Amplituner a gra subwoofer

mario397

New member
Witam mój zestaw
Amplituner:Yamaha RX-V673
Głośniki : Jamo S608
Sub : Klipsch SW110
MAm ten zestaw od pół roku,nie jestem z niego do końca zadowolony bo głośniki niskotonowe w frontach troche śpią,ale nie to mnie zastanawia.Pytanie brzmi czy we wszystkich Amplitunerach w Programach do Filmów jak Pro Logic czy neo:6 Cinema suboofer zawsze gra dużo słabiej niż w np 7ch STEREO bo wtedy gra najmocniej.Przez to że zachowuje sie zachowawczo,moim zdaniem efekty są mniej wyraziste jak wybuchy.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jamo s606/608 właśnie nie zioną basem, co by sugerowała ich konstrukcja. Jeżeli masz kino poprawnie skonfigurowane, to najwięcej basu masz w trybach DTS czy DD. Pro Logic to takie roszerzenie dźwięku 2 kanałowego, i tu sub sobie tylko cyka. Podobnie z Neo. Ja oglądając filmy ustawiam oryginalną ściężkę DD czy DTS, chyba że film nagrany jest w 2.0 to ustawiam na PL II.
 

mario397

New member
Sory za to pytanie ale google mi nie odpowiedziało,a ja jestem niedoinformowany.U mnie nie ma takich ustawień jak DD i DTS - takich programów.Rozwiniesz mi tą myśl?
 

rabit

Active member
Bez reklam
DD to Dolby Digital a Dts to... DTS :) Twój amplituner ma na pewno te dekodery a nawet w ich lepszych wydaniach czyli Thru i Master. Ale nie wiem z czego odtwarzasz? Musiałbyś podać taki sygnał do ampli.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli odtwarzasz materiał w dźwięku DD czy DTS to ampli powinien z automatu Ci to odtworzyć. Inne bajerki typu PL II, 5CH Stereo, Pure Audio itp. to są takie dodatki które sobie sam możesz zapodać z pilota. Jeżeli gra Ci film w DD, to poszukaj na pilocie trybu w którym on zagra. Chłopaki posiadający Yamahę na pewno zaraz odpiszą co z czym jeść::)
 

mario397

New member
oki to że to są formaty dźwięku to wiem.Filmy oglądam w 95% z PC i tu musze coś zmienić bo w tej chwili idzie to po Chinchach jeden z PC i dwa do AUDIO w Ampli a najlepiej chyba zmienić karte na taką z wyjściem optycznym i podłączyć tak.Czy jakieś inne wyjście jest lepsze.KArte muzyczną mam niezłą.Filmy staram sie oglądać w formacie Blu Ray ale c PC.Odtwarzacza nie posiadam żadnego.
 

mario397

New member
No właśnie miałem rano pisać bo czytałem w nocy o karcie muzycznej a OPTYCZNYM wejściu i miałem wątpliwości bo niektórzy piszą że po optycznym nie idzie 6czy nawet 8 kanałów.Czyli karta graficzna i HDMI.
 

hans2

Banned
w przypadku hdmi na grafie pojdzie zarowno bitstream jak i lpcm 7.1 razem z obrazem oczywiscie.
za muzyczna z hdmi bys musial niezle wyscielic a graficzna hdmi ma praktycznie kazda.
 

mario397

New member
MAm jeszcze pytanie czy filmy w TV ja posiadam UPC z dekoderem i nagrywarką puszczone przez HDMI i jak leci film na kanale HD to mój sprzęt (soobofer) zachowuje sie spokojnie tak samo jak leci z PC po chinchu.To normalne?Mi sie wydaje coraz bardziej że nawet jak podłacze blu ray i włącze film na Pro Logic I czy II to będzie tak samo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Sporo filmów jest w TV z dźwiękiem 2.0, dlatego subwoofer słabiej gra. Podobnie jak z trybem PL II, służy on do rozszerzenia dźwięku 2.0 na wszystkie kanały, ale nigdy to nie będzie taki dźwięk jak byś puscił materiał nagrany w DD czy DTS. Jak będziesz miał film na DVD czy BD, to zapuść sobie ścieżkę DD 5.1 lub DTS 5.1, a zobaczysz róznicę w graniu suba jak i kolumn efektowych.
 

hans2

Banned
znalazłem coś takiego używana ale lepsza niż mój radeon 4850,a w końcu do filmów w HD też karta musi być nie byle jaka. Karta graficzna Gainward GTX 260 SP 896MB GS (3760288754) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Co Wy na to?

zanim kupisz to doczytaj czy ta starsza seria kart puszcza tez dzwiek po hdmi.
zeby na pewno bylo ok to musi pojawiac sie urzadzenie audio w playback devices.
niektore starsze nie puszczaly lpcm, w innych bitstream kuleje.
nie wiem jak jest w tej serii.
 
Do góry