Ampli i fronty do 3k zl i późniejsza rozbudowa do 5.1

drakez

New member
Cześć Wszystkim :)

Planuje zakup kina domowego jednak po dłuższym czekaniu stwierdziłem, czemu nie zacząć od Frontów i amplitunera a potem rozbudować.

Pokój w jakim chce prowadzić odsłuchy to 24m kw. (4m szer. na 6m długi)
Zazwyczaj słucham 50% muzyka i 50% film. Filmy i muzykę będę odtwarzał z komputera, dekodera tv sat i ps3. A wyświetlał na projektorze.

Budżet jaki sobie założyłem na zestaw i której nie chciał bym się zmieścić za ampli plus fronty to około 3000zł, później planowałbym dokupienie głośników surround, centralnego i suba do maks. 2000zł.

Jeśli chodzi o muzykę jaką słucham to chill out, filmowa, chill step potem trance rzadko pop w większości słucham dość cicho dlatego zależy mi na jakości kosztem mocy.

W kwestii amplitunera to widzę, że Onkyo 616 jest dość szeroko polecany ale głównie do filmów już mniej do muzyki.. a może jakiś HK?

Co do kolumn to myślałem o składaniu QQ6000 od frontów QQ505F czy to dobry wybór?
Quadrale 505 widziałem w saturnie w dość atrakcyjnej cenie i mogę je wziąć na raty 0% W przypadku rat jestem w stanie zwiększyć mój limit do 3500zł.

Na forum jeśli chodzi o jakość polecane są Tannoy'e, ale raczej nie zmieszczę się z nimi w moim budżecie.

W przypadku rozbudowy czy można położyć centralny pod ekranem projekcyjnym na podłodze? głośnik będzie dość daleko od widza i nie wiem jak to będzie wyglądało na parkiecie :)

Zaznaczam, że moja wiedza jest nikła i dopiero zaczynam swoją przygodę z KD dlatego proszę Was drodzy forumowicze o porady.


pa0r.png


Pozdrawiam
Grzesiek
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem dlaczego masz centralny na tylnej scianie ;)
Central jak najbardziej ma być przy projektorze, jak sama nazwa wskazuje centralnie wgledem widza/słuchacza. Nie ma tez potrzeby ustawiac go na samej podłodze, ekran od projektora nie siega podłogi. Postawisz na szafce pod ekranem i po sprawie. Odleglosc to tez nie problem, kalibracjja Ci to wyrowna.
 

drakez

New member
Dzięki za odpowiedź.
Ten rysunek to tylko moja wyobraźnia :) oczywiście w takim razie centralny pójdzie pod ścianę.
Ściana na której rzucam obraz jest zupełnie pusta.. może czas pomyśleć nad jakąś szafką w tamtym miejscu :)

Proszę doradźcie jakieś alternatywy do podanego przeze mnie zestawu.
 

drakez

New member
Wspomniany 616 ma 2 wyjścia HDMI.

Myślałem o tym bardzo intensywnie. Tv mam na ściance z meblami w takim wypadku musiał bym przestawiać kolumny wolałbym tego uniknąć.
Tak na prawdę to mi na tym nie zależy.


a co myślicie nad AVR170?
Co do Frontów to może warto wziąć pod uwagę Roth Oli 30? (tylko cena kapkę większa)
JBL Studio 180 - za słabe?

Jak widać błądzę trochę się forum naczytałem, ale ostatecznie sam nie wiem co ostatecznie wziąć/odsłuchać już w sklepie.
 
Ostatnia edycja:

drakez

New member
super :) dzieki za propozycje.

a jakie są różnice pomiędzy jbl 190, a np. frontami z QQ6000?
Jak to się będzie miało do muzyki, którą słucham - chill out, trance chill step, filmowa?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Nie słuchałem nigdy QQ z wyjątkiem modeli sprzed lat. JBL 190 to bardzo chwalona kolumna za relację jakość/cena. Zresztą podobnie jak QQ tyle, że ta JBLka jest od QQ klasę lepsza. Ma rewelacyjny, mięsisty, głęboki bas (być może najlepszy w tej cenie), bardzo selektywną, detaliczną górę i leciutko wycofaną średnicę/wokale. Do twojej muzyki jak znalazł. JBL 180 to to samo, ale zamiast 2 basowców jest 1. Kolumna jest mniejsza, mniej basowa, tańsza, ale podobno lepiej ułożona. Równiejsza, bardziej kulturalna.

Jedna i druga w kinie spełni zadanie na 100%. W muzyce - szczególnie elektronicznej również.

Aczkolwiek nie jest to jedyny słuszny wybór. Ja polecam, bo mam i jestem zadowolony. Ale dobrych wyborów jest cała masa. Najlepiej odsłuch i wybór na własne ucho:)
 

drakez

New member
powiem szczerze, że prawie mnie przekonaliście do tych jbl 190 :) tylko kurcze budżet przekroczę tak 3000 jak i 3500zł :/
a może warto wziąć pod uwagę jeszcze inne(tańsze) kolumny/amplituner?
 

drakez

New member
dzięki, mam tylko małą obawę czy prawy front nie będzie dudnił jak go dam w prawy róg?
Jestem go w stanie odsunąć metr od ściany na którą będę rzucał obraz, ale jednocześnie nie chciał bym go za bardzo odsuwać od prawej ściany.
 

drakez

New member
dobrze widzieć,

Hej blackninja zaoferowałeś mi onkyo 626.

Moje pytanie brzmi czy rzeczywiście jest sens wybrać 626 zamiast 616?
Nie potrzebuje wifi (skrętę utp mam zaraz przy szafce rtv) z radia internetowego też nie korzystam.
W tym modelu nie doczytałem się o problemach video przez HDMI no i różnice związane z brzmieniem basu.
Plusem za 616 jest front HDMI przez który mogę podłączyć aparat albo telefon.
Pomijam kwestie ilości wejść HDMI myślę, że więcej jak 4 nie będę wykorzystywał.
 
Ostatnia edycja:
Do góry