Ampli _ zestaw 5.1 6-7 tys.

pstaniszewski

New member
Witam. Jako nowy na forum pzdrawiam wsystkich i proszę o pomoc. Przymeirzam się do zakupu kina domowego (5.1). Warunki: duże pomieszczenie (razem ok 50 m2, ale tylne kolumny będą ustawione gdzies na 25m2), ulubiona muzyka: w sumie szystko z przeważającą częścią pop, rock (nie zaostry), soul. Odsłuchiwałem kilka zestawów stereo i najbardziej przekonały mnie:
Marantz 4001 + Rubicon R63

Marantz 4001 + JBL e80

H/K 240 + Rubicon R63

H/K 240 + JBL e80
Obawiam się trchę bass-reflexu w Rubcionach bo nie za bardzo mam miejsce aby odstawić je od ściany (może 2-30 cm by się znalazło). Dodatkowo pokój niestety pod względem akustycznym nie jest najlepszy (gołe ściany, n na podłodze płytki ceramiczne, duże okno z boku).
Co sądzicie tych zestawach i czy warto iść w HDMI w amplitunerze? Na razie będzie t grało ze starym CRT ale chciałbym aby po akupie LCD/plazmy sprzęt można nadal używać (w kwestii HD) oraz będzie nagrywarka DVD z HDD (Hitachi, LG, Panas bądź Pioneer - modele z 250 GB). Cena 6-7 tys. zł dotyczy kolumn oraz amplitunera i kabli. Uprzejmie proszę o opinie i pomoc w wyborze.
 

Yanek

New member
HK435+komplet JBL na 80 gra świetnie.
W cenie 6-7k wyrwiesz go spokojnie razem z kablami i przewodami.
Kupiłem go w zeszłym roku w cenie poniżej 7k-oczywiście z gwarancjami i fakturami.
Pozdr Yanek
 
Do góry