Amplitiuner Onkyo Rz900 czy Marantz 7010

kupis99

New member
Witam wszystkich, tak jak w temacie, zastanawiam się nad zakupem nowego amplitunera do swoich kolumn, aktualnie posiadam MA Silver 8 jako fronty oraz centralny, a dodatkowo w suficie mam zamontowane 4x Paradigm P85 CI Pro Series.

Całość ma grać jako 7.1, słucham różnej muzyki i tu właśnie przydałby się dobry amplituner, który potrafi poprawnie zagrać w stereo, w kinie zarówno Onkyo jak i Marantz sobie poradzą.

Pytanie do was wszystkich co sugerujecie jako lepszy wybór Onkyo czy wspomniany Marantz w zestawieniu z MA Silver 8 ?

Na odsłuch obu sprzętów wybiorę się pewnie w okolicach drugiej połowy sierpnia.

Jako trzecią opcję rozpatruję jeszcze wspominany często na forum zakup słabszego amplitunera do KD i ewentualnie dokupienie wzmacniacza stereo jako dodatkowego klocka, czy takie rozwiązanie jest lepszym niż zakup podrzędnego amplitunera ? Jeśli tak to czy ewentualny wzmacniacz powinien być z tej samej firmy ? np. Marantz PM 6005 lub PM6006


Aaaa, dodam jeszcze że pomieszczenie to 40 m2 i w przyszłości będę chciał zakupić suba Rel-a t9
 

lobos

New member
Bez reklam
Do takiego sporego pomieszczenia i systemu 7.1 musi być porządny amplituner, który to uciągnie.
Kup któregoś z wymienionych a z czasem dokupisz wzmacniacz ;-)
Będzie jeszcze wydajniej w kinie i o niebo lepiej w stereo.
 

kupis99

New member
Ok, w takim razie dobrej klasy Amp, tylko, który Onkyo czy Marantz :) :) :)
Obiegowa opinia mówi, że Onkyo jest bardziej zrównoważone tonalnie, a Marantz bardziej detaliczny.

Marantz bardziej mi się podoba wizualnie, ale Onkyo może lepiej zagrać z Monitorami, z chęcią zapoznał bym się z opinią posiadaczy Marantza i Onkyo.
 

lobos

New member
Bez reklam
Który nie kupisz to będzie dobrze ;-)
- Onkyo RZ900 (7.2, 840W)
- Marantz SR7010 (9.2, 710W)
 

kupis99

New member
Czy to że Onkyo na papierze jest mocniejsze na jakieś znaczenie w stosunku do Marantza, czy to tylko chwyt marketingowy ?
 

lobos

New member
Bez reklam
Im mocniejszy wzmacniacz tym lepiej :)
Stricte do kina brałbym chyba Onkyo. Zależy też czy planujesz jakąś rozbudowę kina?
Do tego dochodzi aspekt wizualny ;-) Ogólnie tak jak pisałem wyżej oba amplitunery są bardzo dobre i godne polecenia.
 

kupis99

New member
Większej ilości głośników, raczej nie będę miał, bo już nie mam jak i gdzie.
Co do rozbudowy, to ewentualnie zastanawiam się tylko nad przyszłościowym dokupieniem wzmacniacza stereo i podłączenia do niego frontów po pre-out, ale spotkałem się z opinią, że jest to tylko pół środek bo i tak sekcja przedwzmacniacza czyli w moim przypadku amplituner nie jest najwyższej klasy (porównując z typowym przedwzmacniaczem do typowego stereo), więc dźwięk stereo trochę się poprawi, tylko na ile i czy warto inwestować w takie rozwiązanie środki.
Ty widze, że sam posiadasz Marantza 6008.
 

lobos

New member
Bez reklam
Tak mam Marantza i jestem z niego bardzo zadowolony.
Póki co słucham też na nim muzyki i jak nie wchodzę w szczegóły to jest ok ;-)
Nie ma co ukrywać i porównywać takiego grania do wzmacniacza, ale...
Seria 7 jest jeszcze lepsza, więc same plusy ;-)
W dodatku Marantz jest solidny i bardzo rzadko słyszę, żeby się komuś popsuł co też jest ważne.
Onkyo RZ to nowa seria. Bardzo chwalona z resztą. Podobno i w muzyce dobrze się sprawdza.
Jest mocny i jak to Onkyo na bank sprawdzi się bardzo dobrze w kinie.
Co do wyglądu to sprawa indywidualna rzecz jasna.
 

kupis99

New member
W takim razie pozostaje tylko kwestia zgrania jednego i drugiego z kolumnami, które już posiadam, na tą chwilę jest 50/40 na rzecz Marantza, ale oba amplitunery cały czas mocno rozpatruję i na pewno jednego z nich postaram się już niedługo nabyć.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego. W twoim przypadku jest tylko jedna opcja. Jako, że masz już kolumny i to do nich chcesz dobrać sprzęt, to pozostaje jedynie posłuchać ich z każdym z tych amplitunerów. Innej możliwości nie ma. Mój 7010 „chodzi”, na razie, z MA RX2, które całkiem dobrze zgrywały się z Denonem AVR-4311, którego miałem wcześniej. Ale z Marantzem, to nie jest już dobry mariaż - przy stereo. W kinie - może być.

Ja niedawno nabyłem SR7010 – http://www.hdtv.com.pl/forum/amplit...ekspozycji-czy-nowka-z-niepewnego-zrodla.html
Porównywałem go z RZ900, którego ma mój kolega. Jeśli chodzi o cechy użytkowe, to zdecydowanie lepiej wypada Marantz. Pomijam fakt polskiego menu. Ale w RZ-cie menu jest ogólnie bardzo irytujące w użyciu i jest dużo uwag odnośnie kiepskiej kalibracji. Ale, jak pisałem wcześniej - tylko odsłuch. W tym przypadku, z konkretnymi już kolumnami.

O. Widzę, że Kolega też z Łodzi. :)
 

kupis99

New member
Oczywiście zdajęsobie z tego sprawę, dziękuję za twoją opinie, tak jak już wspominałem napewno wybiorę się na odsłuch.

Powiedz proszę jeszcze jak wypada porównanie brzmienia twojego Marantza z kolegi Onkyo ? pomijając kwestie kolibracji i menu, czy można powiedzieć, że Onkyo w stereo lepiej sobie radzi niż twój Marantz ?

Myślę, że ostateczną decyzję podejmę po odsłuchu, ale cenna wskazówka odnośnie gorszej kalibracji Onkyo i mniej intuicyjnego menue niż w Marantza.
Twoje BX będą inaczej brzmiały niż moje Silvery, więc też nie można jednoznacznie stwierdzić, że Marantz nie pasuje do MA, powiedz proszę jeszcze jedno, co nie pasuje w połączeniu Marantza z twoimi BX-ami ?

P.S
Właściwie i dokładnie mówiąc, nie sama Łódż a Ksawerów koło Łodzi :) :)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Na początek sprostowanie. Moje kolumny to nie seria BX, a RX, ;) która jest wyżej.

A co mi nie pasuje w RX-ach? No cóż - nic.
Z wiekiem, człowiek traci swoje predyspozycje psycho-ruchwe. U mnie zaś jest tak, że z wiekiem mój słuch, wcale się nie pogarsza. Wręcz przeciwnie. Coraz bardziej jestem wyczulony na górny skraj pasma i drażnią mnie wysokie tony w kolumnach głośnikowych – tzw. sybilanty. Praktycznie, każda kolumna mnie irytuje, na swój sposób. Nie wiem, dlaczego tak mam i przez to ciężko coś mi znaleźć.

Co do porównań. RZ900 u kolegi gra z podłogowymi Magnatami - nie pamiętam, jaka to seria. Moje, to podstawkowe RX 2, więc trudno je ze sobą porównywać. Ale, jeśli już, to zestaw kolegi gra trochę ciemniej, niż mój Marantz z MA. Tutaj jest nie co jaśniej, detaliczniej. I co z tego wynika? A no nic. Bo jest to tu i teraz, w konkretnej konfiguracji i zestawieniu.

Generalnie jestem przeciwnikiem takiego podejścia i na podstawie tego ferowania opinii o sprzęcie, które mogą przynieść więcej szkody, niż pożytku. Bo mogą okazać się krzywdzące bądź to dla samego urządzenia, bądź dla zestawów głośnikowych. Tak, jak ma to miejsce teraz, u mnie. RX2 z Denonem zgrywały się świetnie, bo zostały do niego dobrane. Z Marantzem już nie za bardzo, bo są z przypadku, wynikającego z wymiany elektroniki. Ale czy to znaczy, że kolumny są słabe, czy może elektronika kiepska? Nie. Po prostu w tym momencie, to nie są produkty które do siebie pasują, zostały źle dobrane a nie, że są słabe. Dlatego, jak zawsze w takich sytuacjach, powinniśmy zdać się na własny słuch i sami ocenić, czy dane zestawienie będzie nas satysfakcjonowało. Bo może się okazać, że dla jednego dany zestaw będzie brzmieć znakomicie, a dla drugiej osoby, już niekoniecznie.

Szkoda, że Kolega nie jest z Łodzi, bo sam mógłby się przekonać, jak Marantz zabrzmiał by z MA Silver 8, robiąc wspólny odsłuch. :)
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Marantz jak i Onkyo maja te same kości AK4458.
Jednak sekcja przedwzmacniacza zapewne jest inna.

Z tego co czytałem to chwalą tego Onkyo za lepszą góre niz w poprzednich modelach.
Jednak wazna kwestia to konfiguracja jaką chcesz docelow miec w kinie.
w przypadku onkyo max 5.2.2 w Marantz jest chyba 7.4.2 a to juz spora róznica.

Marantz z moich porownan byl slabszy ale z tego co sie chlopaki na forum wypowiadaja swietnie jak polączy sie taki ampli ze wzmacniaczem , ze pokazuje znacznie wieksze mozliwosci.

Najlepiej odsluchac i sie samemu przekonac - na spokojnie 2 godzinki i po sprawie :).

pozdro
 

kupis99

New member
Firestorm - Mądrze prawisz, zgadzam się z tobą w 100 %, a co do wspólnego odsłuch to spokojnie zapraszam, Ksawerów to jak przedmieścia Łodzi, 5 minut od Ikea :).

Abdul - ja będę podłączał książkowo, dwa fronty + center + 2x surround boczny + 2x surround tylny, nie wiem jaka to konfiguracja.
W kinie oba amplitunery spokojnie dadzą radę i tego się nie obawiam, zastanawia mnie tylko kwestia stereo.
Jak widzę powraca temat dodatkowego wzmacniacza stereo, jako dobrej alternatywy, tylko że to conajmniej dodatkowe 2500 zł wydatku, przy założeniu że amplitunery o których rozmawiamy to koszty 5500 - 6000 robi się już sporo, pytanie czy dodatkowy wzmacniacz stereo naprawdę poprawi ogólny odbiór ? czy to co słyszałem, że przedwzmacniacz (czyli amplituner) sobie nie poradzi i stereo będzie tylko troszkę lepsze.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No cóż, Kolego. Dlaczego by nie? Fakt, że z Widzewa jest niedaleko. Niedawno przejeżdżałem tamtędy, jadąc do Pabianic po Marantza. :) Sam jestem ciekaw, jak SR7010 zagrałby z MA 8. Pomyślimy. Ale to na PW.

Kolega chce mieć konfigurację 7.1 a nawet 7.0 bez woofera, bez „sufitowców”. Czyli Atmos nie interesuje?
 
Ostatnia edycja:

kupis99

New member
Dokładnie 7.1 z Subem, wstępnie myślałem o Relu- t9i, ale myślę, że na suba przyjdzie jeszcze czas, w tej chwili priorytetem jest dobór amplitunera.

Wstępnie z całej masy amplitunerów wybrałem już dwa do bezpośredniego porównania.
Gdzieś tam jeszcze myślałem o CA CRX120, ale myślę, że koniec końcem, pozostanę przy jednym z dwóch Onkyo lub Marantzem, a ewentualnie kiedyś w przyszłości może dołoże jakiś wzmacniacz stereo.

Atmos raczej nie wchodzi w grę, bo nie mam już jak dołożyć głośników, więc powyżej 7.1 nie przeskoczę.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A pytanko, dlaczego 7010 a nie np 7009? zostaloby $ na wzmacniacz.

Zauwaz ze wzmacniacza marantza do kompletu raczej nie kupisz.
Pm8005 to koszt 3500
Pm7004 praktycznie niedostepny.
Pm7005 i slabsze sie nie nadaja bo nie maja wejscia main in.

Do onkyo predzej dostaniesz dobrego wzmaka w super cenie, chodzby onkyo 9755.

Najlatwiej na dzien dzisiejszy chyba skompletowac zestawy Denona, najwieksza dostepnosc ampli, wzmakow, cd, tunerow i to w dobrych cenach.

No chyba ze wzmacniacz bedziesz kupowal z innej parafii do ampli....
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
pytanie czy dodatkowy wzmacniacz stereo naprawdę poprawi ogólny odbiór ? czy to co słyszałem, że przedwzmacniacz (czyli amplituner) sobie nie poradzi i stereo będzie tylko troszkę lepsze.

Co to znaczy, że sobie nie poradzi. Jak zamierzasz odsłuchiwać muzykę w stereo?
Jeżeli za pośrednictwem (np). playera cd, to ten wpinasz do wzmaka.
Ampli nie uczestniczy w tej zabawie.
W przypadku zabawy w KD przy duecie ze wzmakiem odciąży ampli i wpompuje na fronty.
Sprawdzi się przy wymagających kolumnach.
Jak chcesz pompę w kinie (wymagające kolumny), to połącz ampli z końcówką mocy (MM7025/MM7055).
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jak już będziesz na odsłuchu, to poproś o podłączenie Arcam-a (obojętnie jakiego). Nic Cię to nie kosztuje, a z MA zgrywa się wybitnie.
 
Do góry