Ampli + 5.1 do 3000 pln

jazzer

New member
Witam,

jak w tytule: planuję złożyć sobie zestaw kina domowego 5.1 do kwoty +- 3 tyś, póki co poskładałem sobie zestaw:

Ampli: PIONEER VSX527 - dużo wejść HDMI co się przyda, estetyczny wygląd
Głośniki: Jamo S506 + Jamo 210 - tani zestaw 5.1, dość często polecany

Zestaw w 30% muzyka, 50% filmy i 20% gry.

Dostanę coś lepszego w tej cenie?

Przestrzen "dzwiekowa" to ok 15-20m2 taki ot prostokąt od tv do łóżka - niestety słup dzieli mój pokój i nie mogę lepiej rozstawić sprzętu.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz duży udział muzyki i to nie jest wg mnie najszczęśliwsze zestawienie.
Harman AVR 70 + Dali Concept
Denon 1713 + Wharfedale Obsidian
Onkyo 609 + JBL Loft
 

jazzer

New member
Do muzyki też kupię słuchawki w cenie 600+- pln, poza tym każdy z tych zestawów wykracza grubo ponad 3000 zł.

Poza tym, ampli pioneera ma troszkę więcej złącz, zwłaszcza HDMI, a do tego DLNA - w tej samej cenie co Harman AVR 70 - naprawdę jest aż taka róznica w dzwięku żeby kupić harmana (mniejsza moc od pioneera, przynajmniej ta w opisie sprzętu) przykładowo do jamo s506/606?

Harman Kardon AVR 70:
harman-kardon-avr-70.jpg


PIONEER:
Pioneer-VSX-527-rear.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ahmaret

Member
ja w cenie ~3000zl kupilem yamaha 473 i jamo 606 i powiem szczerze ze wyboru nie zaluje ale wszystko zalezy jak to porozstawiasz i czego oczekujesz od sprzetu :) bylem na paru odsluchach i jakos to mnie urzeklo (ale latwo nie bylo rozstawic frontow jamo troszke musialem pokombinowac)
 

jazzer

New member
W takim razie HK 70/156? Jak ma sie jego moc (70W) do pioneera (100W) przy glosnikach typu jamo s606/506(czy moze jakies inne)?
Co wybrac i dlaczego?

A tak przy okazji, da sie w HK wylaczyc niebieskie podswietlenie kólka glosnosci?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gerus6

Active member
Bez reklam
weź taki amplituner w którym jest możliwość ręcznego ustawienia equalizera, wtedy ustawisz się go i do kina i do muzyki :)
 

jazzer

New member
Czyli ktory:confused: Harman AVR 70/ AVR156? Jak on się ma do Jamo S506/S606 co lepiej kupić?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jazzer

New member
Problem w tym że nie mam możliwości odsłuchu praktycznie żadnego zestawu - muszę polegac na Waszej opinii i brać w ciemno.

Także Denon 1713/Onkyo 515/HK 70/Pioneer VSX-527/Onkyo TX-NR414/Yamaha RX-V 473? Co byłoby najlepszym wyborem pod względem filmy/muzyka?

Pozostać przy Jamo S506/S606 czy kupic Obsidiany 600?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy takim pomieszczeniu jak kino to kolumny JBL LOFT 50 5,0 suba dokupisz za jakiś czas. Ampli Onkyo TX-NR414.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No toś się ugotował we własnym sosie:) Na ten metraż to budżet x 3. Po pierwsze, na ten salon to takie min. Jamo s608 lub Loft, a najlepiej by bylo naprawdę fajne kolumny typu: Paradigm Monitor 11 v.7, Monitor Audio RX 8, Klipsch RF 82. Po drugie, porządny i mocny ampli np. Onkyo 809, Yamaha 1020, Denon 3313, Marantz 7007. Wtedy na 40 mkw sprzęt by pokazał co to dobre i mocne brzmienie. No ale niestety, to pewnie tylko jak spadek przepiszą:) Chyba że się mylę? Tak już jest, wraz ze wzrostem metrażu wzrasta również cena za odpowiednie zestawy, bo muszą być większe, mocniejsze. Jak już będziesz szukał czegoś taniego, to zapomnij o Jamo s506 czy Denon 1713/Onkyo 515/HK 70/Pioneer VSX-527/Onkyo TX-NR414/Yamaha RX-V 473, będą za słabe. Przynajmniej jeśli chodzi o ampli to w okolicach 2k. To niestety takie podstawowe minimum.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jazzer

