Ampli do Tonsil Maestro II 180

cisiu

New member
Witam,

Planuję kupić sprzęt grający w postaci dwóch kolumn oraz amplitunera. Jeśli chodzi o kolumny to wybór mój padł na Maestro II 180 ze względu na: cenę, dużą ilość dobrych opinii, BR z przodu, podobają mi się wizualnie oraz posiadają polskie korzenie ;) Natomiast mam problem z amplitunerem. Przez kilka miesięcy przeglądałem to i inne fora, aczkolwiek jednoznacznej pewnej odpowiedzi na podstawowe pytanie "jaki amplituner?" nie znalazłem. Chciałbym abyście mi doradzili.

Dlaczego myślę o amplitunerze KD skoro chcę podłączyć dwie kolumny ? Ponieważ planuję podłączyć do tego sprzętu dekoder Cyfry, komputer, a w przyszłości być może jakąś konsolę -> dlatego potrzebuję m.in. porty HDMI, których brak w amplitunerach stereo. Do tej pory najpoważniejszym moim kandydatem był i jest Onkyo TX-NR579, ponieważ ma dużo 'bajerów', podoba mi się wizualnie i mogę go mieć w (chyba) dobrej cenie. Nie mam pojęcia jak się spisuje ten sprzęt w stereo, a tym bardziej z kolumnami, które wybrałem (jeszcze ich nie kupiłem) - nie robiłem żadnych odsłuchów.

Nie jestem żadnym audiofilem, po prostu chcę sprzęt, który da mi dobry dźwięk w filmach (40%), muzyce-radio (40%), grach (20%) przy założeniu, że wydam na całość (ampli + kolumny) w przybliżeniu 2800 zł netto. Do tej pory i nadal jadę na głośnikach z TV, ewentualnie głośnikach komputerowych ;) pomieszczenie, w którym ma się znajdować sprzęt ma ok. 31 m2, przy czym jest to pokój z aneksem kuchennym, a sam 'kącik wypoczynkowy z TV' ma jakieś 8-10 m2.

Czy mój pomysł z połączeniem tych kolumn z amplitunerem TX-NR579 jest dobry ? Jeśli macie jakieś sugestie, informacje, ciekawe pomysły to proszę o pomoc.

pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli kolumny wybrałeś to do 40% muzyki powinieneś sięgać po ampli z dobrą sekcją muzyczną : Harman AVR 156, Marantz 1602
 

cisiu

New member
Dziękuję za podpowiedzi, zastanawia mnie jednak to, że:

a) TX-NR579:
Moc (W/kanał/6 Ω,1 kanał wysterowany,IEC) 130 W
Zniekształcenia 0,08 %
4 wejścia HDMI
cena ok. 1400 zł netto

b) AVR-156
moc średnia:
tryb stereo: 70 Wat na kanał przy 8 Ohm ze zniekształceniami poniżej 0,9% THD, oba kanały wysterowane
3 wejścia HDMI
cena ok. 1200 zł netto
i nie podoba mi się zbytnio wizualnie ;)

c) NR1602:
Moc wyjściowa (2 kanały, 8 omów, 20 Hz - 20 kHz, 0,08%) 50 W
Moc wyjściowa (2 kanały, 6 omów, 1 kHz, 0,7%) 60 W
4 wejścia HDMI
cena ok. 1600 zł netto

Domyślam się, że Onkyo nie podaje 'prawdziwych' wartości co do mocy, ale czy naprawdę lepszy będzie tańszy HK (chociaż dla mnie wadą są 3 HDMI i wygląd) lub droższy Marantz ?
A może ceny, które podałem nie są te najlepsze osiągalne ? :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Popytaj tu na forum, tez są sprzedawcy, poszukaj a znajdziesz :)
Dziś nie patrz na specyfikacje, omowość, zniekształcenia, itp. Najlepiej udaj sie do sklepu na odsłuch i wróć na forum :) Do niewygórowanych kolumn tym bardziej brałbym HK lub Marantz. Onkyo brzmi kiepsko w muzyce. Nie trzeba być audiofilem, by to uslyszeć. Te modele znajdziesz w popularnych sklepach RTV i nie trzeba dedykowanej sali by usłuszeć róznice miedzy HD, Marantz vs Onkyo. To też modele z nizszych serii, ale skoro wypisałes ilosć gniazd HDMI, to pewnie Ci na tym zależy. Ja wziąłbym z tego wzgledu Marantza, bo ma ich wiecej, a ani się obejrzysz i gniazd zabraknie, których nigdy za wiele. Odtwarzacz, dekoder, komputer, kamerka, konsolka, pomysłow jest wiele ;)
 
Ostatnia edycja:

jaco.37

Member
Bez reklam
Miałem kiedyś te kolumny parę lat..Nie są złe.Mają trochę wyeksponowaną górę pasma i lubią wzmacniacze ze solidną podstawą basową.Bas w nich jest miękki i schodzi naprawdę nisko.Testowałem je u siebie z budżetowymi amplitunerami Yamahy ,HK i Onkyo /około 8 różnych modeli/.Kolumny najlepiej grały z Onkyo 609 i starszym modelem HK 3550.W połączeniu z amplitunerami Yamahy doskwierał brak basu.Ale i tak najgorzej /jak dla mnie wypadły w połączeniu z ampl. Onkyo 509 /sekcja audio jak w 579/.Oba urządzenia współpracując ze sobą razem uwypuklają swoje wady.Góra pasma jest naprawdę cięzka do strawienia,i przydało by sie trochę więcej mocy..Nie pomogą tu żadne regulację. 609 przekracza Twój budżet,więc jeśli myślisz o tych kolumnach skieruj swoją uwagę na Harmana ale nie 156 tylko 260.
 

cisiu

New member
Co do kolumn to tak sobie ubzdurałem te Tonsile, ale brałem też pod uwagę JBL Northridge E 80 - może te bardziej by podpasowały do tego Onkyo TX-NR579 ? Co uważacie ?
Jeśli nie, to faktycznie wezmę pod uwagę zestaw Marantz NR1602 + Maestro.
 
Do góry