Ampli kina domowego (do 10k PLN)

SlawekWe

New member
Witam wszystkich,
kompletuję sprzęt 5.1 do salonu - 25 mkw.

Głownie będę odtwarzał filmy (80%) i czasem muzykę 2.0.
Zwykle rock, pop, czasem jazz. Lubię wsłuchiwać się w "smaczki" i odkrywać nowe brzmienia w znanych utworach.

Na głośniki jestem już zdecydowany (jeszcze nie kupiłem) - DALI Zensor 7/3/vokal/SUB E-12 F.
Zazwyczaj ta konfiguracja występuje z tylnymi głośnikami Zensor 1 - ale ja chcę trójki ze względu na bas.

Dylemat mam z amplitunerem który to wszystko zasili.
Moje oczekiwania:
:: moc min. 150W na kanał (takie są wymagania powyższych głośników)
:: obsługa 7.1 (5.1 w salonie + 2 strefa stereo)
:: jak najwięcej wejść HDMI (minimum 6)
:: co najmniej 2 wyjścia HDMI (TV oraz projektor), trzecie wyjście na 2 strefę pożadane
:: chętnie obsługa AirPlay
:: odtwarzanie materiału z dysku sieciowego NAS
:: elegancji wygląd urządzenia (to kwestia gustu, wiem)

Zastanawiałem się nad amplitunerami Onkyo (podoba mi się ich brzmienie i wygląd), ale modele które brałem pod uwagę TX-NR838 oraz TX-NR5010 nie spełniają wszystkich wymagań.
Poza tym mam wrażenie, że to zbyt wysokie modele na moje potrzeby.

Pomożecie ?
 

SlawekWe

New member
Kolumny są (moim zdaniem) OK.
Tylko ampli zbyt wysoko wybieram - tak jak napisałem.

A kwotę 10k wpisałem żeby był znany górny pułap. Co nie znaczy, że muszę całość wydać.
(i proszę, nie proponujcie mi amplitunera+wzmacniacz stereo. nie wykorzystam tego).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kolumny są (moim zdaniem) OK.
Tylko ampli zbyt wysoko wybieram - tak jak napisałem.

A kwotę 10k wpisałem żeby był znany górny pułap. Co nie znaczy, że muszę całość wydać.
(i proszę, nie proponujcie mi amplitunera+wzmacniacz stereo. nie wykorzystam tego).

Samo kupno drogiego amplitunera KD to trochę w tym przypadku bez sensu. Jak koledzy napisali, kolumny jak najbardziej ok. ale szkoda podłączać do nich ampli KD za 10k. Lepiej zrobić tak jak napisał Armanig, czyli ampli + końcówka mocy lub ewentualnie zintegrowany wzmacniacz. Z samego nawet drogiego amplitunera nie osiągniesz brzmienia na takim poziomie jaki zapewnią nawet o połowę tańsze wzmacniacze. A dlaczego miałbyś nie wykorzystać takiego zestawienia, skoro podłaczasz to raz i masz bdb. kino i świetne stereo? Nic nie musisz przełączać czy kombinować. Ja gdybym miał kupować za taką kasę, to w zupełnie innych proporcjach:) A tą mocą to się nie sugeruj, bo na 25mkw nie potrzebujesz jakiegoś mocarnego kolosa, producenci w specyfikacjach moce amplitunerów podają najczęściej przy wysterowanym jednym kanale, a i jesli chodzi o kolumny to moc do napędzenia ich to min. 30W a max. 150W, więc mając nawet wydajność na poziomie 50-60W spokojnie je napędzisz. Jasne, mocy nigdy za dużo ale z głową. Wystarczy podłączyć pod kolumny wzmak co wyciąga 60W na kanał a następnie jakiś amplituner KD o podobnej mocy i zobaczysz w którym zestawieniu będzie pełniejszy i mocniejszy bas, oraz ładniejsza góra pasma z tymi wszystkimi "smaczkami" jakich oczekujesz?:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym zrobił tak najpierw bym kupił amplituner kd. Może może się okazać, że Cię zupełnie zadowoli. Szczególnie, że piszesz 80% filmy. Jak będzie czegoś brakowało będziesz rozbudowywał zestaw. Do Dali Zensor odsłuchaj Sobie coś z Yamahy 2030/3030. Może wyjść ciekawe połączenie. Dodatkowo Yamaha oferuje dobrze przestrzenne brzmienie i jest dobrze wyposażona. Dla porównania wspomniany wcześniej Marantz 7008. Widziałem ostatnio dość dobre ceny na Denona 4520. To też mocny potężny amplituner. Chwalone są też wysokie modele Pioneera SC-LX76/86.
 

mors111

Active member
Bez reklam
A tą mocą to się nie sugeruj, bo na 25mkw nie potrzebujesz jakiegoś mocarnego kolosa, producenci w specyfikacjach moce amplitunerów podają najczęściej przy wysterowanym jednym kanale, a i jesli chodzi o kolumny to moc do napędzenia ich to min. 30W a max. 150W, więc mając nawet wydajność na poziomie 50-60W spokojnie je napędzisz. Jasne, mocy nigdy za dużo ale z głową. Wystarczy podłączyć pod kolumny wzmak co wyciąga 60W na kanał a następnie jakiś amplituner KD o podobnej mocy i zobaczysz w którym zestawieniu będzie pełniejszy i mocniejszy bas, oraz ładniejsza góra pasma z tymi wszystkimi "smaczkami" jakich oczekujesz?:)

tak też jest prawda ,
-wzmacnia zagra dynamiczniej , ale dobry też mocy potrzebuje i dużego zasilacza
-moc amplitunera z reguły podawana jest przy jednym obciążonym kanale , ale najważniejsze jest jaki ma spadek przy 5/7 kolumnach ( jeśli moc spadnie do 30% wartości podawanej dla jednego kanału to już będzie bardzo słabo , jeśli będzie na poziomie 60% to już nie jest źle ) i dlatego ważny jest mocny zasilacz

te Arcamy to już klocki potrafiące pobrać ponad 1kW mocy
 

hans2

Banned
jak już chcesz tyle wydać to raczej arcam

jak tak patrze po opiniach to nie wiem czy bym tyle wydal na ampli producenta ktory nie produkuje masowo...
na pewno mozna o tym sprzecie wiele dobrego powiedziec, ale tez ludzie narzekaja ze jest zabugowany.
zreszta tak samo z cambridge audio.

za takie pieniadze to chyba bym wybral marantza, topowy ampli albo prepro.
albo sie upewnic czy w najnowszym firmware arcama nie ma jeszcze jakichs baboli.
 

ro35

New member
zgadza się, im bardziej skomplikowany sprzęt tym więcej baboli w sofcie może się zdarzyć,
jestem za prostotą: do wzmocnienia końcówka, do audio procesor, do radia tuner, do sieci komputer... do bąbelków jacuzzi ;)
alejak ludzie chcą...
 

SlawekWe

New member
Dziękuję wszystkim za porady i sugestie.

Zdecydowałem się na zestaw 5.1 (Zensor7) + amplituner. Później planuję dokupić wzmacniacz stereo .

Wybór ampli ograniczyłem do:
:: ONKYO TX-NR3010
:: Marantz SR7008
:: Yamaha RX-a3030
:: Denon AVR-4520
:: Pioneer SC-LX87
:: Arcam AVR-380

Każdy z tych sprzętów zagra bardzo dobrze - wybór jest w zasadzie na podstawie wyglądu i funkcji dodatkowych.
Faworytem jest Marantz. Jak dojdzie do niego UD-7007 to ładnie się będzie zestaw komponował.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
 
Do góry