New member
To ja już się poddaje. Powrócę chyba do poprzedniego pomieszczenia, zostając przy Pioneerze VSX 527 (który na testach wypada niemalże identycznie co Yamaha RX-V 473) + Jamo S506 + Sub Jamo 210, ew Jamo S606.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak jest stary, większy metraż - większy wydatek, jak z dziećmi:) Fakt jest, że dobre kolumny w sporym salonie potrafią fajnie zagrac i się rozwinąć, ale jak pisałem to już spora kasa. Jak tylko masz możliwośc sobie stworzyć własny kącik KD w mniejszym salonie, to przy założonej kwocie o wiele lepsze rozwiązanie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jazzer

New member
Ale z kolei przy mniejszym pokoju nie mam już pomysłu jaki sprzęt dobrać - każdy mówi co innego. Byłem zdecydowany na VSX 527 (wykresy identyko jak Yamaha RX-V473) aby dokupić do tego BDP150 i stworzyć ładny zestaw a do tego Jamo S506 + sub 210 - jako tani, estetyczny zestaw do małego pokoju. Jamo S606 raczej odrzuciłem ze względu na głośniki basowe po bokach - jako iż mają stać one praktycznie przy samym TV.

______________________
recenzja Pioneera VSX527
recenzja Yamahy RX-V473
recenzja HK AVR-70

We wszystkich tych recenzjach można dopatrzeć się bardzo podobnych podsumowań - oraz niekiedy identycznych podzespołów, wykresy też w praktycznie żadnym stopniu od siebie nie odstają.

Pioneer wygrywa ilością złącz, estetyką i nie odstaje aż tak od reszty wg testu, dlaczego więc każdy go odradza?
Nie jestem audiofilem żeby odczuć aż taką różnice, oczywiste jest jednak iż chciałbym kupić możliwie najlepszy sprzęt - dlatego proszę o konkretne uzasadnienia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Powiem tak. Teraz z tym doświadczeniem co mam, wolałbym poczekać i dozbierać na konkretny zestaw. Poza tym, 15 mkw czy 20 mkw w zestawach to jest spora różnica:) Olej opinie i wykresy, udaj się na odsłuch i będziesz wiedział więcej niz Ci teoretycy w necie. Jeżeli nie zależy ci na bajerach ( funkcje internetowe, USB) to polecę jeszcze do kupienia w dobrej cenie Onkyo 608. Mocny zasilacz i wszystkie potrzebne dekodery. Do 20 mkw dobre by były kolumny Quadral Quintas 6000. Możesz kupić Jamo s606, Wharfedale Obsidian, JBL Loft, ale mają one boczne głośniki niskotonowe. Musisz mieś wolnej przestrzeni na taką konstrukcję kolumn. Jeśli chodzi o ampli, to można nieraz dostać jeszcze ubiegloroczne modele w dobrej cenie, co różną się od tegorocznych jakąś bzdurą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jazzer

New member
A czym w ogóle, prócz bocznego suba różnią się jamo S506/S606? Czy przy zewnętrzym subie warto kupywać glośniki z wbudowanym subem?

Udam się na odsłuch i zadecyduje, kandydaci: Yamaha RX-V 473/PIONEER VSX-527/HK AVR70/Denon 1713.

Nie chcę dokładać, ponieważ mój budżet jest mocno ograniczony a poza tym są ważniejsze rzeczy niż kino domowe - używane może 3 razy w tygodniu, które i tak za 3-4 lata będzie trzeba wymienić, audiofilem nie jestem i zapewne nawet pioneer za 600 zł byłby w porównaniu z moimi obecnymi głośnikami 8 cudem świata.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry