Ampli Pioneer VSX529K + Kino Samsung HT-H5550W

SilverSnow

New member
Witam
Mam mały problem z podłączeniem tego zestawu, głównie chodzi o subwoofer.

Od odtwarzacza bluray idzie kabel hdmi do ampli. Z ampli leci do TV kolejny hdmi. 5 Kolumn z tego kina domowego podłączyłęm do ampli "bananami". Ten wzmacniacz posiada 2 wyjścia pre-out na subwoofer i tutaj jest problem.
Samo w sobie kino, a głównie chodzi o odtwarzacz bluray, ma z tyly kolorowe wejścia przypisane do każdego głośnika. Kupiłem więc nowe kable i teraz nie mogę sobie poradzić z subwooferem.
Do wyjścia preout w ampli podłączyłem adapter (męskie wejście) rozchodzi się na 2 żeńskie chinche. Z subwoofera wypuściłem zwykły kabel (ma wejście na te zatrzaski) i z drugiej strony zrobiłem 2 chinche męskie. Wszystko razem podłączyłem ale efektu brak. Cisza. Inne głośniki działają. Nie mam za bardzo pomysłu jak to podłączyć. Pomożecie?


pozdrawiam
 

collider

New member
Bez reklam
Wyjscia pre out sluza do podlaczenia aktywnego suba a nie pasywnego a ty taki masz. Taki jak twoj to powinno sie teoretycznie (nie praktykowalem) podlaczyc do np. lewego kanalu audio, tego samego co glosnik. Jednak ja ci radze kupic aktywny subwoofer i podlaczyc go jak sie nalezy. Wtedy zagra to tak jak powinno.
 

SilverSnow

New member
No właśnie zaraz po napisaniu tematu załapałem że ten subwoofer jest pasywny :/
A ta metoda o której mówisz, mógłbyś rozwinąć?
 

collider

New member
Bez reklam
Subwoofer pasywny potrzebuje wzmocnienia. Czyli potrzebna mu koncowka mocy a takie sa w wyjsciach glosnikowych amplitunera. Teoretycznie gdy podlaczysz suba pod wyjscie glosnikowe powinien zadzialac, ale to bedzie takie raczej oszustwo. Zreszta na twoim miejscu bym nie ryzkowal lub spytal sie kogos kto takie cos juz robil. Radze kupic porzadnego suba, nawet uzywanego. Bedzie i lepiej gralo bo wykorzysta naturalna sciezke dzwiekowa (kanal .1) a i bedzie bezpieczeniej.
 
Do góry