gdyż znalazłem artykuł o tym subwooferze w którym napisano cytuje " Subwoofer z resztą systemu można połączyć jedynie na drodze niskopoziomowej, nie będzie więc mógł wspomóc swym basem kolumn w konfiguracjach stereo. To chyba nie przypadek, ponieważ do tych celów lepiej się nadają droższe subwoofery MA, zaopatrzone w przełącznik film/muzyka." Miał może ktoś styczność z takim problemem.

Z góry dziękuje
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do amplitunera spokojnie go podłączysz. Podłączenie wysokopoziomowe stosuje się przeważnie do wzmacniaczy stereo, czyli najprościej mówiąc łaczysz kabelkami terminale we wzmaku ( gdzie są wpięte głośnikowe) ze subem. Przez to sub dostaje dokładnie taki sam sygnał jak kolumny, a odcięciem sterujesz sobie na subwooferze. Przy amplitunerze KD nie ma takiej potrzeby, po łączysz go przeważnie niskopoziomowo pod wejście LFE i ustawiasz filtr na amplitunerze. Czy przy podanym sygnale stereo będzie grał również sub zależy od ustawień w amplitunerze. Jest taka opcja jak Double Bass, Main + SWR itd. gdzie bas jest rozdzielany na suba i kolumny. Można też ustawić na ampli tryb np. Pro Logic, który tworzy takie pseudo 5.1.
 

tommyhoe

New member
Ja dysponuje tylko kolumnami stereo i chcialbym miec pewnosc ze przez wyjście pre out ( czyli niskopoziomowe ) pojdzie sygnał do woofera przy sygnale stereo
 
Do góry