Ampli + głośniki do 2500 jakie ?

bert

New member
Mam problem - pewnie banalny i irytujący niektórych tu obecnych - ale nie wiem jak sobie poradzić i co wybrać :(
Chciałbym kupić ampli do kina domowego + głośniki w cenie do 2500. Mam w związku z tym wiele rozterek co wybrać a po lekturze forum czuję się zagubiony w tym gąszczu marek, ich możliwości, stosunku ceny do jakości itd.
Moje typy to:

Ampli:
1. Pioneer VSX 916
2. Denon AVR 1707
3. ONKYO TX SR504E/S
4. YAMAHA RXV 559 (nie wiem czy jest sens wybierać droższą 659?)
(wymieniam w kolejności w jakiej jestem zdecydowany)


Co do głośników to nie wiem już zupełnie co wybrać. Co myślicie o Pioneer S V240 ?
http://www.maximedia.pl/?c=kolumny_zestaw&p=pioneer_s_v240
myślałem o Koda AV 707
http://www.maximedia.pl/?c=kolumny_zestaw&p=koda_av_707
ale są tylko 2-drożne :( a zależy mi na trójdrożych (frontach) by słuchać na nich stereo.
Może jakieś Jamo, JBL albo Quadrale ?

Nie wiem który wybrać ampli i jakie głośniki, co byście polecili ?
Na sprzęcie mam zamiar w większości słuchać muzyki ale chciałbym mieć też możliwość pooglądania kina domowego z efektami. Tylko nie piszcie że tego nie da się pogodzić bo jestem zmuszony do takiego kompromisu. Obecnie słucham muzy na starej Diorze i Altusach 100 W, więc co bym nie kupił to mam wrażenie, że i tak mi się polepszy ;) Nie jestem jakimś wybrednym audiofilem, ale słoń też nie nadepnął mi na ucho ;) skoro mam takie a nie inne typy ampli
Mam pokój ok. 20 m kwadratowych (piszę około bo pokój jest dziwnego kształtu, taki a'la salonik otwarty z obu stron po bokach) Na pewno nie ustawię w nim 7.1 bo na to jest troszkę mało miejsca, jednak na ampli 5.1 się nie zdecyduję z uwagi na uboższą w nich listę dekoderów dźwięku dookólnego.
Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki

P.S. WAŻNE !
Nie będę kupował w sklepie internetowym więc wskazówki typu: w tej cenie masz lepszy wyższy model x, y lub z niestety nie będą mi pomocne a przytoczone linki są tylko dla tzw. przykładu

Nie trzeba było odpowiadać tak od razu i w tak przytłaczającej ilości
 

deoc

New member
Powiem tak.... uzywam tego samego ampa ktorego Ty wymieniles (tyle ze rok starszy) i glosnikow trojdroznych KODY 702.... efekty --->
*** muzyka....troche malo basu w stereo - przy ustawieniu dzwieku na 5CH STEREO (BASS +12dB) juz znacznie lepiej....
*** kino domowe - b.dobrze choc tez troche malo basu - jesli dzwiek jest w DTS to basy sa super :D trzesie mi sie pokoj :) (cale 18m2)
Dziwna a moze i nie jest sprawa ze im glosniej graja tym lepiej :)
Juz od jakiegos czasu szykuje sie do zakupu suba (np. KODA SW-1000) co w Twoim przypadku byloby OK i zmiescilbys sie mniej wiecej w tej kwocie. Mysle ze 5.0 plus amp Denona np. na poczatek byloby OK. Suba za 500zl mozna dokupic pozniej :)
 

bert

New member
Dzęki deoc, wybór padł na Denona. Miałem co prawda cichego faworyta Pioneera 916 ale poległ już choćby ze względu na nieciekawy moim zdaniem design.
Zastanawiam się tylko czy potrzebny mi aż 1707 czy wystarczyłby może nieco uboższy i zarazem tańszy 1306 ?
Mam wątpliwości bo skoro nigdy nie podłączę siedmiu głośników to po co mi ampli 7.1 ? Nie wiem też czy mając jedynie głośniki 5.1 miałbym pożytek z tych dodatkowych dekoderów:
DTS-ES Discrete/Matrix 6.1
DTS Neo:6 Cinema / Music
Dolby Digital EX
Dolby Pro Logic IIx
których 1306 nie ma
Czy to wszystko jest niezbędne do kina domowego ? Nie wiesz przypadkiem jak to wygląda, bo jeśli ich nie wykorzystam w ukłądzie 5.1 to po co mi droższy 1707 ?
Co do głośników to słuchałem RubicoN'y RP26F i byłem w zupełności zadowolony, żeby nie powiedzieć zachwycony a nawet wniebowzięty - cóż, nie każdy jest niesłychanie wymagający - nie słuchałem żadnych innych głośników bo stwierdziłem, że te spokojnie mnie zadowalają jakością dźwięku.
To tyle moich wątpliwości, dzięki Ci deoc że "pchnąłeś" mnie we właściwym kierunku, może jeszcze trochę mi pomożesz - Ty lub ktoś inny tutaj ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tryby EX i tym podobne działają przy instalacjach 6.1 lub 7.1, więc przy 5.1 i tak byś z nich nie mógł skorzystać. System 5.1 w zupełności wystarcza, zaś 1306 zagra porównywalnie do 1707. Trzy najniższe modele Denona (zarówno w starej, jak i nowej serii) różnią się w zasadzie tylko wyposażeniem. Grają praktycznie porównywalnie.

ArtS :)
 

bert

New member
Właśnie przymierzam się do zakupu zestawu Denona (model o którym pisze poniżej). Słuchałem pobieżnie takich zestawów:

Denon: AVR 1306 + DVD 1730 + Wharfedale Crystal 40 (cena 2699 Saturn Katowice)
oraz
TEAC: AG 15D + DV 20D + Tannoy (chyba Fusion 4 ? albo źle mnie poinformowano) - cena 2,999 Saturn Katowice

Jestem załamany tym jak Denon wypadł przy tym Teac'u :( i nie chodzi mi o moc zestawu ale o czystość dźwięku.
Czy to normalne a może to kwestia głośników ? Wiem że powinienem porównywać na tych samych głośnikach ale rozglądałem się narazie pobieżnie, zmieniałem też parametry (Bass, Treble) ale to nic nie dało bo Denon wysokie tony miał już ustawione na max. Może to ma znaczenie ale słuchałem tego w Saturnie, więc może ten Denon był wątpliwego pochodzenia lub "uzdrawiany" ? Wiecie jak w tych marketach-molochach czasem praktykują a o czym się nigdy nikomu głośno nie mówi...
A może przesadzam i może ten model Denona jest słabiutki, czy ktoś coś może na ten temat powiedzieć ?

P.S.
Zweryfikowałem zamiary i chcę kupić ampli+dvd+zestaw głośników domax 3000 zł.
 
Ostatnia edycja:
Do góry