amp+ kolumny+ sub od jednego producenta do +- 2500

ssjuby

New member
witam poszukuję zestawu do kina domowego i czasem muzyki, obecnie posiadam HT-C350.
Zależy mi aby zestaw był od jednego producenta ( no może poza subooferem ). Cena to maksymalnie 3000 zł jeżeli to byłby już faktycznie konkretniejszy sprzęt na kilka lat.

Z tego co oglądałem to w amplitunerach pioneera jest spory wybór, z kolumnami już gorzej a sub to nawet nie widziałem

generalnie nie pytałbym, jednak ostatnio znajomy wspomniał, że te zestawy (głównie gotowe) wcale nie będą lepiej grać od plastików które mam teraz dlatego też prosiłbym o jakąś poradę

zależy mi konkretnie na zestawie od jednego producenta, powiedzmy pioneer, yamacha, denon JBL

Pokój w którym będzie kino ma około 17 m2
 

collider

New member
Bez reklam
Pioneer VSX 528 (teraz mozesz kupic w dobrej cenie duzo lepszy model 923) + Pioneer BDP 160 + Jamo 426 ( lub 428 ) 5.0 i do tego subowoofer Jamo 210.
 

ssjuby

New member
no tylko właśnie zależało by mi również na kolumnach pioneera, coś by się znalazło ? widziałem w sumie jak na razie 2 zestawy na stronie euro agd i allegro za około 900 zł, czy są dużo gorsze od polecanych ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
A czemu chcesz od jednego producenta?
To zestawienie, które collider podał jest całkiem sensowne, zakładając twój budżet
 

ssjuby

New member
Prawdę mówiąc niema w tym żadnego praktycznego powodu, po prostu chciałbym żeby to był zestaw a nie składak z 3 różnych firm, dodatkowo firmy jamo, taga itp niewiele mi mówią. Znawcą tematu nie jestem wielkim, ale o pioneerze, yamacha czy JBL to za gówniarza już słyszałem

co do odtwarzacza to nie będzie mi potrzebny, filmy z pendriva i kompa będą lecieć

może ktoś bardziej profesjonalnie podpowie mi dlaczego np te odpadają i o ile są gorsze od polecanych? bardziej pod kątem specyfikacji technicznej

pioneer s-es3tb
pioneer s-es21tb



ewentualnie co o tym sub powiecie ?

pioneer s-21W


generalnie taki zestaw by mi się widział, ale nie będę się upierał jak ktoś mi powie że niema całkowicie sensu
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na tych kolumnach podanych przez ciebie, to w sumie jedynie logo jest fajne :)
A tak serio, to są bardzo mocno budżetowe kolumny i jakoś tam zagrają, ale szału nie będzie. Firmy wypuszczają tego typu produkty, aby sprzedać mniej wymagającym klientom tzw. kompletny sprzęt, ale zauważ, że dotyczy to zazwyczaj produktów "budżetowych". Takiego rozwiązania już nie znajdziesz przy droższym sprzęcie.
Najlepiej będzie jak samemu się przekonasz o czym piszę, udaj się gdzieś na odsłuch i poproś o podpięcie tych kolumn do amplitunera, posłuchaj, a następnie poproś o podpięcie choćby tych Jamo...

Skoro piszesz, że odtwarzacza bluray raczej nie potrzebujesz, to dołóż do lepszych kolumn (JBL LOFT, Wharfadale Obsidian) + Pioneer 923 czy Denon X2000
 

ssjuby

New member
jest jeden sklep w opolu ale głupio mi tak latać i ludziom dupę zawracać jak wiem że na necie taniej kupię ;p najgorsze w tym wszystkim jest to, że akurat słuch mam bardzo wyczulony ;p i nie chcę badzwia kopić ;p nie wiem na ile na słuchawkach się orientujecie, miałem ostatnio sound blastery arvena live bardzo polecane kupiłem za niecałe 200 zł, teraz kupiłem qpad za 400 i jakość dzwięku w muzyce naprawdę znikoma, jedynie wygoda i w grach jest minimalna ale jednak odczuwalna różnica.p


A MOŻE COŚ YAMACHY ? jeżeli chodzi o cały zestaw ?
 

collider

New member
Bez reklam
jest jeden sklep w opolu ale głupio mi tak latać i ludziom dupę zawracać jak wiem że na necie taniej kupię ;p najgorsze w tym wszystkim jest to, że akurat słuch mam bardzo wyczulony ;p i nie chcę badzwia kopić ;p nie wiem na ile na słuchawkach się orientujecie, miałem ostatnio sound blastery arvena live bardzo polecane kupiłem za niecałe 200 zł, teraz kupiłem qpad za 400 i jakość dzwięku w muzyce naprawdę znikoma, jedynie wygoda i w grach jest minimalna ale jednak odczuwalna różnica.p


A MOŻE COŚ YAMACHY ? jeżeli chodzi o cały zestaw

Moim zdaniem zarowno Pioneer jak i Denon zagraja lepiej w tym budzecie. Chodzi glownie o muzyke, ale oczywiscie ostateczna decyzja zalezy od ciebie. Yamaha znana jest z tego, ze ma charakterystyczne brzmienie, ktore nie przypada kazdemu do gustu, ale moze tobie akurat tak, kto wie. Dobrze w stereo spisuja sie tez Harmany czy Marantze by nie powiedziec najlepiej.
 
Ostatnia edycja:

ssjuby

New member
a takie jeszcze pytanko czym w praktyce różnią się te amplitunery Pioneer VSX 528 z tym 923 ?

opisy mają takie, że i bez kolumn powinny zagrać ;p
 

Henry

Active member
Bez reklam
Porównaj w jakiejkolwiek porównywarce,
najważniejsze różnice
-528 mniejsza moc i mniej końcówek mocy -5.1
-923 większa moc i 7.1
 
Ostatnia edycja:
Do góry