Amplituner 4k 60Hz do tv4k

Mefjux

New member
Mam yamahe htr-2866 i pytanie czy jeśli chciałbym kupić tv 4k + przyszłe konsole do gier 4k to musiałbym kupić amplituner obsługujący hdmi 2.0? Mój amplituner obsługuje 4k 30Hz a to pewnie jest widocznie gorsze w porównaniu do 4k 60Hz
 

Mefjux

New member
ten amplituner nie obsługuje też zapewne HDR? Do tv wystarczy 4k30hz? bo do konsoli w 60fps pewnie nie. Planując zakup tv 4k hdr muszę też uwzględniać zakup nowego amplitunera za jakieś 1200zł? Przechodząc na 4k pewnie będe musiał wymienić cały sprzęt czyli tv, amplituner, konsola, dekoder tv ;/
 

Rafal7

Banned
A po co chcesz wymieniać dekoder?
Co do ampli to niech się ktoś inny wypowie.
Teraz ampli mają Hdmi w wersji 2.2 i tylko z takim szukaj.
 

RAF1977

Banned
A nie można puścić obrazu i dźwięku do telewizora i powrót opykiem lub tyko obrazu do tv a dźwięk opykiem na aktualny avr?
Trzeba już tak odrazu wszystkie graty wymieniać....
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Można, tylko podając dźwięk 5.1 do tv i cofając go z tv do ampli po optyku lub Arc to ampli dostanie zwykle stereo.
Możesz odtwarzacz po podpiąć dla dźwięku bezpośrednio pod ampli ale połączenie optyczne lub coaxialne nie przesyła dźwięku HD.
 

Otwin

New member
Pozwolę się dołączyć do wątku. Piszę do Was ponieważ mam problem z amplitunerem Yamaha RX-V575. Kupiłem ostatnio PS4 Pro, które wspiera rozdzielczość 4k. Jeżeli podłączę konsolę bezpośrednio pod telewizor, to mam dostępną opcję 2160p. Jeżeli jednak puszczę konsolę przez amplituner, to mam jedynie 1080p. Piszę ponieważ amplituner ma funkcję 4k pass-through więc powinno śmigać. Z góry dziękuję za pomoc
 

RAF1977

Banned
Można, tylko podając dźwięk 5.1 do tv i cofając go z tv do ampli po optyku lub Arc to ampli dostanie zwykle stereo.
Możesz odtwarzacz po podpiąć dla dźwięku bezpośrednio pod ampli ale połączenie optyczne lub coaxialne nie przesyła dźwięku HD.
To zależy od TV.
Mój puszcza 5.1 po arc.
 
Do góry